امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100431
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، علیرضا بیگلری ظهر امروز در جلسه صیانت از حقوق شهروندی با اشاره به وظایف مختلف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، علیرضا بیگلری ظهر امروز در جلسه صیانت از حقوق شهروندی با اشاره به وظایف مختلف دانشگاه علوم پزشکی در بخش‌های مختلف اظهار کرد: درمان به عنوان ویترین برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه میزان شکایت مردم از حوزه درمان همواره بیشتر از سایر بخش‌ها است، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت و حضور موثر پزشکان در این طرح بسیاری از مشکلات حوزه درمان حل شده است.

این مسئول با بیان اینکه حضور پزشک متخصص در مناطق محروم یکی از گام‌های رو به جلو در طرح تحول سلامت است، اضافه کرد: این موضوع همواره به عنوان یکی از منابع شکایت مردم از حوزه درمان محسوب می‌شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان با اشاره به بکارگیری متخصصان جوان در حوزه درمان بیان داشت: در این طرح متخصصان در خدمت دانشگاه علوم پزشکی هستند و اجازه کار به صورت خصوصی را ندارند که این امر موجب رضایت مردم شده است.

بیگلری با بیان اینکه قبل از اجرای طرح تحول سلامت سهم پزشک از ویزیت بیماران 25 درصد بود، ادامه داد: با افزایش سهم پزشک از ویزیت بیماران به 80 درصد میزان نارضایتی مردم در خصوص خدمات ارائه شده، افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه فرآیند تهیه دارو و ترخیص یکی از پرشکایت‌ترین آیتم‌های حوزه درمان محسوب می‌شد، افزود: تامین تجهیزات پزشکی و دارویی از طریق دانشگاه علوم پزشکی موجب افزایش رضایتمندی مردم شده است.

این مسئول با بیان اینکه قبل از اجرای این طرح بیماران 37.5 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کردند، افزود: در حال حاضر این هزینه با 7.5 درصد کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان با اشاره به اینکه در دو ماه گذشته هیچ موردی برای درخواست تخفیف در هزینه‌ها از سوی مردم به دانشگاه ارائه نشده است، افزود: کاهش هزینه‌ها در رضایتمندی مردم تاثیرگذار است.

بیگلری از رایگان شدن زایمان طبیعی خبر داد و افزود: زایمان‌ها به سوی سزارین به دلیل درآمدزایی بیشتر متوقف شده است.

وی با اشاره به خرید دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان ولیعصر زنجان خاطرنشان کرد: این دستگاه قبلا فرسوده بود که مشکلاتی را در ارائه خدمات به وجود می‌آورد.

این مسئول خرید دستگاه رادیوتراپی بیمارستان ولیعصر را نیز گامی مهم برای ارائه خدمات بهتر به مردم عنوان کرد و گفت: این موضوع در دست اقدام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان کمبود نیروی پرستار را از مشکلات دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر کمبود پرستار مرد در بیمارستان‌ها خدمات را دچار مشکل کرده است.

انتهای پیام/73003/ذ30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها