امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100436
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ناصر میکائیلی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در چهار ماه نخست سال‌جاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، ناصر میکائیلی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در چهار ماه نخست سال‌جاری بیش از 13 هزار دستگاه موتورسیکلت به علت تخلفات رانندگی توقیف شده است.  

وی افزود: مطابق ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی حرکت در پیاده‌رو یا در جهت مخالف مسیر مجاز، ایجاد عمدی صدای ناهنجار، حمل بار غیرمتعارف، حرکت نمایشی مارپیچ، تک چرخ، حمل یدک، عدم استفاده از کلاه ایمنی و تردد در خطوط ویژه اتوبوسرانی با موتورسیکلت تخلف محسوب شده و ماموران راهور موظف هستند ضمن صدور قبض جریمه نسبت به توقیف موتورسیکلت حداکثر به مدت یک هفته و در صورت تکرار یک ماه اقدام کنند.

میکائیلی افزود: راکبان موتورسیکلت‌ها در معرض بیشترین آسیب‌ها و تهدیدات ترافیکی هستند لذا رعایت نکات ایمنی خصوصاً استفاده از کلاه ایمنی و حرکت از لاین کناری خیابان‌ها و معابر و رعایت سرعت مجاز برای ایمن ماندن از حوادث ضروری است.

وی تاکید کرد: برخورد قاطع پلیس با راکبان موتورسیکلت‌های متخلف ادامه داشته و طرح‌های ضربتی تابستانی برای کنترل تخلفات موتورسیکلت‌سواران و جلوگیری از تصادفات و حوادث ناشی از عدم رعایت قوانین و مقررات به اجرا گذاشته می‌شود لذا رعایت اصول ایمنی و همچنین پایبندی به قوانین و مقررات از ضروریات رفتار ترافیکی رانندگان موتورسیکلت است.
انتهای پیام/60001/ز20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها