امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10044
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «الکساندر لوکاشوویچ» سخنگوی وزارت خارجه روسیه تأکید کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «الکساندر لوکاشوویچ» سخنگوی وزارت خارجه روسیه تأکید کرد که دمشق به صورت ابتدایی موافقت کرده که در کنفرانس ژنو 2 حضور داشته باشد.

لوکاشوویچ با تأکید بر تلاش‌های مسکو برای برگزاری کنفرانس ژنو 2 از آمادگی دمشق برای حضور در این کنفرانس ابراز خرسندی کرد و گفت: به این ترتیب سوری ها خودشان در ایجاد راهکار سیاسی برای حل بحران کشورشان و پایان دادن به خشونت نقش خواهند داشت.

وی افزود: مسکو معتقد است که برگزاری این کنفرانس بر اساس کنفرانس ژنو 1 که در 30 ژوئن 2012 برگزار شد فرصتی حقیقی برای توقف خشونت و پایان دادن به درد و رنج مردم سوریه است و آِینده دموکراتیکی را برای همه مردم این کشور تأمین خواهد کرد بنابراین شایسته نیست این فرصت از دست برود.

وزارت خارجه روسیه تأکید کرد که تماس‌های مسکو با حکومت سوریه و معارضان و برخی همپیمانان غربی در راستای موفقیت کنفرانس ژنو 2 است.

وی همچنین تأکید کرد که با این وجود ما با چالش‌هایی نیز روبرو شده‌ایم از جمله قطعنامه ضد سوری شورای امنیت که با اجماع حاصل شده درباره راهکار سیاسی برای بحران سوریه در تضاد است.

کنفرانس ژنو 2 در پی توافق مسکو و واشنگتن بر لزوم راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه در ماه ژوئن آینده برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ر
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها