امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10045
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از خبرگزاری «رویترز»، « آندره آوتسین» سفیر روسیه در افغانستان گفت که ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از خبرگزاری «رویترز»، « آندره آوتسین» سفیر روسیه در افغانستان گفت که مسکو نگران پیامدهای خروج نیروهای ناتو از افغانستان است و مسئله بازگشت مرزبانان این کشور به مرز تاجیکستان و افغانستان را بررسی می‌کند.

آندره آوتسین گفت: مسکو معتقد است که افزایش انتقال مواد مخدر و افراط‌گرایی پس از خروج نیروهای ناتو از افغانستان، کشورهای آسیای مرکزی را تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد که برای پیشگیری از این تهدیدات روسیه برای همکاری با کشورهای هم‌مرز با افغانستان اولویت قائل است.

وی با اشاره به این که روسیه باید در مرز تاجیکستان و افغانستان حضور داشته باشد، عنوان کرد که وقتی مرزبانان روسیه به شکل واقعی در مرز تاجیکستان با افغانستان حضور داشته باشند، وضعیت بهتر خواهد بود.

سفیر روسیه در افغانستان افزود: حضور مرزبانان روسیه در مرزهای تاجیکستان و افغانستان، به نفع روسیه، تاجیکستان و حتی افغانستان است.

با این حال، کارشناسان معتقدند که تاجیکستان پس از 20 سال استقلال حاضر نخواهد شد که حضور مرزبانان خارجی در مرزهای خود را تحمل کند.

آنان معتقدند روسیه بدون آن که در مرزهای تاجیکستان حضور داشته باشد، می‌تواند با ارائه کمک به توان نظامی و مرزبانی این تاجیکستان، از افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر جلوگیری کند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها