امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100452
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی‌اکبر پورفتح‌الله در مراسم بازدید رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور از سازمان انتقال خون تهران گفت: محیط ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی‌اکبر پورفتح‌الله در مراسم بازدید رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور از سازمان انتقال خون تهران گفت: محیط زیست و حفظ آن بر امنیت سلامت خون نقش بسیاری دارد به طوری که طبق مطالعه‌ای جدید در آمریکا مشخص شده که  ۳ ویروس از طریق خون چالش‌های بسیاری را ایجاد کرده و به بسیاری از کشورهای دیگر سرایت کرده است.

وی ادامه داد: با ریشه‌یابی این ویروس‌ها مشخص شده در گروه بیماری‌های نوظهور هستند که به یکباره وارد عرصه حیات انسانی شده‌اند و دلیل این امر این بوده که این ویروس‌ها بخشی از زندگی‌شان در بدن یک حشره بوده و بخش دیگر در بدن گونه‌ای از گوزن‌‌ها رشد می‌کرده است که به دلیل تغییر اکوسیستم و از بین رفتن این گونه گوزن‌ها، ویروس‌ها سرگردان شده و به سراغ انسان‌ها رفته‌اند.

وی گفت: اکوسیستم نقش بزرگی در سلامت خون دارد و امروز از چالش‌های بزرگ فرآورده‌های خونی بیماری‌های نوظهور است. اگر این چرخه متوقف نشود ویروس‌ها تغییر سازگاری پیدا می‌کنند و برای انسان‌ها مشکل‌آفرین خواهند شد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران افزود: سال گذشته 2 میلیون واحد اهدای خون داشته‌ایم که توسط 500 هزار اهداکننده مستمر انجام شده است.

وی از انتشار نشریه ویژه اهداکنندگان خون خبر داد و گفت: قرار است بخشی از این نشریه به محیط زیست اختصاص پیدا کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار