امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100459
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، نصرت حسن‌زاده عصر امروز در مراسم بخشش یک قاتل از سوی خانواده مقتول در ندامتگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، نصرت حسن‌زاده عصر امروز در مراسم بخشش یک قاتل از سوی خانواده مقتول در ندامتگاه خلخال و مراسم آزادسازی وی اظهار کرد: اکثر قتل‌های که در استان اردبیل رخ می‌دهد براساس هیجان، تصمیم‌گیری آنی از سوی قاتل و حادثه‌ای است.

وی با ابزار خرسندی از عمل خداپسندانه این خانواده که جوان خود را چند سال پیش بر اثر حادثه از دست داده بودند، گفت: انسان وقتی خلق ‌می‌شود حق حیات دارد و این حق حیات را کسی نمی‌تواند از وی سلب کند.

معاون قضایی دادگستری استان افزود: بخشش در قرآن کریم، ‌روایات اسلامی و سخنان گهربار ائمه اطهار (ع) بارها تکرار شده و این روایات برنامه زندگی‌ ما در هیجانات و اتفاقات روزمره بوده و پیروی از سخنان ائمه اطهار (ع) از وظایف ماست.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه زندگی انسان‌ها قابل معاوضه با پول نیست، تصریح کرد: رضایت و گذشت اجری عظیم در درگاه حق دارد و این اجر خداوندی بی‌گمان نصیب کسی می‌شود که در طاعت و عبادت پروردگار باشد.

وی بخشش امروز از سوی اولیای دم مقتول را عملی انسانی در برابر خداوند عنوان کرد و ادامه داد: بخشش محبت و آرامش در جامعه را به دنبال دارد.

مروت قاسمی که در سال 88 در یک حادثه علی فتح علیزاده را به قتل رساند در بازداشت بوده و با صدور حکم قطعی به قصاص نفس محکوم شده بود که با حمایت معاونت و مشاوره معاونت قضایی و شورای حل اختلاف استان اردبیل خانواده مقتول راضی به رضایت شده و این محکوم از مرگ با چوبه دار نجات یافت.
انتهای پیام/62008/ش20/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها