امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100462
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد آقاجانی اعلام کرد: نظر به اینکه اهداف اصلی برنامه نظام تحول سلامت حفاظت مالی از شهروندان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد آقاجانی اعلام کرد: نظر به اینکه اهداف اصلی برنامه نظام تحول سلامت حفاظت مالی از شهروندان در برابر هزینه های سلامت، ساماندهی خدمات بیمارستانی و ارتقاء کیفیت آن و دسترسی عادلانه مردم به خدمات درمانی است. حفاظت مالی شهروندان در برابر هزینه‌های سلامت با محوریت اقشار آسیب‌پذیر، از طریق ساماندهی تأمین خدمات بیمارستانی و کاهش پرداخت سهم بیماران در بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت، از 15 اردیبهشت در کشور اجرا شد.
 
وی گفت: در این مدت میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان های دولتی در خدمات مشمول برنامه از 37درصد به 7درصد رسیده است و هموطنان بستری واجد بیمه پایه سلامت فقط 10درصد از مبلغ صورتحساب تنظیمی مشمول این برنامه را بر اساس تعرفه و قیمت مصوب پرداخت می کنند.
 
وی ادامه داد: از سوی دیگر روستائیان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر (دارای دفترچه بیمه روستایی) و سایر افرادی که از طریق نظام ارجاع به بیمارستانهای مشمول برنامه مراجعه می‌کنند، 5 درصد از هزینه خدمات را پرداخت می‌کنند. 
 
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته طی اجرای این برنامه یک میلیون و 400 هزار نفر از این خدمات بهره مند شده‌اند.
 
وی ادامه داد، بیمارستانهای مشمول از ابتدای اجرای برنامه به ارائه تمام خدمات تشخیصی و درمانی، دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی به تمام بیماران بستری در همان بیمارستان یا در زنجیره  تامین خدمات مکلف شده‌اند که ضوابط این امر به دانشگاه ها ابلاغ شده است.
 
آقاحانی گفت: بر اساس این برنامه در صورتی که بیمارستانی امکان ارائه همه خدمات مورد نیاز بیمار را نداشته باشد بر اساس زنجیره ارجاع بین بیمارستانی مصوب ستاد اجرایی دانشگاه، عمل خواهد کرد و مسئولیت و هزینه های نقل و انتقال بیماران (آمبولانس) و هزینه خدمات ارائه شده به عهده بیمارستان ارجاع دهنده است. 
 
وی افزود: همچنین ما به التفاوت تعرفه ها با تعهدات بیمه ای و خدمات ضروری و حیاتی خارج از بسته بیمه پایه مشمول این برنامه قرار می گیرند.
 
آقاجانی تاکید کرد: با توجه به تأثیر بسیار زیاد خدمات اورژانسی بر شاخص های سلامت، بیماران تحت نظر که زمان برای آنها حیاتی است از حمایت بیشتری در این طرح برخوردار خواهند بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها