امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100467
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، امروز با حضور حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد، محمد سلطانی‌فر رئیس دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، امروز با حضور حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد، محمد سلطانی‌فر رئیس دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، امیدعلی مسعودی، کاظمی دینان، اسماعیل قدیمی، فرقانی، مهدخت بروجردی، امیر لعلی ویراستار کتاب «در حسرت فهم درست» از کتاب کتاب «در حسرت فهم درست» در کتابخانه ملی رونمایی شد.

در این مراسم مهدخت بروجردی استاد علوم ارتباطات و یکی از شاگردان استاد محسنیان راد اظهار داشت: ورود خودم را به دنیای ارتباطات مدیون استاد محسنیان راد هستم.

وی ادامه داد: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که نمی‌دانیم در حیطه ارتباطات است.

وی بیان داشت: کتاب «در حسرت فهم درست» در واقع چگونگی استفاده از علم را در جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی نشان می‌دهد.

این استاد علوم ارتباطات ادامه داد: این کتاب حاوی تحقیقات استاد در سال‌های گذشته است و می‌توان از آن به عنوان سنگ بنای پژوهش‌های ارتباطی در کشور یاد کرد.

بروجردی گفت: استاد محسنیان راد را می‌توان یکی از پدران بنیانگذار علوم ارتباطی در کشور دانست و ما به عنوان دانشجویان این استاد باید آرزومند باشیم تا راه ایشان را ادامه دهیم و گره‌ای از مشکلات جامعه را باز کنیم و در نهایت پرچم ارتباطات را بالا نگه داریم.

در ادامه امیر لعلی ویراستار کتاب «در حسرت فهم درست» گفت: ویراستاری این کتاب 7 ماه به شکل متمرکز زمان برد.

وی با بیان اینکه حجم این کتاب بسیار قابل توجه بود، گفت: بر همین اساس بخشی از آن را در جلد یک گنجاندیم و بخش‌های دیگر قرار است در جلدهای بعدی نگارش و منتشر شود.

ویراستار کتاب در حسرت فهم درست با بیان اینکه نوشتن زندگینامه کار بسیار سختی است، ادامه داد: در این میان نگارش زندگینامه علمی بسیار دشوارتر است.

لعلی گفت: ویژگی اصلی این کتاب این است که پژوهش‌ها به شکل موضوعی تدوین شده است و تحلیل‌های ارتباطی، تحولات سیاسی، رسانه‌ای و اجتماعی ایران برای اولین بار در 40 سال گذشته به تصویر کشیده شده است.

وی همچنین بیان داشت: در جای جای این کتاب تواضع و خشوع استاد محسنیان راد نسبت به پروفسور معتمدنژاد دیده می‌شود.

همچنین در ادامه این مراسم محمد سلطانی‌فر رئیس دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها اظهار داشت: در طول سالیانی که افتخار داشتم در خدمت استاد محسنیان راد باشم چند خصوصیت را از ایشان دیدم که بسیار حائز اهمیت بود.

وی بیان داشت: محسنیان راد هیچگاه حقیقت را فدای مصلحت نمی‌کند و در تمام مکان‌ها از جمله سخنرانی‌‌ها و نشست‌های علمی شاهد بودیم که محسنیان راد حقیقت را فدا نکرده است.

وی ادامه داد: در کتاب «در حسرت فهم درست» مطالب متفاوت و غیر تکراری به خوبی به چشم می‌خورد و صحبت‌های استاد بر مبنای تحقیق و پژوهش شکل گرفته است.

سلطانی‌فر گفت: استفاده از تجربیات بسیار ساده که در باطن یک دنیا علم و اطلاعات در آن نهفته است از خصوصیات این کتاب است.

رئیس دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها گفت: ادب و شخصیت استاد محسنیان راد در مقابل بزرگان و دانشجویان از دیگر خصوصیات اخلاقی بارز وی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها