امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10047
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه وزارت دفاع قرقیزستان، این نشست ششم خرداد (27 ماه می) برگزار می‌شود. به گفته این منبع، ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه وزارت دفاع قرقیزستان، این نشست ششم خرداد (27 ماه می) برگزار می‌شود.

به گفته این منبع، شورای وزیران دفاع کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی با حضور «نیکولای باردیوژا» دبیرکل این سازمان، «سرگی شایگو»، «تاآلای‌بیک آمورعلیف»، «عادل‌بیک جاکسی‌بایف»، «شیرعلی خیرالله‌اف»، «یوری ژادوبین» و «سیران اوگانیسیان» وزیران دفاع روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، بلاروس و ارمنستان برگزار می‌شود.

در این بیانیه تصریح شده است که در جلسات فرعی شورای وزیران دفاع پیمان امنیت جمعی، «والری سمرییک‌اف» معاون دبیرکل و «الکساندر استودنیکین» رئیس ستاد متحده این سازمان نیز شرکت خواهند کرد.

قرقیزستان از آغاز سال 2013 ریاست دوره‌ای این سازمان را برعهده گرفته و برای اولین بار میزبان چنین نشستی و همچنین جلسات دیگر مرتبط با فعالیت این سازمان است.

بنابر این گزارش، همزمان با جلسه شورای وزیران دفاع سازمان پیمان امنیت جمعی در بیشکک، نشست وزیران خارجه و شورای دبیران امنیت کشورهای عضو این سازمان نیز برگزار می‌شود.

در بیانیه وزارت دفاع قرقیزستان بررسی وضعیت امنیتی افغانستان پس از خروج نیروهای ناتو در سال 2014 از موضوعات محوری در نشست وزیران دفاع، امور خارجه و دبیران شورای امنیت کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی عنوان شده‌ است.

این موضوع در حالی است که «ارلان آبدیلدایف» وزیر خارجه قرقیزستان اخیرا در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: سازمان پیمان امنیت جمعی نگران تشدید اوضاع داخلی پس از خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی از افغانستان است.

وی تأکید کرد که علیرغم تفاسیر مختلف در خصوص «تحولات سال 2014»، ما باید همه خطرات و تهدیدات ناشی از افغانستان و پیرامون آن را در نظر بگیریم.

به گفته وی، ممکن است وضعیت افغانستان، امنیت آسیای مرکزی و به طور کل امنیت و ثبات تمام کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی را تحت تأثیر قرار دهد.

در پی برگزاری نشست وزیران دفاع، امور خارجه و دبیران شورای امنیت کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی در بیشکک، هفته آینده قرقیزستان همچنین میزبان نشست غیررسمی سران شش کشور عضو این سازمان خواهد بود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها