امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100473
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
گفت‌وگوهایی که خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با شماری از اعراب و مسلمانان ساکن آمریکا انجام داده است، نشان می‌دهد که آنها از امور و ...

گفت‌وگوهایی که خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با شماری از اعراب و مسلمانان ساکن آمریکا انجام داده است، نشان می‌دهد که آنها از امور و مسائل جاری در منطقه بسیار نگران هستند و تاکید می‌کنند که این امور جز به سود «اسرائیل» نخواهد بود و تنها به اهداف و برنامه‌های توسعه طلبانه این رژیم از یک سو در منطقه خدمت و از سوی دیگر حمایت‌های جهانی و بین المللی بیشتری را برای آنها کسب می‌کند.

تجارب شماری از این اعراب و مسلمانان مقیم کشورهای اروپایی و آمریکا به این امر اشاره می‌کند که اوضاع آنها هر روز بیش از گذشته رو به وخامت می‌گذارد، به دلیل اینکه دید این جوامع در حال تغییر نسبت به اعراب و مسلمانان است و این تنها به منافع اسرائیل در منطقه و جهان خدمت می‌کند.

عبدالله: برخی از آمریکایی‌ها حتی به اعراب و مسلمانان نیز هتاکی می‌کنند

«علی عبدالله» جوان عراقی الاصلی که از دهه 90 در نیویورک اقامت دارد، در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد که با وجود دستیابی به شناسنامه و تابعیت آمریکایی، اما همچنان آمریکایی‌ها به دلیل اینکه وی عرب و مسلمان است، به دید دیگری به وی نگاه می‌کنند.

وی درباره دیدگاه شهروندان آمریکایی به شهروندان دیگری که دارای ریشه‌های عربی و اسلامی هستند، می‌گوید: به دست آوردن تابعیت آمریکایی و فراگرفتن زبان انگلیسی حتی با لهجه آمریکایی دلیل بر این نیست که شهروندان آمریکایی درباره ریشه‌ و اصالت و یا مذهبم سخنی نگویند و هنگامی‌ که آنها درمی‌یابند که عرب و مسلمان هستم دیدگاهشان نسبت به من عوض می‌شود و حتی برخی از آنها به من ناسزا هم می‌گویند.

عبدالله گفت: آمریکایی‌ها تا پیش از حوادث 11 سپتامبر 2001 دید و نگاه منفی نسبت به اعراب و مسلمانان نداشتند، اما از این تاریخ و به ویژه در سال‌های اخیر این دیدگاه و نگاه در حال فروپاشی است و نکته مهم اینجاست که سازمان‌های مدنی و رسانه‌های ارتباط جمعی آمریکا فعالیت‌های گسترده‌ای را برای تحریف بیش از پیش وجهه اسلام و اعراب انجام می‌دهند، در حالی‌ که آنها هیچ دلیل قانع کننده‌ای در بیان این دیدگاه‌ها ندارند.

وی توضیح می‌دهد که آنچه در اینجا تحت عنوان لابی صهیونیستی شناخته شده، از جمله طرف‌هایی است که نظریه تحریف دیدگاه اعراب و مسلمانان در قبال افکار عمومی آمریکا را هدایت می‌کند، چون بی‌تردید این پروژه‌ای است که در خدمت رژیم صهیونیستی است.

رافد: فرانسوی‌ها به اعراب و مسلمانان به دید بیگانه نگاه می‌کنند

«رافد» شهروند فرانسوی عراقی الاصل نیز در گفت‌وگو با فارس از دیدگاه مشابه اروپایی‌ها در قبال اعراب و مسلمانان سخن می‌گوید و تاکید می‌کند که فرانسه از جمله کشورهای اروپایی است که مهاجران عرب و مسلمان را می‌پذیرد، اما همچنان بسیاری از فرانسوی‌ها اعراب و مسلمانان را در خاک خود بیگانه نگاه می‌کنند.

وی می‌افزاید: مسلمانان و اعراب در این اینجا به خوبی این بیگانگی را احساس می‌کنند و در معرض فشارهای بسیاری چه از سوی افراد و گروه‌ها و احزاب قرار دارند، به گونه‌ای که برخی از این اعراب و مسلمانان برای آسیب ندیدن زندگی‌شان هویت واقعی خود را پنهان و حتی از رفتن به مسجد امتناع می‌کنند تا در معرض برخی شبهات قرار نگیرند.

الموسوی: باید از هویت عربی و اسلامی خود دفاع کرد

در خصوص این موضوع «جعفر الموسوی» استاد علوم سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تصریح کرد که تحریف وجهه مسلمانان و اعراب در منظر افکار عمومی این امر را بر آنها ملزم می‌کند که به هر طریق ممکن از هویت واقعی خود دفاع و اتهامات وارده به خویش را رد و ثابت کنند که مسلمانان و اعراب تروریست یا قاتل و جنایتکار نیستند.

الموسوی در ادامه با بیان اینکه این موضوع تنها به «اسرائیل» خدمت می‌کند که همواره در تلاش برای تضعیف اعراب و مسلمانان است، گفت: اگر نگاهی به پیشینه روابط غرب و آمریکا از یک سو و اعراب و مسلمانان از سوی دیگر داشته باشیم، خواهیم دید که هرگاه «اسرائیل» در تنگنای سیاسی یا نظامی قرار گیرد، رابطه بحرانی‌تر و متشنج‌تر می‌شود و این بدین معناست که اسرائیل هرگاه احساس کند، در تنگنایی گرفتار آمده به سمت تحریف وجهه مسلمانان و اعراب در افکار عمومی سوق پیدا می‌کند و امروز ملاحظه می‌کنیم که اسرائیل تلاش می‌کند، بر جنایات خود در نوار غزه با دامن زدن به موضوع تروریسم و رابطه آن با اسلام برای تحریک افکار عمومی جهان و تمرکز بر آن به جای جنایات رخ داده در نوار غزه سرپوش بگذارد.

الموسوی تاکید کرد که گروه‌های تروریستی تکفیری مانند داعش و غیره همه و همه ساخته و پرداخته اسرائیل هستند و این رژیم درحال تکرار تجربه آمریکا در منطقه با تشکیل گروه تروریستی القاعده است.

نتیجه نظرسنجی یک مرکز تحقیقاتی آمریکایی نشان داد که دیدگاه آمریکایی‌ها در قبال اعراب و مسلمانان نسبت به سال 2010 میلادی منفی‌تر شده و پذیرش مسلمانان از سوی آمریکایی‌ها از 35 درصد سال 2010 میلادی به 27 درصد سال 2014 کاهش یافته است، در حالی‌ که این نسبت در خصوص اعراب از 43 درصد به 32 درصد رسیده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که 42 درصد آمریکایی خواهان وضع قید و بندهای بیشتر بر مسلمانان و اعراب ساکن آمریکا هستند، چون بر این باورند، اعتقادات افراد بر تصمیم‌گیری‌های آنها به ویژه در صورت تصدی منصب رسمی و دولتی مهم تاثیر می‌گذارد.

همچنین این نظرسنجی اظهار کرده که 52 درصد آمریکایی بر این باورند که چیزی از اسلام و مسلمانان نمی‌دانند و این موضوع در خصوص اعراب و تاریخ آنها به 57 درصد می‌رسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار