امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100478
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجله نیوزویک طی گزارشی به بررسی مقوله یهودستیزی در اروپا پرداخته است. بر اساس این گزارش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجله نیوزویک طی گزارشی به بررسی مقوله یهودستیزی در اروپا پرداخته است. بر اساس این گزارش جنایات رژیم صهیونیستی طی چند سال اخیر و به‌ویژه در جریان جنگ اخیر غزه منجر به گسترش موج نوین یهودستیزی در اروپا شده است.

در گزارش نیوزویک آماده است: دهه سوم قرن بیستم، اروپا مکان امنی برای یهودیان نبود. هم‌اکنون و در دومین دهه قرن بیست‌و‌یکم  و در نتیجه جنایات رژیم‌صهیونیستی، آثار یهودستیزی در اروپا مجددا نمایان شده است.

در فرانسه هزاران نفر در سیزدهم جولای سال جاری میلادی گرد هم آمدند تا به کشتار افراد غیرنظامی توسط رژیم صهیونیستی اعتراض کند اما این گردهمایی به خشونت کشیده شده و تبدیل به حرکتی ضد یهود شد. «مانوئل والز»نخست وزیر فرانسه این عمل را به‌شدت محکوم کرد، اما سخنان وی کمترین تاثیری دربرنداشت چنان‌که چند هفته بعد 400 نفر از شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضدصهیونیستی به یک کنیسه و فروشگاهی که صاحب آن یهودی بود حمله‌ور شده و شعار «مرگ بر یهودی» سر دادند.

جنگ غزه و کشتار مردم بی‌گناه فلسطین منجر به شعله‌ور شدن موج جدیدی از یهودستیزی در اروپا شده است. کار بدانجا رسیده که یک کافه در بلغارستان بر سر در خود تابلوئی با این مضمون نصب کرده است: «سگ‌ها اجازه ورود دارند، اما یهودیان نه!»

در ماه می گذشته انتخابات پارلمانی اروپا برگزار شد. نکته جالب توجه این است که برای اولین بار حزب« گلدن داون» در یونان توانست 10درصد آراء را به خود اختصاص دهد. این حزب گرایشات نئونازیسمی دارد. حزب«جوبیک» نیز در لهستان توانست 14/7آراء را به‌دست آورد. این حزب به گرایشات یهودستیزانه معروف است.

بر اساس نتایج تحقیقی که توسط آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا انجام شده است 29درصد از یهودیان اروپا به مهاجرت از این قاره می‌اندیشند. دو سوم از آنها یهودستیزی را از مشکلات مطرح در سطح اروپا می‌داند و 76 درصد از آنها معتقدند که یهودستیزی طی 5 سال اخیر در اروپا شدت یافته است.

نتایج تحقیق دیگری که توسط یک موسسه آمریکایی انجام شده است نیز موارد مشابهی را نشان می‌دهد. به موجب این تحقیق 26درصد مردم جهان به‌شدت گرایشالت یهودستیزانه دارند.

بیشترین میزان انزجاز از یهودیان متعلق به فلسطین با آمار 93درصد و پس از آن در عراق با آمار 92 در صد است. در اروپا یونان با 63درصد در صدر جدل قرار دارد پس از آن لهستان، مجارستان،فرانسه، بلغارستان و انگلیس به‌ترتیب با آمار 45درصد، 41 درصد،37درصد،27درصد و 8درصد قرار دارند.

اوضاع از آن‌چه به نظر می‌رسد پیچیده‌تر است. «مالمو» سومین شهر بزرگ سوئد به عنوان نا‌امن‌ترین شهر اروپا برای یهودیان شناخته شده است . در سال2012 یک حادثه انفجار بمب در محله یهودنشین این شهر به‌وقوع پیوست. «هانا روزنتال» بازرس سابق آمریکا برای مبارزه با یهودستیزی این شهر را مهم‌ترین نمونه شکل‌گیری موج جدید یهودستیزی در اروپا ‌می‌داند که متاثر از جنایات رژیم صهیونیستی است.

«بن کوهن» نویسنده کتاب« یهودستیزی در قرن بیست‌و‌یکم» گفته است که رسانه‌های اجتماعی بستر لازم برای اشاعه یهودستیزی را فراهم کرده است.

گسترش یهودستیزی در اروپا منجر به افزایش موج مهاجرت یهودیان به سوی سرزمین‌های اشغالی شده است. اما ترس محرک این حرکت بوده است و نه لزوما حمایت از ایده صهیونیسم!

جوامع یهودی در حال حاضر شروع به گسترش زیرساخت‌های امنیتی خود در اروپا کرده‌اند

بنظر می‌رسد رابطه مستقیمی میان حوادث خاورمیانه و به‌ویژه نگرانی در خصوص جنگ فلسطین و رژیم صهیونیستی با یهودستیزی در اروپا وجود دارد.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها