امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10048
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۲
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آخرین اخبار رسیده از خشونت‌های «استکهلم» حاکی از آن است که صبح امروز، جمعه، دستکم 9 خودرو، دو مدرسه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آخرین اخبار رسیده از خشونت‌های «استکهلم» حاکی از آن است که صبح امروز، جمعه، دستکم 9 خودرو، دو مدرسه و یک اداره پلیس در پنجمین شب از درگیری‌های پایتخت به آتش کشیده شدند.

مأموران پلیس و مأموران آتش‌نشانی اعلام کردند که این خشونت‌ها برای پنجمین شب متوالی در حومه‌های استکهلم که اکثر جمعیت آنجا را مهاجران تشکیل می‌دهند، ادامه داشت.

بر اساس این گزارش، این اغتشاش‌ها که چهره سوئد را که پیش از این در جامعه بین‌الملل به عنوان یک کشور آرام و تساوی‌طلب تلقی می‌شد، خدشه‌دار کرده است منجر شده تا بحث‌هایی را درباره جذب مهاجر که 15 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، به وجود آورد.

اوایل صبح امروز، پلیس به خبرگزاری «تی تی» سوئد گفت که تاکنون 8 نفر به دلیل شورش‌های شبانه دستگیر شده‌اند اما گزارشی درباره زخمی شدن افراد منتشر نشده است.

در منطقه «رینکبی» که اکثریت آن را مهاجران تشکیل می‌دهند، آتش‌نشان‌ها به محل اعزام شده‌اند تا شعله‌های آتش 6 خودرویی که در کنار یکدیگر در حال سوختن هستند، مهار کنند.

بر اساس این گزارش، 5 خودرو به طور کامل از بین رفته است و یکی از خودروها با خسارات اندکی مواجه شده است.

پلیس در یکی از روستاهای جنوب استکهلم اعلام کرد که اغتشاشگران در حال پرتاب کردن سنگ به آنها هستند.

اعتراضات از روز یکشنبه هفته جاری در حومه «هاسبی» پس از آن آغاز شد که مأموران پلیس به یکی از ساکنان 69 ساله هاسبی تیراندازی کرد.

پلیس می‌گوید که این فرد در انظار عمومی از چاقو استفاده کرده است و به آپارتمان خود فرار کرده است و پلیس نیز مدعی شده که تلاش کرده تا او را متوقف کند اما مجبور شده به او تیراندازی کند و در نهایت این مرد 69 ساله جان خود را از دست داده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها