امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100480
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، گروهی متشکل از 70 کارشناس بین المللی و 8 ناظر سازمان امنیت و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، گروهی متشکل از 70 کارشناس بین المللی و 8 ناظر سازمان امنیت و همکاری اروپا امروز، شنبه در محل سقوط هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین حضور یافتند.

در بیانیه سازمان امنیت و همکای اروپا در وبلاگ رسمی این سازمان در «تویتر» در این رابطه آمده است: «ناظرین ماموریت ویژه متشکل از 8 نفر به همراه 70 کارشناس و سگ‌های آموزش دیده در محل سقوط هواپیمای مالزیایی حضور یافتند. اولین اقدام این گروه روی یافتن اجساد همه قربانیان حادثه متمرکز خواهد بود.»

پیش از این اعلام شده بود که گروه کارشناسان بین المللی در این عملیات، متخصصانی از کشورهای هلند و استرالیا هستند.

کارشناسان خارجی برای نخستین بار روز پنج شنبه در محل سقوط هواپیما حضور یافته بودند، ولی با توجه به ادامه درگیری بین نیروهای ارتش اوکراین و نیروهای استقلال طلب در شرق این کشور در این منطقه، و شنیده شدن دائم صدای تیراندازی و انفجار، گروه کارشناسان بعد از نیم ساعت محل حادثه را ترک کرده بودند. بعد از آن «الکساندر هوگ» رئیس گروه ماموریت ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا از مقامات دولتی اوکراین درخواست کرد تا اقداماتی در جهت توقف درگیری‌ها و تامین امنیت در این منطقه انجام دهند.

لازم به یادآوری است که شرکت کنندگان در مذاکرات مینسک در چارچوب گروه تماس اوکراین روز پنج شنبه در خصوص تامین امنیت گروه کارشناسان بین المللی به توافق رسیدند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار