امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100481
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، طبق گزارشات سازمان پزشکی قانونی شیلی تعدادی از اسکلت‌های باقی‌مانده از قربانیان جنایات «آگوستو ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، طبق گزارشات سازمان پزشکی قانونی شیلی تعدادی از اسکلت‌های باقی‌مانده از قربانیان جنایات «آگوستو پینوشه» دیکتاتور سابق شیلی در سال‌های 1973 تا 1990 (1352 تا 1369) در مزرعه‌ای در حوالی یکی از هنگ‌های نظامی این کشور واقع در مرکز شیلی یافت شد.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: «پاتریسیو بوستوس» رئیس پزشک قانونی شیلی در خصوص زمان مرگ این افراد اعلام کرد که زمان مرگ این اجساد ثبت نشده و این باید توسط متخصصان از روی استخوان‌های باقی‌مانده مشخص شود.

به گفته «بوستوس» اسکلت‌های باقی‌مانده در مزرعه‌‌ای در نزدیکی یک هنگ نظامی در 10 کیلومتری شهر «سانتو دومینگو» به دستور قاضی «ماریانلا سیفوئنتس» یافت شده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد که تعداد این استخوان‌ها که بقایای بیش از یک نفر را نشان می‌دهد، می‌تواند متعلق به بستگان ناپدید شده مردم شیلی در همان دوران باشد.

این پایگاه شکنجه از 11 سپتامبر 1973 ( 20 شهریور 1352)، روز کودتای نظامی «پینوشه» شروع به دستگیری معترضان و شکنجه و قتل و سپس ناپدید کردن اجساد آن‌ها کرده است.

«آگوستو پینوشه» دیکتاتور بی‌رحم شیلی در طول حکومت خود جان بیش از 3 هزار و 200 تن را گرفته و 38 هزار نفر را مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار داده است.

هنوز پس از گذشت 40 سال بسیاری از خانواده‌های شیلیایی به دنبال اجساد و قربانیان سلطه این دیکتاتوری بی‌رحم هستند.

به گزارش فارس، ژنرال «آگوستو پینوشه» از نظامیان شیلی بود که در کودتای 11 سپتامبر سال 1973 شیلی دولت سوسیالیست «سالوادور آلنده» را سرنگون کرده و به مدت 17 سال ریاست جمهوری این کشور را تا سال 1990 به عهده داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها