امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100482
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «ولادیمیر چیژوف» نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا تاکید کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «ولادیمیر چیژوف» نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا تاکید کرد که مقامات مسکو، برغم آمریکا، مستقیما علاقه مند هستند که بحران داخلی در اوکراین هرچه سریعتر حل و فصل شود.

این دیپلمات بلندپایه روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «روسیه بعنوان کشوری که از جنبه‌های مختلف با اوکراین و مردم این کشور مرتبط است، مسلما بیش از دولت آمریکا خواستار حل و فصل اوضاع آن است. اوکراین برای آمریکا شاید تنها یک عرصه بازی ژئوپلتیک باشد، ولی برای ما اینطور نیست.»

چیژوف همچنین تاکید کرد که روسیه به «صادرات انقلاب در جهان» و یا اشاعه تمایلات جدایی طلبانه در سایر کشورها نمی‌پردازد و این روش در سیاست خارجی این کشور جایی ندارد.

وی افزود: «پیروی از اصولی همچون «چشم در برابر چشم و یا دندان در ازای دندان» برای کشور بزرگی مانند روسیه برازنده نیست.»

سفیر روسیه در بروکسل با اشاره به اینکه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو کمکی به کاهش وخامت اوضاع در اوکراین نخواهد کرد، گفت: «به نظر من هدف از اجرای سیاست تحریم‌ها تنها براه انداختن سرو صدای بیهوده پیرامون اوضاع اوکراین است.»

چیژوف تاکید کرد که روسیه هر زمان که شرکای اروپایی این کشور آمادگی آن را پیدا کنند، حاضر است تا به همکاری با آنها ادامه دهد. به گفته وی، میزان مبادلات بازرگانی بین روسیه و اتحادیه اروپا 11 الی 12 برابر مبادلات بازرگانی بین روسیه و آمریکاست و مسلما اعمال تحریم‌های اقتصادی، به هر دو طرف آسیب خواهد رساند.

وی افزود: «تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه بخش اقتصادی روسیه باید از لحاظ حقوق و تطابق آنها با ضوابط سازمان تجارت جهانی مورد بررسی قرار بگیرد و روسیه بدون تزلزل، تلاش خواهد کرد تا این تحریم‌ها لغو گردد.»

نماینده روسیه در عین حال یادآور شد که در حقیقت اتحادیه اروپا قصد ندارد سیاست اعمال تحریم‌هاعلیه روسیه را دنبال کند، چرا که این روش روابط دوجانبه را دچار مشکلات جدی خواهد کرد که مسکو در این خصوص مقصر نیست و دیر یا زود باید راه حلی در این رابطه اندیشیده شود و شواهدی در دست است که چنین تمایلی در میان کشورهای اروپایی وجود دارد.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها