امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100483
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یان کوبیش» نماینده سازمان ملل (یوناما) در امور افغانستان امروز در نشستی خبری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یان کوبیش» نماینده سازمان ملل (یوناما) در امور افغانستان امروز در نشستی خبری گفت: روند شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور به خواست معاونت دفتر سازمان ملل در افغانستان تا 24 ساعت متوقف شده است.

کوبیش گفت: به دلیل اینکه «عبدالله عبدالله» کاندیدی ریاست جمهوری افغانستان در فرصت تعطیلات عید فطر به خارج از کشور سفر کرده بود و از اصلاح چارچوب حقوقی روند شمارش آرا اطلاعی نداشت و خواستار فرصت برای آشنایی با آن شد، با تقاضای وی مبنی بر توقف 24 ساعته شمارش آرا موافقت شد.

وی افزود که به دنبال متوقف شدن 24 ساعته روند شمارش آرا، رایزنی‎ها بین 2 کاندیدای ریاست جمهوری، مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان و نماینده سازمان ملل جریان دارد و تلاش می‎شود تا کار شیوه ابطال آرا تا فردا نهایی شده و روند شمارش آرا از سر گرفته شود.

نماینده سازمان ملل افزود که آخرین چارچوب حقوقی برای بازرسی آرا نهایی شده است و هر 2 کاندیدا در مورد چارچوب تکنیکی و سیاسی با هم توافق کرده‎اند.

روند شمارش آرا دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار بود، صبح امروز آغاز شود که به دلیل اعتراض نماینده‎های ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله و عدم حضور ناظرین آن‎ها در کمیسیون انتخابات این روند تا 24 ساعت به تاخیر افتاد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها