امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100484
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نجیب دانش» معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز در یک نشست خبری اعلام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نجیب دانش» معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز در یک نشست خبری اعلام کرد: هیچ کودکی، که کمتر از 18 سال سن داشته باشد، در میان 150 هزار عضو پلیس ملی این کشور وجود ندارد و استخدام این افراد به صفر رسیده است.

در همین حال، سازمان ملل متحد از تعهد افغانستان مبنی بر پایان دادن استخدام کودکان و بکارگیری آنان در نیروهای نظامی استقبال کرد و آن را گامی در بهبود وضعیت اجتماعی و امنیتی افراد کم سن و سال در این کشور عنوان کرد.

سازمان ملل و دولت افغانستان در سال 2011 میلادی توافق نامه‎ای را مبنی بر حمایت از کودکان آسیب دیده از جنگ و جلوگیری از استخدام افراد کم سن و سال در نیروهای امنیتی این کشور به امضا رساندند.

توافق‌نامه‎ یاد شده که از سوی نمایندگی سازمان ملل(یوناما) و صندوق کودکان این سازمان (یونیسف) به نام نقشه راه در 15 بند به دولت افغانستان ارائه شد، از بکارگیری افراد کم سن و سال جلوگیری به عمل آورده و از کودکان جنگ زده در این کشور حمایت می‌کند.

«یان کوبیش» نماینده سازمان ملل در افغانستان ضمن تأکید بر اجرایی شدن این توافق‌نامه از سوی دولت افغانستان تصریح کرد در صورت تطبیق این برنامه، یک تغییر واقعی در زندگی کودکان این کشور به بار خواهد آمد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها