امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100487
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، به گفته رسانه‌های دولتی پاراگوئه این کشور در چند روز گذشته صحنه تظاهرات گسترده‌ای از جانب اقشار ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، به گفته رسانه‌های دولتی پاراگوئه این کشور در چند روز گذشته صحنه تظاهرات گسترده‌ای از جانب اقشار گوناگون بوده است.

خبرگزاری «پرنسا لاتینا» در این خصوص نوشت: طبق این اطلاعات جنبش ضد دولتی «ایندیگنادوس» در این خصوص در حال سازماندهی یک تظاهرات گسترده دیگر علیه فساد سیاسی و دولتی در پاراگوئه می‌باشد.

جنبش «ایندیگنادوس» طی بیانیه‌ای در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که فساد مالی موجود در دولت که منجر‌ به از بین رفتن کیفیت آموزش و پرورش، برنامه‌های زیرساختی و بهداشت در کشور ما شده است، پایان یابد.

این جنبش در بخشی از اظهارات خود تصریح کرد که علاوه بر موارد موجود دولت به سایر وعده‌های خود از جمله کاهش جرم و جنایت و جبران خسارت برای قربانیان سیل اخیر نیز عمل نکرده است.

قابل ذکر است که چند روز گذشته انتشار ویدیوی  فساد اخلاقی سناتور پاراگوئه‌ای با افراد زیر سن قانونی باعث تظاهرات مردم در این کشور نیز شده است.

کنفرانس زنان بومی از روز گذشته در پاراگوئه جهت حمایت از تظاهرکنندگان با هماهنگی موسسه مربوط به امور زنان بومی پاراگوئه، یونیسف و زنان سازمان ملل متحد (نهاد سازمان ملل متحد برای برابری جنسیتی و قدرت بخشیدن به زنان)، اتحادیه اروپا و سایر سازمان‌ها آغاز به کار کرده است.

از سویی دیگر در شمال پاراگوئه نیز جوامع روستایی و بومی در اعتراض به صادر‌کننده ماده ضد‌عفونی کننده سمی گیاه سویا که باعث مرگ 2 دختر جوان و کشاندن 175 نفر به بیمارستان در هفته گذشته شد، تظاهراتی بر پا کردند.

همچنین سازمان‌های کشاورزی مختلف در پاراگوئه در حال آماده سازی تظاهراتی در آسونسیون برای 13-15 آگوست (22 – 24مرداد) هستند.

دولت پاراگوئه در پاسخ به برخی از این تظاهرات‌ها اعلام کرده که با شرکت‌های حمل و نقلی که حاضر به حفظ قیمت کرایه نیستند برخورد و از حرکت آن‌ها از تاریخ 6-9 آگوست (15-18 مرداد) جلوگیری به عمل می‌آورد.

به گزارش فارس، در 5 ماه گذشته نیز پایتخت پاراگوئه شاهد برپایی تظاهرات گسترده بود؛ شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ضددولتی در شهر آسونسیون به سیاست‌های دولت در زمینه کار و اشتغال اعتراض داشتند.

اعضای اتحادیه‌های کارگری با دست کشیدن از کار و اعتصاب به این تظاهرات گسترده ملحق شدند؛ این اعتصاب گسترده سبب متوقف شدن کار شبکه حمل و نقل عمومی و تعطیلی مدارس و اکثر مراکز اقتصادی در این کشور آمریکای جنوبی نیز شد.

اعتصاب‌کنندگان و تظاهرکنندگان به سیاست‌های خصوصی‌سازی اعتراض داشتند؛ آن‌ها خواهان رعایت حقوق اتحادیه‌های کارگری، اصلاحات در حوزه کشاورزی و افزایش پایه حقوق و دستمزد بودند.

معترضان معتقد بودند سیاست خصوصی‌سازی به ضرر مردم تمام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها