امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100504
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار خبری در وبسایت رسمی خود از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار خبری در وبسایت رسمی خود از توافق سران اروپا برای برداشتن محرمانه تحریم تسلیحاتی اوکراین خبر داد.

در این اعلامیه آمده است: در نشست اخیر شورای اروپا در بروکسل،  رهبران این اتحادیه بر سر برداشت محرمانه و بی‌سروصدای تحریم صادرات تسلیحات به کی‌یف موافقت کردند؛ این تسلیحات می‌توانند برای سرکوب اعتراضات داخلی در این کشور مورد استفاده قرار گیرند.

وزارت خارجه روسیه این اقدام نقض قوانین مصوب خود اتحادیه اروپا در خصوص صادرات سلاح و نمونه‌ای از اعمال استانداردهای دوگانه توصیف کرد.

بر اساس قانون مصوب سال 2008 اتحادیه اروپا، صادرات تجهیزات نظامی و حتی فن‌آوری هایی که منجر به شروع و یا طولانی‌تر شدن درگیری‌ها شود، ممنوع است.

بر اساس همین قانون بود که در ماه فوریه سال 2014 و در خلال رویارویی نیروهای دولتی با معترضان غرب‌گرا در زمان زمامداری «ویکتور یانوکوویچ» رئیس جمهور معزول اوکراین، اتحادیه اروپا ارسال سلاح به این کشور را غیرقانونی اعلام کرده بود.

درحال حاضر ارتش دولت غرب‌گرای اوکراین که ارتباط نزدکی با اتحادیه اروپا دارد، در مناطق شرقی کشور با استقلال‌طلبان درگیر است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها