امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100508
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یک مسئول لیبیایی و شاهدان در طرابلس، پایتخت لیبی گفتند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یک مسئول لیبیایی و شاهدان در طرابلس، پایتخت لیبی گفتند بمباران های بی هدف توسط شبه نظامیان رقیب در جریان درگیری‌ها برای سیطره بر فرودگاه بین المللی طرابلس بار دیگر موجب آتش گرفتن مخازن سوخت و وقوع آتش سوزی‌های مهیب در این منطقه شد.

موج خشونت ها در طرابلس و بنغازی دومین شهر بزرگ لیبی طی دو هفته اخیر موجب کشته شدن دستکم 200 تن و زخمی شدن حدود نهصد تن دیگر شده است.

خشونت‌ها در لیبی دیپلمات ها را نیز وادار به فرار از این کشور و بستن موقت سفارتخانه‌هایشان کرده است و این در حالی است که هزاران شهروند لیبیایی از بیم وقوع جنگ داخلی در لیبی به تونس در همسایگی لیبی گریخته‌اند. 

تونس گذرگاه کلیدی راس جدیر در مرز با لیبی را امروز شنبه باز نمود این گذرگاه روز جمعه به خاطر اوضاع آشفته گذرگاه ناشی از هجوم هزاران تن برای فرار از ناامنی ها به داخل خاک تونس به طور موقت بسته شده بود.

دولت تونس هم همزمان با تشدید بازرسی از هزاران آواره لیبیایی گریخته از درگیری های کشورشان به تونس اعلام کرد که اجازه تاسیس اردوگاه‌ها برای استقبال از آوارگان را نمی دهد.

گروه بحران در تونس به ریاست نخست وزیر این کشور در بیانیه ای گفت:نخست وزیر تونس تصمیم گرفت که در هیچ شرایطی اجازه ایجاد اردوگاه هایی در داخل خاک تونس برای آوارگان لیبیایی را ندهد و با سازما‌ن‌های بین المللی و طرف لیبیایی هماهنگی شود تا همه آوارگان در داخل خاک لیبی جمع شده و حمایت‌های بهداشتی و تدارکاتی لازم از انها به عمل آید.

همزمان مقامات تونسی تدابیر امنیتی در گذرگاه‌های راس جدیر و ذهبیه در مرز با لیبی را تشدید کرده و همه افراد و بارهایشان را به طور دقیق مورد بازرسی قرار می دهند.

تونس روز پنجشنبه هم تاکید کرد که به اتباع خارجی مقیم لیبی کمک می کند با عبور از گذرگاه مرزی به کشورشان بازگردند اما تونس محل عبور و نه مکانی برای پناهندگی خواهد بود.

 با شدت گرفتن درگیری های مسلحانه در طرابلس و مناطقی از شرق لیبی بخصوص در بنغازی و بسته بودن فرودگاه های طرابلس و بنغازی اتباع خارجی اعم از دیپلمات ها و شهروندان دیگر کشورها برای فرار از لیبی به گذرگاه های تونس هجوم آورده اند.
انتهای پیام/.
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها