امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100525
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سومین جشنواره «تئاترشهر»، بهرام ریحانی با این توضیح که ایده نمایشنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سومین جشنواره «تئاترشهر»، بهرام ریحانی با این توضیح که ایده نمایشنامه «رستاخیز ملایک» زمانی که در بیمارستان بستری بودم در ذهنم شکل گرفت، افزود: در آن زمان اشعار مولانا را می‌خواندم که ایده نمایشنامه با الهام از شعری در ذهنم ساخته شد و طرح آن را نوشتم.

این نویسنده افزود: ماجرای نمایش درباره یک فرشته است که از خداوند می‌پرسد علت آفرینش انسان با توجه به اتفاقات وحشتناکی که رخ می‌دهد چیست؟ به او پاسخ داده می‌شود خودت با زندگی انسان آشنا شو تا متوجه شوی انسان  قدرت انتخاب دارد که از خود دیو بسازد یا فرشته و حتی بالاتر.

این هنرمند با تاکید بر اینکه نمی‌خواهم «رستاخیز ملایک» نمایشی معمولی باشد، تصریح کرد: آنچه در توان و ذهنم است انجام می‌دهم بدون این که ادعای عجیب و غریبی باشد تا تبدیل به عینیت شود. من رویایی دیدم و تا نزدیکی مرگ رفتم می‌خواهم تماشاگر را در آن شریک کنم ولی می‌دانم کار آسانی نیست. اجرا و تبدیل یک رویا به واقعیت هزینه دارد.

ریحانی با این توضیح که اجرای این نمایش دغدغه شخصی نیست بلکه دغدغه انسانی است، اظهار داشت: اتفاقات دنیا حاصل کار انسان است. افراد سرنوشت زشت و خوب را می‌سازند تا تاریخ شکل بگیرد.

وی با تاکید بر این که با اجرای تئاتر حالم خوب است، گفت: بیماری را پشت سر گذاشتم و امید و انگیزه من اجرای این نمایش است. فرقی نمی‌کند در تئاترشهر باشد یا رودخانه و قله کوه. حتی اگر با 5 درصد توانایی به صحنه برم دلم می‌خواهد که بازی کنم و اگر این اتفاق بیافتد من درونی خوب شدم و ناخودآگاه حالم بهتر می‌شود.

ریحانی درباره شیوه اجرای نمایش «رستاخیز ملایک» توضیحاتی ارائه داد و افزود: کار به صورت گروهی انجام می‌شود براساس تمرینات مداوم و پیگیر. نمایش تلفیقی از تصویر و اجرای زنده است که بخش‌های تصویری در استخری در اتوبان تهران - قم فیلمبرداری شده است.

بهرام ریحانی نویسنده، بازیگر و کارگردان نمایش «رستاخیز ملائک» است که برای حضور در سومین جشنواره «تئاتر شهر» تمرین می‌شود.

سومین جشنواره تئاتر شهر 10 مهر ماه 1393 در مراکز فرهنگی و هنری شهر تهران برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار