امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100527
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
«حسن محمدی» مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

«حسن محمدی» مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به دیدار جامعه قرآنی با رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین روز ماه مبارک رمضان سال جاری، اظهار داشت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی به نکات قابل توجهی اشاره کردند بنابراین باید تمامی مسئولان برای رفع نگرانی‌های رهبری در حوزه‌های قرآنی و ارتقای کیفی برنامه‌ها راهکارهای عملی به کار گیرند.

برای تحقق مطالبات رهبری از خط کشی‌های جامعه قرآنی عبور کنیم

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری از حوزه حرفه‌ای و تخصصی راضی بودند و فرمودند ما در سال‌های اخیر رشد چشمگیری در حوزه‌های قرآنی داشتیم اما نتوانستیم این مفاهیم را در بین عموم مردم ترویج دهیم؛ برای برطرف کردن این گلایه مقام معظم رهبری مهمترین اهداف جامعه قرآنی و چشم‌اندازی که می‌شود تدوین کرد این است که از خط کشی جامعه قرآنی عبور کرده تا بتوانیم مفاهیم قرآنی را به عموم مردم منتقل کنیم.

زیبایی‌های قرآن را به مردم معرفی کنیم

محمدی با اشاره به ضعف‌های آموزش‌ قرآنی، تصریح کرد: ما نتوانستیم زیبایی‌های قرآن را در بین مردم ترویج دهیم به طوری که هم‌اکنون قرآن با آن همه زیبایی و دریای معارف برای مردم جذابیت خاصی ندارد و نتوانسته افراد را به سوی حرکت در فعالیت‌های قرآنی سوق دهد.

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی با بیان اینکه هنوز مردم ضرورت مراجعه به قرآن برای رفع مشکلات خود را درک نکرده‌اند، خاطر نشان کرد: ما نتوانستیم این ضرورت را در بین مردم جا بیندازیم که برای سبک زندگی قرآنی و رفع مشکلات به قرآن مراجعه کنند چرا که قرآن برای تمامی لحظات برنامه جامعی دارد و می‌تواند انسان را به کمال برساند.

نمی‌توان عطش مردم به یادگیری مفاهیم قرآنی را نادیده گرفت

وی با اشاره به وجود عطش قرآنی در بین مردم، ادامه داد: مردم نیاز به آموزش دارند تا بتوانند در مسیر انس با قرآن حرکت کنند؛ استقبال از کتابی مثل «مفاتیح الحیات» که درباره سبک زندگی تألیف شده نشانگر نیاز و عطش مردم به آموزش‌های قرآنی برای رسیدن به سبک زندگی مبتنی بر آموزه‌های دینی و همچنین نبود الگویی برای سبک زندگی دینی و اجتماعی است.

محمدی با بیان اینکه جامعه قرآنی خوراک خوبی برای رفع نیازهای دینی مردم ارائه نکرده‌ است، افزود: هنوز نتوانستیم خوراک جذابی به مردم بدهیم به طوری که گاهی نیاز مردم به درستی شناخته نشده و آنچه تولید می‌شود با نیازهای مردم متناسب نیست بنابراین نمی‌تواند افراد را در راه قرآن هدایت کند.

آموزش عمومی مفاهیم قرآنی را هدف قرار دهیم

وی در ادامه با اشاره به حرکت راهبردی جامعه قرآنی برای رفع مشکلات موجود گفت: مهم‌ترین حرکت راهبردی جامعه قرآنی حرکت منسجم، واحد و بر اساس پشتیبانی کارشناسی و دقیق است و در این راستا توجه به نهادینه کردن مفاهیم قرآنی در بین تمامی افراد جامعه باید به عنوان اصلی‌ترین هدف پیگیری شود؛ در این صورت به حرکت راهبردی و گلایه‌ای که رهبری داشتند پاسخ داده‌ایم.

برای انس دائمی مردم با قرآن به مؤسسات قرآنی بها دهیم

محمدی با بیان اینکه برای تحقق مطالبات رهبری باید به مؤسسات قرآنی رجوع کنیم، تصریح کرد: برای اینکه مفاهیم قرآنی در عموم مردم نفوذ کند ما چاره‌ای جز رجوع به مؤسسات قرآنی نداریم؛ علاوه بر این خود مردم باید به فکر فرهنگ جامعه باشند و در جهت سبک زندگی قرآنی گام بردارند تا جامعه‌ای قرآنی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه مؤسسات قرآنی مهم‌ترین نمونه مدیریت جهادی با عزم ملی هستند، خاطر نشان کرد: مؤسسات قرآنی با انگیزه و به صورت خودجوش فعالیت می‌کنند بنابراین می‌توان این مؤسسات را نمونه بارز مدیریت جهادی دانست.

ترویج فرهنگ قرآنی با اتحاد رویه مسئولان امکان‌پذیر است

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی به لزوم اتحاد مسئولان قرآنی برای رسیدن به مطالبات رهبری در این حوزه اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نقشه راه را به ما نشان دادند بنابراین ما نیز باید با اتحاد هدف ترویج فرهنگ قرآنی در بین عموم را تحقق دهیم.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها