امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100533
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد عربلو نویسنده کودک و نوجوان با بیان این که بازنویسی منظومه «گرشاسب نامه» را به تازگی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد عربلو نویسنده کودک و نوجوان با بیان این که بازنویسی منظومه «گرشاسب نامه» را به تازگی به پایان رسانده است، اظهار کرد: تصویرسازی این اثر به پایان رسیده و در مرحله صفحه آرایی به سر می برد. گرشاسپ نامه را به سفارش دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری به نگارش در آورده ام و در قالب مجموعه «قصه‌های شیرین ایرانی» به چاپ می‌رسد.

وی گفت: متاسفانه از ادبیات کلاسیک کشور غافل شده‌ایم و حتی در دروس دانشگاهی هم توجه چندانی به این ادبیات نمی شود و تنها به چند واحد درسی در رشته های تخصصی ادبیات اکتفا شده است. در حالی که وقتی به این ادبیات مراجعه می کنیم متوجه می شویم غنا و پیام های اخلاقی زیادی دارد.

این نویسنده کودک و نوجوان دلیل انتخاب گرشاسپ نامه برای بازنویسی را جذابیت این داستان حماسی عنوان کرد و گفت: مدت ها بود که درباره منظومه حماسی "گرشاسپ نامه" اسدی طوسی شنیده بودم اما موفق نشده بود تمام این منظومه را بخوانم تا این که پیشنهاد بازنویسی متون ادبیات کهن برای نوجوانان از سوی دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری به من داده شد و از بین آثار "گرشاسپ نامه" را انتخاب کردم.

وی درباره داستان "گرشاسپ نامه" نیز گفت: این داستان حماسی درباره پهلوانی به نام "گرشاسپ" است که حدود 800 سال عمر می کند و سفرهای بسیاری دارد و در طول داستان فضاها و نکات عجیب و غریبی توصیف می شود.

عربلو با تاکید بر اهمیت منظومه "گرشاسپ نامه" اسدی طوسی در ادبیات کشورمان اظهار کرد: این اثر در زیر سایه شاهکار ادبیات کشور، شاهنامه فردوسی به خوبی دیده نشده است و خوب است این گونه آثار مطرح معرفی شوند. البته کتابی که بر اساس این منظومه بازنویسی کرده ام خلاصه ای از گرشاسپ نامه است و امیدوارم نوجوانان با خواندن این آثار در بزرگسالی به سراغ ادبیات کلاسیک بروند.

گرشاسپ نامه داستان پهلوانی به نام گرشاسپ است که برحسب روایات پدر نریمان، نیای رستم بوده و در هند و دیگر سرزمین‌ها به رزم‌ پرداخته و نام‌آور شده است. این کتاب در تاریخ 458 هجری قمری یعنی 58 سال پس از اختتام شاهنامه فردوسی توسط ابونصر علی بن احمد اسدی طوسی شاعر ایرانی قرن پنجم هجری به نگارش درآمده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار