امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100545
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک،‌ مریم سعادت، آرش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک،‌ مریم سعادت، آرش دادگر، شهرام کرمی،  روشنک روشن و زهرا صبری از سوی مرضیه برومند - دبیر جشنواره - به عنوان هیأت انتخاب آثار صحنه‌ای، مشخص و معرفی شدند.
 
مریم سعادت که دانش آموخته رشته تئاتر  دانشگاه تهران و گرایش نمایش عروسکی است، فعالیت خود را از سال 1360 در نمایش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد و در نمایش‌های کودک و عروسکی زیادی در مقام بازی دهنده، بازیگر و طراح عروسک همکاری داشته است .
 
آرش دادگر ، مدرس ، طراح صحنه ،کارگردان و بازیگر تئاتر است که سال گذشته موفق به دریافت جایزه بزرگ بخش بین‌الملل برای اجرای نمایش «هملت» در جشنواره تئاتر فجر شد.

شهرام کرمی، کارگردان، مدرس، پژوهشگر، نمایشنامه‌نویس و مدیر تالار هنر است که به عنوان بازیگر در نمایش «خروسک پریشان» داود کیانیان، کارگردانی نمایش‌هایی چون «بلوط‌های تلخ»، «خانه کاغذی»، «پوتین‌های عمو بابا» و ... را نیز تاکنون برعهده داشته است.

روشنک روشن دانش آموخته نمایش عروسکی از دانشگاه هنر است که آخرین بار نمایش با «هدیه جشن سالگرد» جایزه ویژه هیأت داوران جشنوار عروسکی پولودیف بلغارستان را گرفت و در کنار سایر کشورها با همین نمایش در جشنواره «شارلویل مزیه» فرانسه حضور پیدا کرد.

زهرا صبری نیز دانش آموخته رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماری است که به عنوان بازیگر، نویسنده، طراح صحنه و کارگردان فعالیت داشته و دارد. وی به تازگی نمایش «ننه دلاور» را در مجموعه تئاترشهر به صحنه برده با نمایش‌های «زمین و چرخ»، «تا یک بشمار» و ... توانسته چند جایزه بین‌المللی از جشنواره‌های معتبر عروسکی دنیا دریافت کند.

71 نمایشنامه انتخاب شده در مرحله اول از تاریخ دوشنبه 13 مردادماه در محل اداره تئاتر، تالار محراب و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفت روز متوالی، توسط این هیأت، مورد بازبینی قرار می‌گیرند تا آثار نهایی راه یافته به جشنواره پانزدهم مشخص شوند.

30 نمایشنامه‌‌ای نیز که در مرحله اول مورد تایید هیأت انتخاب قرار نگرفته‌اند، با درخواست بازبینی مجدد کارگردان، در همین ایام، توسط اعضای هیأت انتخاب، مورد بررسی و بازبینی قرار خواهند گرفت.
 
* بازید «مرضیه برومند» از تمرین گروه‌های نمایشی جشنواره
 
در روزهای تعطیلی عید فطر و آخر هفته، «مرضیه برومند» دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی به همراه «زهرا صبری» مسئول کمیته ارزشیابی و انتخاب آثار به محل تمرین گروه‌های نمایش عروسکی رفته و ضمن بازدید از روند تمرین گروه‌‌ها، با آنها به گفت‌وگو نشستند.

«زهرا صبری» مسئول کمیته ارزشیابی و انتخاب آثار ضمن اعلام این مطلب به ستاد خبری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی گفت: در این بازدید دو روزه مرضیه برومند به سراغ محل تمرین گروه‌های نمایشی رفته و ضمن بازدید از تمرین گروه‌ها، با آنها گفت‌وگو کرد.

وی افزود: در این دو روز علاوه بر حضور در اداره تئاتر که محل اصلی تمرین گروه‌های نمایشی این دوره از جشنواره است. به دیگر پلاتوهای خصوصی تمرین نیز رفتیم.

وی یادآور شد:گروه‌های نمایشی با تمام مشکلاتی که دارند، با شور و علاقه خوبی به تمرین خود ادامه داده و با دبیر جشنواره درباره کارهایشان صحبت کردند.

صبری همچنین اضافه کرد: گروه‌هادر حضور دبیر جشنواره‌، تمرین‌های خود را انجام داده و درباره نوع اجرایشان از وی  نیز مشورت‌هایی می‌گرفتند که این امر در روحیه گروه‌ها تاثیر خوبی داشت و شاید برای اولین بار بود که  دبیر جشنواره در مراحل آماده‌سازی گرو‌ه‌ها حضور داشت.

این کارگردان اضافه کرد: در این بازدیدها گروه‌های نمایشی از نزدیک خواسته‌های خود را با دبیر جشنواره در میان گذاشتند و برومند نیز از روند کار گروه‌ها و اجراهایشان مطلع شد.

با اتمام مهلت فراخوان در بخش صحنه‌ای و فضای باز، در مجموع ۳۴۷ متن به دبیرخانه این دوره از جشنواره ارسال شد که در این میان به بخش صحنه‌ای بیش از ۲۶۰ متن ارسال شد که در نهایت ۷۱ متن انتخاب شد. در بخش فضای آزاد نیز ۸۷ متن رسید که از میان آثار رسیده ۲۸ متن انتخاب شد.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک از 22 تا 29 شهریورماه به دبیری مرضیه برومند در تهران برگزار می‌شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها