امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100547
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «الهیات محیط زیست» آیت‌الله سیدمصطفی محقق داماد، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «الهیات محیط زیست» آیت‌الله سیدمصطفی محقق داماد، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به تازگی منتشر شده است.  مولف در این اثر تلاش کرده تا بحث بحران محیط زیست را از منظر الهیات، فقه، فلسفه و ادیان بررسی کند.

کتاب حاضر در ۱۱ بخش سامان یافته است و موضوع محیط زیست با دیدگاهی الهیاتی از وجوه مختلف مورد کاوش قرار گرفته و در بخشی از کتاب به دیدگاه قرآن درباره‌ محیط زیست و سوگندهای قرآنی به مظاهر طبیعت پرداخته و در تفسیر آیات مربوطه به نظر برخی از شاعران و فیلسوفان مسلمان مانند سعدی، ابن‌سینا، ملاصدرا، فارابی و علامه طباطبایی اشاره کرده است.

نشست نقد و بررسی کتاب «الهیات محیط زیست» با حضور غلامرضا اعوانی، شهین اعوانی، هومان لیاقتی و محقق داماد، اساتید حوزه فلسفه و اندیشه کشور برگزار می‌شود.

این نشست سه‌شنبه (14 مرداد) ساعت 16:30 در شهر کتاب مرکزی واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها