امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100549
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره امام رضا(ع)، امسال نیز در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جشنواره امام رضا(ع)، امسال نیز در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، بیستمین کنگره شعر رضوی در کرمان برگزار می‌شود.
فرشید فلاح، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و دبیر کنگره سراسری شعر رضوی اظهار داشت: کنگره امسال متفاوت با سال‌های گذشته خواهد بود و سه ویژگی برجسته این تفاوت‌ها را باعث شده است.
مدیرکل ارشاد استان کرمان افزود: اولین ویژگی آن این است که این کنگره براساس ترتیب برگزاری آن در طی سال‌های گذشته عناوین و اسامی مختلفی به آن داده شده بود اما امسال عنوان کنگره برای آن درنظر گرفته شد و همچنین براساس سال های برگزاری آن می توان دریافت که این دوره از کنگره در واقع بیستمین دوره کنگره سراسری شعر رضوی است، در حالی که جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، امسال دوازدهمین دوره خود را پیش رو دارد و این مسئله نشان می دهد که کنگره شعر رضوی پیش از برگزاری جشنواره های امام رضا(ع) نیز برگزار می شده است.
وی در توضیح دو ویژگی دیگر کنگره امسال شعر رضوی گفت: امسال بخش آزاد نیز به بخش های این کنگره شعر اضافه شده است. به این معنا که شرکت کنندگان علاوه بر شرکت در بخش شعر رضوی می توانند با شرکت در بخش شعر آزاد نیز از جوائز این کنگره بهره مند شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: محور کار کنگره در بخش رضوی، شعر ولایی و رضوی است و به دلیل آنکه جوانان و علاقه مندان به مقوله شعر به طور عموم بتوانند در این کنگره حضور داشته باشند بخش شعر آزاد نیز به آن اضافه شد و علاقه مندان به این بخش می توانند آثار خود را در در دو سبک شعر کلاسیک و شعر آزاد (نو و سپید) به دبیرخانه کنگره سراسری شعر رضوی ارسال کنند و آثار آن ها نیز مورد داوری قرار خواهد گرفت و این مسئله باعث شده است تا از کنگره سراسری شعر رضوی در سال جاری استقبال بیشتری صورت گیرد.

فلاح اظهار داشت: سومین ویژگی کنگره شعر رضوی دعوت به همکاری یکی از شعرای برجسته در هر استان است تا این افراد، سایر شعرای استان خود را با اهداف برگزاری این کنگره آشنا کرده و شاهد حضور گسترده و هر چه بیشتر شعرای کشور در این کنگره باشیم. این تدابیر اندیشیده شد تا بتوانیم به امید خدا و عنایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) کنگره امسال شعر رضوی را پررونق تر از سال های گذشته برگزار کنیم.

دبیر کنگره سراسری شعر رضوی درباره برنامه‌های ویژه آیین اختتامیه اظهار داشت: شورای سیاستگذاری این کنگره با حضور 15 شاعر از سراسر کشور در استان کرمان تشکیل شده است و هر هفته جلسه ای در خصوص تبیین طرح های محتوایی کنگره شعر رضوی برگزار می شود، که در همان نشست ها در خصوص برنامه های خاص و ویژه آیین برگزاری کنگره سراسری شعر رضوی به جمع بندی نهایی خواهیم رسید.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها