امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100556
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «ترکیب‌بندی در عکاسی» تحلیل موشکافانه‌ای از سازه‌های تصویر و نیز مثال‌های عکاسی عالی را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «ترکیب‌بندی در عکاسی» تحلیل موشکافانه‌ای از سازه‌های تصویر و نیز مثال‌های عکاسی عالی را مورد بررسی قرار داده است.

اصل این کتاب به زبان آلمانی نوشته شده و قبلا به دو زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه گردیده است. ترجمه فارسی این کتاب توسط پیروز سیار از روی ترجمه فرانسه آن صورت گرفته و سعی دارد گوشه‌هایی از اصول بنیادی هنر ترکیب‌بندی را نشان دهد.

این کتاب در 5 بخش قطع، نقطه، خط، سطح و تضادها نوشته شده است و مطالب آن به 48 موضوع مجزا تقسیم شده است و برای هر مطلب عنصر ترکیب‌بندی مربوط به آن وسیله، مثال‌های عکاسی و طرح‌های توصیفی ارائه شده است.

در بخش قطع به موضوعاتی چون «بررسی قطع سطح»، «قطع مربع» و «قطع مستطیل» پرداخته شده است. «نقطه قوی سطح»، «شکل‌های نقطه‌ها»، «همجواری دو نقطه» و «دگرگونی‌های مثلث دیدگانی» از موضوعات بخش نقطه است. در بخش خط نیز به «خط عمودی»، «خط افق»، «خط مایل» و «تضادهای خط‌ها» توجه شده است. در قسمت سطح به مثلث، دایره، مربع، مستطیل، شکل‌های آزاد، شکل‌های تخیلی و در بخش تضادها به موضوعات نقطه و خط، نقطه، سطح و خط، بخش‌بندی طلایی و تقسیم فضا، تضاد کمی و ... پرداخته شده است.

ترکیب‌بندی یا کمپوزیسیون از اجزا اصلی تشکیل دهنده یک عکس است و نقش به‌سزایی در رساندن مفهوم و خواست عکاس به مخاطب دارد و در این کتاب سعی شده مفهوم هنر عکاسی به خوبی برای خوانندگان روشن شده و دنیایی جدید از تصویر به روی وی گشوده شود.

چاپ هفدهم این کتاب در 108 صفحه تمام گلاسه در شمارگان دو هزار نسخه و با قیمت 16000 تومان در اختیار علاقه‌مندان هنر عکاسی قرار گرفته است.

زبان تصویر و ارتباط بصری از لحاظ توان، خواه برای آشتی دادن انسان با شناخت خویش و خواه برای موجودیتی یکپارچه بخشیدن به او از معتبرترین وسایل است چرا که انسان قادر است موثرتر از هر وسیله ارتباطی دیگر با این زبان، دانش خود را گسترش دهد و تجربیاتش را در شکلی قابل مشاهده مستند سازد؛ ضمن اینکه ارتباط بصری که یک ارتباط جهانی و بین المللی نیز هست، محدودیت‌های تحمیل شده زبان و دستور زبان را ندارد و برای همه قابل فهم است.

در این میان می‌توان هنرهای تجسمی را تجلیات عالی زبان بصری دانست و برای شکل بخشیدن این زبان در زندگی با اشاره به تصاویر تجسمی و هنرهای از این دست آن را توسعه داد.

این اثر سعی دارد در سه فصل با عناوینی چون سازماندهی تجسمی، بازنمایی تصویری و به سوی یک پیکرنگاری پویا درکنار واژه نامه ایتالیایی-فارسی مورد نیاز در کتاب به بسط این موضوع بپردازد.

چاپ دوازدهم کتاب «زبان تصویر» در 212 صفحه مصور و در شمارگان دو هزار نسخه با قیمت 9500 تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این  دو کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 و یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 تماس حاصل نمایند.

همچنین مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش امکان پذیر است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها