امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100578
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۹
تعداد بازدید: 410
یک منبع مسئول در "اداره کانال سوئز" از عبور ۶ کشتی جنگی رژیم صهیونیستی در ۳ روز گذشته از کانال سوئز خبر داد.

یک منبع مسئول در "اداره کانال سوئز" از عبور ۶ کشتی جنگی رژیم صهیونیستی در ۳ روز گذشته از کانال سوئز خبر داد.

 

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان به نقل از "مرکز اطلاع رسانی فلسطین"، بار این کشتی ها که تحت محافظت شدید امنیتی از سوئز عبور کرده اند ۱۹ هزار تن تجهیزات مختلف نظامی بوده است.

این منبع مصری در اداره کانال سوئز، که تلاش داشت عبور این کشتی ها را با حملات کنونی رژیم صهیونیستی به غزه بی ارتباط جلوه دهد، گفت: بار این کشتی ها نسبت به دو سال گذشته تقریبا ۲ تن کمتر بوده است.

وی همچنین مدعی شد: هر سال در همین اوقات، کشتی های جنگی اسرائیلی از سوئز عبور می کنند.

رویدادهای بیست و هفتمین روز حمله رژیم صهیونیستی به غزه در روز یکشنبه دوازدهم مردادماه را بخوانید:

تاکنون ۲۷۰ سرباز اسرائیلی کشته و ۳۱۱ خودکشی کرده‌اند 

۱۰:۳۳
- پایگاه "پانوراما الشرق الأوسط": در گزارش روز گذشته که در نشست کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی ارائه شد، از کشته شدن ۴۹۷ سرباز اسرائیلی و مجروح شدن ۸۹۷ نفر دیگر حکایت دارد. طبق این اطلاعات ۲۷۰ نفر از مزدوران خارجی نیز که در صفوف ارتش رژیم صهیونیستی نیز در حال جنگ بودند کشته و ۶۲۰ تن دیگر هم مجروح شده‌اند. این اطلاعات همچنین نشان دادند که ۳۱۱ سرباز اسرائیلی نیز از ترس جنگ اقدام به خودکشی و تیراندازی به خود کرده‌اند. 

هشدار «آنروا» در مورد وقوع فاجعه بهداشتی در نوار غزه

۱۰:۱۸
 - به گزارش خبرگزاری فلسطین «سما»، «کریس گینس» سخنگوی آژانس کمک‌رسانی و اشتغال فلسطین وابسته به سازمان ملل (آنروا) در مورد وقوع فاجعه بهداشتی گسترده در نوار غزه پس از بیش از ۳ هفته جنگ هشدار داد. شبکه «بی بی سی» به نقل از کریس گینس اعلام کرد که خدمات پزشکی در نوار غزه در آستانه اتمام است ، بیمارستانها، خودروهای اروژانس و درمانگاهها هدف قرار گرفته‌اند و امکانات فعلی نیاز ساکنان منطقه را برآورده نمی‌کند. بر اساس این گزارش ۴۰ درصد کارمندان بخش بهداشت فلسطین قادر نیستند خود را به محل کار خود برسانند.

وزارت اوقاف غزه: رژیم صهیونیستی تاکنون ۴۱ مسجد را به طور کلی منهدم کرده است 

۱۰:۱۳
- شبکه المیادین به نقل از این نهاد فلسطینی گزارش داد: ارتش اسرائیل از شروع جنگ در غزه ۴۱ مسجد را به طور کلی از بین برده است.

راهپیمایی سراسری ونزوئلایی‌ها در حمایت از مردم غزه

۱۰:۱۱
- مردم ونزوئلا با برگزاری راهپیمایی و سردادن شعارهای ضداسرائیلی حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین نشان دادند.

نمایندگان مجلس هند در حمایت از مردم غزه سفر به آمریکا را تحریم کردند 

۱۰:۰۸ 
- جمعی از نمایندگان مجلس هند روز گذشته دراعتراض به موضع دولت اوباما درقبال کشتار مردم غزه سفر به خاک آمریکا برای شرکت در یک برنامه بین المللی را لغو کردند
پس از آنکه نمایندگان احزاب چپ مجلس عوام هند برنامه خود در قبال دعوت به یک کنفرانس بین المللی با موضوع مدیریت تغییر دادند، نمایندگانی از حزب کنگره لیگ اتحادیه مسلمانان در ایالت جنوبی کرالا نیز از سفر منصرف شدند. 

۱۰:۰۶- وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: هزینه‌های زیادی در حمله به غزه متحمل شدیم / به گزارش روزنامه صهیونیستی "آروتز شوا"، "موشه یعالون" گفت: بهترین سربازان خود را از دست دادیم/ حماس بود که آتش‌‌بس ۷۲ ساعته را نقض کرد/ در اواخر مامورت تخریب تونل‌‌های فلسطینیان قرار داریم.

۱۰:۰۴ - نوآم چامسکی: اسرائیل بسیار بدتر از رژیم سابق آپارتاید آفریقای جنوبی است / اندیشمند یهودی آمریکایی: اسرائیل در غزه، "جنایات جنگی شدید" انجام داده و به بیمارستانها مرتبا حمله کرده که هر یک از این حملات، جنایت جنگی است/ باید اسرائیل "تحریم تسلیحاتی" شود. "نوآم چامسکی" به "پرس‌تی‌وی" گفت: اسرائیل به دلیل اشغال سرزمین‌های فلسطینی، با انزوای اقتصادی روبرو است/ رهبران کشورهای عربی طی سال‌های اخیر از سیاستهای اتخاذشده آمریکا در حمایت از اسرائیل حمایت کرده‌اند. 

ارتش رژیم صهیونیستی تلویحا به ناکارآمدی "گنبد ‌آهنین" اعتراف کرد

۱۰:۰۱
 -  پایگاه توئیتر رسمی ارتش این رژیم گزارش داد: شب گذشته ۷۴ راکت به اسرائیل شلیک شد که "گنبد آهنین" توانست هفت راکت را منهدم کند/ ما طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۸ نقطه از نوارغزه را هدف قرار دادیم.

یونیسف: دست‌کم ۲۹۶ کودک در جنگ غزه جان باختند

۰۹:۵۰ - صندوق حمایت از کودکان ملل متحد شمار کودکان و نوجوانانی را که از آغاز جنگ غزه جان خود را از دست دادند، دست‌کم ۲۹۶ تن اعلام کرد.

خسارت ۴.۳ میلیارد دلاری جنگ غزه برای اقتصاد «اسرائیل»

۰۹:۳۹ - مدیرکل سابق وزارت دارایی رژیم صهیونیستی برآورد کرده اقدام نظامی این رژیم علیه مردم غزه ۴.۳ میلیارد دلار به اقتصاد «اسرائیل» خسارت وارد کرده است.

۰۹:۳۳- نماینده آمریکا با نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین و حماس در مصر دیدار می‌کند / به گزارش خبرگزاری فرانسه، "فرانک لونشتاین" نماینده آمریکا در امورخاورمیانه قرار است امروز برای شرکت در مذاکرات جهت برقراری آتش‌‌بس در غزه، به قاهره سفر کند.

۰۹:۱۱ - کارشناس صهیونیست: آسیب‌های جنگ غزه برای اسرائیل چشمگیر بوده است / "یهودا بایر"، در گفتگو با "دویچه وله" آلمان افزود: هدف حماس بهبود شریط در نوار غزه نیست بلکه هدفش نابودی اسرائیل است/ این غیر ممکن است که یک چنین جنبشی را با خشونت سلاح مغلوب کنیم.

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی از حمایت‌‌های آمریکا قدردانی کرد 

۰۹:۰۷
 - به گزارش "جروزالم پست"، "یعیر لپید" شب گذشته در تماس تلفنی با جان کری از تصویب کمک ۲۲۵ میلیون دلاری برای تقویت سامانه گنبد آهنین و کمک‌های راهبردی واشنگتن قدردانی کرد.

هزاران ایرلندی خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی شدند

۰۸:۵۵
- هزاران ایرلندی با راهپیمایی در خیابان‌های دوبلین، خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از کشورشان شدند.

افزایش شهدای فلسطینی به ۱۷۲۱/ بیش از ۵۸۰۰۰ حمله به غزه در ۲۷ روز

۰۸:۵۱
 - به گزارش وزارت بهداشت فلسطین تعداد کل شهدای فلسطینی تا این لحظه صبح یکشنبه بیست و هفتمین روز تجاوز به غزه را ۱۷۲۱ نفر و تعداد مجروحان را ۹۰۸۰ نفر اعلام کرد. همچنین پایگاه خبری «معا» بر اساس آمار سازمان حقوق بشر اروپا-مدیترانه اعلام کرد که در هر ساعت یک کودک یا زن به شهادت رسیده‌اند و در میان شهدا ۳۹۱ کودک و ۲۲۵ زن دیده می‌شود. بر اساس این گزارش از ۹۰۸۰ مجروح ، ۲۷۶۷ نفز آنها کودک و ۱۸۱۴ نفر آنها زن هستند. ارتش رژیم صهیونیستی در طول این ۲۷ روز تا کنون ۵۸ هزار و ۴۸۳ بار غزه را مورد هدف قرار داده است. ۶۹۶۷ حمله از این حملات، موشکی، ۱۵۴۸۶ حمله نیز دریایی و ۳۶۰۳۰ حمله نیز توپخانه‌ای بوده‌ است که البته این حملات جدای از حملات زمینی نیروهای پیاده و ویژه و تک‌تیرانداز رژیم صهیونیستی است.

۰۸:۳۲
 - وزیر خارجه انگلیس: وضعیت غزه، "غیرقابل تحمل" است / "فیلیپ هاموند": مردم انگلیس از رنج کنونی مردم غزه، به شدت پریشان هستند/ من هزاران ایمیل دریافت کردم که در آنها مردم وحشت خود را درباره بمباران غیرنظامیان توسط اسرائیل ابراز کرده و وضعیت غزه را غیرقابل قبول دانستند.

بنیامین نتانیاهو به دنبال یک راه نجات است

۰۴:۵۸
 - یک تحلیلگر مسائل جهان عرب گفت: بنیامین نتانیاهو به دنبال یک راه نجات است، راه نجاتی که آبروی وی را حفظ کند، اکنون ۴ هفته از جنگ گذشته و وی نتوانسته حتی یکی از اهداف حمله به غزه را محقق کند.

۰۴:۳۵
- هیئت مذاکره‌کننده فلسطینی وارد قاهره شد / به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره، یک هیئت ارشد فلسطینی برای گفتگو درباره آتش بس در نوار غزه وارد قاهره شد/ این درحالی است که رژیم صهیونیستی اعلام کرده نمایندگانش را به این گفتگوها اعزام نخواهد کرد.

آمار شهدای فلسطینی به ۱۷۱۲ نفر افزایش یافت 

۰۴:۲۷
- به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، تاکنون بر اثر حملات صهیونیست‌ها به غزه بیش از ۱۷۱۲ فلسطینی به شهادت رسیده اند و ۹۰۸۰ نیز مجروح شده‌اند.

۰۴:۲۳
- هزاران نفر مقابل کاخ سفید تجاوزات اسرائیل را محکوم کردند / شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: هزاران نفر مقابل کاخ سفید در محکومیت تجاوزات رژیم وحشی صهیونیستی به نوار غزه تظاهرات کردند.

۰۴:۲۰
- دو فلسطینی دیگر در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جبالیا شهید شدند / به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی رسمی وزارت بهداشت فلسطین در غزه شامگاه شنبه اعلام کرد؛ دو فلسطینی از یک خانواده در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جبالیا در شمال نوار غزه به شهادت رسیدند.

خالد مشعل: آقای کری! وقتی مواضع حماس اعلام می‌شود لطفا به دقت گوش کن 

۰۴:۱۷
- رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: ما آقای جان کری و اسرائیلی‌‌ها را فریب ندادیم؛ ما به همه و به آقای کری گفته بودیم که موضع ما چیست از این رو آنها هستند که باید مسئول این امر باشند؛ آقای کری! لطفا به موضع ما به دقت گوش کن.

رژیم صهیونیستی: نظامی ربوده شده مرده است

۰۳:۵۵
- رژیم صهیونیستی مدعی شد که نظامی ربوده شده در غزه کشته شده است.

فوزی برهوم: نتانیاهو در تلاش برای ایجاد یک پیروزی مصنوعی است

۰۳:۱۳
 - یکی از مقامات ارشد حماس تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی با مشکلات جدی مواجه شده است و نخست وزیر این رژیم تلاش می‌کند تا یک پیروزی مصنوعی برای خود ایجاد کند.

رایزنی میان پادشاه عربستان و ولیعهد امارات برای پایان جنگ غزه

۰۲:۱۷
 - پادشاه عربستان و ولیعهد امارات برای پایان دادن به جنگ در غزه و برقرار شدن آتش بس با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند.

سامی ابوزهری: نتانیاهو در تلاش برای فرار از شکست است

۰۰:۵۵
- سخنگوی حماس تصریح کرد نتانیاهو در تلاش برای فرار از شکست است و رژیم صهیونیستی به بن‌بست رسیده است.

حماس: به مقاومت تا پیروزی ادامه خواهیم داد 

۰۰:۱۹
- شبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری اعلام کرد: جنبش حماس در واکنش به اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از ادامه مقاومت تا پیروزی خبر داد.

منیع: فارس، العالم و نسیم
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها