امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100586
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 87
عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تاکید دولت ...

عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تاکید دولت در بسته پیشنهادی خروج غیر تورمی از رکود بر فعال سازی ماده 32 بهره‌وری بخش کشاورزی برای اجرای طرح قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی و تأثیر آن در خروج از رکود، گفت: معنای خرید تضمینی آن است که برای یک محصول قیمت کف در نظر گرفته می‌شود و در صورتی که کشاورز و یا فعال بخش کشاورزی قادر بود، محصولش را به قیمت بالاتری بفروشد، این کار را انجام می‌دهد.

وی افزود: ولی اگر کشاورز یا دامدار نتوانست، با قیمتی بالاتر از قیمت کف، تعیین شده توسط دولت محصول تولیدی‌اش را بفروشد، بنابراین دولت به عنوان مرجع تصمیم‌گیری خریدهای تضمینی آن محصول را از کشاورز یا دامدار خریداری و در انبارهایش نگهداری و در زمان مناسب به بازار عرضه می‌کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی با بیان این موضوع که در خرید تضمینی دولت متعهد به خرید محصول است، بیان داشت: در قیمت تضمینی اگرچه یک قیمت کف برای محصول تولیدی کشاورز یا دامدار تعیین می‌‌شود، ولی دولت راسا خریدار نیست، بلکه شرایط را به سمتی می‌برد که با آن قیمت تعیین شده معاملات در بازار انجام شود.

رجایی گفت: در این شرایط دست فعالان بخش خصوصی برای خرید محصول باز می‌شود و بطورکلی می‌توان گفت، هر دو روش ذکر شده برای حمایت از بخش کشاورزی مناسب است و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

وی اظهار داشت: در روش قیمت تضمینی چون بخش خصوصی امکان خرید محصولات را پیدا می‌کند، بنابراین بخش عمده‌ای از مشکلات مربوط به کشاورزی و رکود را می‌تواند حل کند. 

 انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها