امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10059
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 145
هومن جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: توجه به تنوع زیستی در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مدیر ملی پروژه یوزپلنگ آسیایی ...

هومن جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: توجه به تنوع زیستی در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیر ملی پروژه یوزپلنگ آسیایی افزود: هم‌اکنون تنوع زیستی کشور بیش از هر زمان دیگری تحت فشار است چرا که این امر تحت تبعات منفی رشد جمعیت، رشد تکنولوژی و مسائلی از این دست قرار گرفته است.

وی متذکر شد: لازم است که تنوع زیستی کشور را برای رفع نیاز آیندگان حفظ و صیانت کنیم چرا که هر پدیده‌ای برای تعالی انسان آفریده شده است.

به گفته جوکار؛ متأسفانه این مهم به درستی برای مردم تبیین نشده است.

جوکار حفظ و صیانت از یوزپلنگ به عنوان گونه‌ جانوری نادر در کشور را به عنوان پرچم حفظ و صیانت از تنوع زیستی کشور برشمرد.

مدیر ملی پروژه یوزپلنگ آسیایی اضافه کرد: هم اکنون 6میلیون هکتار از مساحت کشور به عنوان زیستگاه این گونه نادر جانوری درنظر گرفته شده است که در آن علاوه بر حفظ یوزپلنگ از سایر پدیده‌های تنوع زیستی نیز صیانت می‌شود.

جوکار بیان داشت: بوته کنی، قطع درختان، شخم زدن زمین، چرای بی‌رویه دام  و مسائلی از این دست در این مناطق حفاظت شده امکان پذیر نخواهد بود.

وی گفت: به همین دلیل، این مناطق کانونی برای بهترین مناطق حفظ آب و خاک، بهبود آب و هوا، جلوگیری از تولید ریزگردها و... می‌شود.

مدیر ملی پروژه یوزپلنگ آسیایی ضمن انتقاد از مصوبه دولت مبنی بر  بهره‌برداری از معادن و منابع موجود در مناطق چهارگانه کشور، خاطرنشان کرد: این مصوبه هم‌اکنون در دست اصلاح است و امید می‌رود با اصلاح آن از تنوع زیستی کشور به خوبی صیانت شود.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها