امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100609
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۶
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های 8 جلدی جهان اسلام به قلم سرلشکر یحیی صفوی که صبح امروز برگزار شد،

اظهار داشت: امروز جهان اسلام با واقعیت تلخی روبرو شده که در درون این مجموعه عظیم و قدرتمند حرکت‌های ضد اسلامی به اسم اسلام بذر برادرکشی و تفرقه را در میان ملت‌های اسلامی می‌افکند و جنایات وحشیانه‌ای را در عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان، نیجریه و دیگر کشورهای اسلامی دامن می‌زند و تفرقه را بین مسلمانان به شکل یک فتنه شکل می‌دهد.

وی افزود: همزمان با ددمنشی وحشیانه رژیم صهیونیستی که در غزه کودک‌کشی و پیرمردکشی را به عنوان یک سیاست ملی دنبال می‌کند و مسلمانان ناچارند در برابر این جرم و جنایت به سازمان‌های بین‌المللی پناه ببرند که سابقه‌ای جز سکوت در برابر جنایات این رژیم نداشته است در چنین شرایطی توجه به توانمندی‌های جهان اسلام و درک واقعی از توانمندی‌های مسلمانان ضروری است.

 

ظریف تصریح کرد: امروز در یک شرایط ویژه بین‌المللی قرار داریم و دنیا در حال گذر از یک نظام دو قطبی به یک نظام جهانی جدید است و تمامی بازیگران و کنشگران همه تلاش، توان، ابتکار، علم و نظریه‌پردازی خودشان را بر این معطوف می‌کنند که جهان آتی را بر اساس منافع خود تعیین کنند.

ظریف در ادامه تصریح کرد:‌در این شرایط حساس درک صحیح از شرایط جهانی و خودباوری مبتنی بر شناخت واقع‌بینانه از توان فردی؛ ملی و جهان اسلامی می‌تواند یک وضعیت ویژه برای تاثیرگذاری ایجاد کند. توان تاثیرگذاری امروز دیگر مبتنی بر توانمندی‌های کلاسیک قدیمی نیست و نیاز است که تمام منابع قدرت خود را بشناسیم تا بتوانیم در این مرحله گذرا نظام جدید را بر اساس اهداف و آرمان‌های خود شکل دهیم.

 

وزیر خارجه تاکید کرد: امروز در جهان هزینه‌های زیادی برای پژوهش در این مسیر صورت می‌گیرد. زیرا ترسیم آینده بر شکل‌گیری آینده نقش دارد و نظریه‌ها معطوف به یک دیدگاه منبعث از قدرت است و ما نیز چاره‌ای چز این نداریم که در مسیر ترسیم واقعی آینده بر اساس اهداف خود تلاش کنیم.

 

ظریف در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: اگر به ندای امام (ره) و مقام معظم رهبری و وحدت‌خواهان جهان اسلام به صورت جدی توجه می‌کردیم و نه به صورت شعار و آن را به صورت عملی دنبال می‌کردیم امروز گرفتار قاجعه غزه، داعش، افراط، ترور و خشونت در میان مسلمانان و سکوت در برابر تجاوزات به حریم مسلمانان نبودیم.

 

وی در پایان تاکید کرد: هدف نهایی وحدت باید از خود ما در ام‌القرای جهان اسلام شروع شود و باید متحد شویم و به این هدف عظیم درک پیدا کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها