امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100610
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 207
گروه سیاسی _ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه های صبح امروز (یکشنبه 12 مرداد) اخبار و تحلیل‌های خود را به موضوعاتی نظیر جنایات ...

گروه سیاسی _ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه های صبح امروز (یکشنبه 12 مرداد) اخبار و تحلیل‌های خود را به موضوعاتی نظیر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، دادگاه مهدی هاشمی، پرونده هایی برای یکسالگی دولت، استخدام های دولت گذشته و استیضاح وزیر علوم پرداخته اند.

روزنامه های اصولگرا در تیترها و تحیلیل های خود بیشتر به موضوع تجاوزهای جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به غزه و زوایای پنهان پرونده مهدی هاشمی ازجمله اتهامات اقتصادی وی پرداخته اند.

در این میان روزنامه های اصلاح طلب نیز بیشتر به موضوعاتی نظیر استیضاح وزیر علوم، استخدام های دولت قبل و مساله طرح تکریم بانوان در شهرداری پرداخته و سعی کرده اند موضوع دادگاه مهدی هاشمی را کم رنگ جلوه داده و اخبار پیرامون آن را جوسازی رسانه های اصولگرا معرفی کنند.

*کیهان

روزنامه کیهان مانند روزهای گذشته نیز محور اصلی عناوین اصلی خود را به جنایت وحشیانه صهیونیست ها در غزه و کشتار کودکان آن اختصاص داد و در تیتر یک خود آورده است:« 26 روز نسل‌کشی در غزه تعداد شهدا به 1700 نفر رسید».

سرمقاله امروز روزنامه کیهان به قلم حسین شریعتمداری با عنوان « رصد نکرده به مرصاد آمده‌اند !» با روایتی تاریخی از جنایت صهیونیست‌ها آْغاز می‌شود.

نویسنده در این سرمقاله با بازخوانی یکی از جنایت‌های قوم بنی اسرائیل در پیش از ظهور اسلام و اشاره این اتفاق در قرآن کریم، آن را اولین سند مکتوب زنده‌سوزی دستجمعی انسان‌ها می‌داند.

در قسمتی از این یادداشت آمده است:‌رژیم صهیونیستی اصرار دارد که از خود چهره‌ای هولناک، خونریز و بی‌رحم ارائه دهد تا از این طریق در تصمیم دشمنانش برای مقابله با جنایات صهیونیست‌ها تردید ایجاد کند. روزنامه فرانسوی «اکسپرسیون» در شماره 12 اکتبر 2012  / 21 مهر ماه 1391 خود نوشته بود؛ «ژنرال موشه دایان معتقد بود که سران اسرائیل باید روشی در پیش بگیرند که دیگران از آنها تلقی یک «سگ هار» را داشته باشند، سگ‌ هاری که بی‌ملاحظه به هر که بخواهد حمله می‌کند و گاز می‌گیرد و می‌کشد»!

خبر ویژه امروز روزنامه کیهان با عنوان «امکان ندارد روحانی اصلاح‌طلبان را زیر چتر خود بگیرد» نقل قولی از احمد نقیب زاده است که با روزنامه اعتماد روز گذشته مصاحبه کرده است.

نقیب زاده در این مصاحبه  با بیان اینکه روحانی با خاتمی و هاشمی فرق دارد، افزود: نزدیکان آقای روحانی خیلی درگیر پیکارهای سیاسی نبوده‌اند و زمانی که آقای رفسنجانی سرکار بود از قدرت او تغذیه و خودشان را حفظ می‌کردند... من جریان روحانی یا اعتدال از اساس یک جریان جدا از اصلاح‌طلبان و بیشتر نزدیک به هاشمی می‌دانم همان‌‌طور که می‌دانیم جریان اعتدال و هاشمی در گذشته درگیری‌هایی با اصلاح‌طلبان داشتند که در واقع این اصلاح‌طلبان بودند که بی‌خردی کردند و دردوره خاتمی به تضعیف هاشمی پرداختند. همین سابقه نشان دهنده این است که اینها از قبل دو جریان جدا از هم بودند و ویژگی‌هایشان هم در همین افراط و اعتدال برجسته می‌شود و در واقع جریانی که آقای روحانی به آن تعلق دارد معتدل است و خیلی اهل درگیری نیست اما اصلاح‌طلبان اهل همه نوع تنش و درگیری سیاسی هستند.
خبر ویژه دیگر روزنامه کیهان با عنوان «از گران کردن بی‌ضابطه قیمت تا واردات خودروی لوکس» به اقدام چند هفته پیش شورای رقابت که اغلب اعضای آن دولتی هستند در گران کردن بی‌ضابطه خودروی تولید داخلی اشاره کرد که بنابر اظهارات سخنگوی دولت موجب تکدر رئیس‌جمهور شد اما وزیر صنعت مدعی شد اطلاعات غلط به رئیس‌جمهور داده شده است.

«افراطیون مدعی اصلاحات ترور شخصیت را از سر گرفتند» عنوان دیگر خبر ویژه ای بود که به فعالیت برخی افراطیون مدعی اصلاحات در مدت زمان باقی مانده به انتخابات مجلس می پردازد و به این نکته اشاره می‌کند که این طیف پروژه ارعاب اصلاح‌طلبان مستقل را کلید زدند و درصددند با برچسب زدن و ترور شخصیت، اصلاح‌طلبان مستقل از افراطیون را زیر بیرق سران فتنه ببرند.

منبع این خبر مصاحبه محمود میرلوحی معاون  وزیر کشور در دولت اصلاحات و از اعضای حزب منحله مشارکت با خبرگزاری ایلنا است.

روزنامه کیهان در صفحه 11 خود به پوشش خبری دادگاه دیروز مهدی هاشمی پرداخت و نوشت: در حالی که پرونده استات اویل در کشورهای نروژ و آمریکا به صورت علنی مورد بررسی قرار گرفته است، بنا بر تصمیم قاضی پرونده، دادگاه دیروز مهدی‌هاشمی که در خصوص همین پرونده به صورت غیرعلنی برگزار گردید.

 کیهان با درج مصاحبه هایی از محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس و اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران ضمن انتقاد از غیر علنی بودن این دادگاه از قوه قضائیه  خواست بی هیچ ملاحظه‌ای به جرایم منتسب به آقای مهدی‌هاشمی و وابستگان او رسیدگی کند.

*وطن امروز

روزنامه اصولگرای وطن امروز تیتر یک خود را به دادگاه مهدی هاشمی اختصاص داده است .

وطن امروز در مطلب مفصلی با عنوان «کلید در قفل استات اویل» به انتقاد از غیر علنی بودن این دادگاه پرداخت و نوشت: درحالی که به دلیل اهمیت پرونده و حساسیت افکار عمومی برای محاکمه این متهم دانه درشت اقتصادی انتظار می‌رفت دادگاه او به صورت علنی برگزار تا افکار عمومی از مفاد کیفرخواست این دانه‌درشت باخبر شود اما دادگاه مهدی هاشمی به صورت غیرعلنی برگزار شد.

وطن امروز در ادامه این مطلب با اشاره به رشوه 15 میلیون دلاری مهدی هاشمی در پرونده استات اویل نوشت: یکی از مهم‌ترین اتهامات اقتصادی مهدی هاشمی مربوط به نقش او در قراردادهای نفتی است. یکی از اتهامات این آقازاده دانه‌درشت مربوط به ماجرای پرونده فساد نفتی استات اویل است. ماجرای پرونده استات‌اویل یک پرونده بین‌المللی است. ماجرای فساد «کرسنت» و رشوه‌های هنگفتی که در جریان این پرونده نفتی رد و بدل شد نیز دیگر موضوع مهمی است که مهدی هاشمی درباره آن متهم است.

«2 راه فرار فرجی‌دانا» عنوان مطلب دیگری در روزنامه وطن امروز است که به ماجرای استیضاح هفته آینده وزیر علوم پرداخت و نوشت: در حالی که کمتر از یک هفته به مهلت یک‌ماهه مجلس به وزیر علوم برای رفع دغدغه نمایندگان باقی مانده است اما براساس شواهد موجود تغییر چندانی در رویکرد این وزارتخانه مشاهد نشده و نگرانی‌های اصلی در این‌باره همچنان باقی مانده است و  نمایندگان مجلس تنها راه‌حل فرار فرجی‌دانا از استیضاح را اخراج افراد مساله‌دار و منتسب به فتنه 88 از محیط‌های علمی و مناصب کلیدی وزارت علوم می‌دانند.

«سهم اصلاح طلبان در جنایات غزه»  عنوان یادداشتی به قلم حسین بابازاده مقدم است.

نویسنده در این یادداشت با بیان اینکه چندان اهمیتی ندارد که اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی سر دادن شعار «نه غزه نه لبنان» را تکذیب کرده و آن را به گردن عده‌ای «واخورده»، «رادیکال» و «افراطی و نفوذی» بیندازند یا اینکه با قید خودجوش بودن آن را فاقد پیروی از متن و محتوای گفتمان این گروه سیاسی معرفی کنند به بازخوانی سکانس‌هایی از چند سال گذشته پرداخته که به سادگی از یاد نخواهد رفت.

برخورد و دیدار کاتساو رئیس وقت رژیم صهیونیستی با محمد خاتمی در آوریل 2005 در فرودگاه، دیدارهای محمد خاتمی و سوروس پیرامون مسائل داخلی ایران، اعتراف بهزاد نبوی به اینکه ما در انتشار اطلاعات مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی نقش بازی کردیم چرا که معتقد بودیم اگر حاکمیت بتواند بمب اتم بسازد ما دیگر نمی‌توانیم در این کشور جیک بزنیم، رسوایی روز قدس  سال 88  و وارد شدن تمام‌عیار اصلاح‌طلبان در کارزار رسانه‌ای و عملیات روانی علیه سوریه همسو و همداستان با غربی‌ها و حمایت قاطع و بی‌چون و چرا از مواضع غربی‌ها در تهاجم علیه دولت قانونی بشار اسد و یاد کردن از جریان تحرکات تروریستی سوریه با عنوان گروه‌های معترض اپوزیسیون، دگراندیش و تجدیدنظرطلب از سکانس‌هایی است که نویسنده در این مطلب به بازخوانی آن پرداخته است.

*اعتماد

«یا اخراج یا استیضاح» تیتر یک روزنامه اعتماد با نگاهی یک سویه به ماجرای استیضاح وزیر علوم مدعی شد که مرغ موافقان و منتقدان دولت در مجلس یک پا دارد و استیضاح کنندگان وزرا حاضر به عقب نشینی از طرح خود نیستند.

روزنامه اعتماد در این مطلب اعتراف می کند که بعد از مطرح شدن طرح استیضاح وزیر علوم محمد باقر نوبخت در سه هفته به طور متوالی بعد از جلسات هیات دولت بر ایستادگی وزرا بر وعده ها و خواست‌های مردمی تاکید کرد و این موضوع می تواند نشان‌دهنده عدم ننشستن فرجی دانا در مقابل استیضاح کنندگان باشد .

«فرزند هاشمی در دادگاه » عنوان مطلب روزنامه اعتماد پیرامون دادگاه دیروز مهدی هاشمی بود.

این روزنامه تقریبا بدون هیچ اشاره ای به اتهامات وارده به مهدی هاشمی به خصوص اتهام رشوه در پرونده استات اویل فرضیه فشارهای سیاسی را مطرح کرد که مشخص نشد از چه ناحیه و با چه ابعادی بر این پرونده وارد می‌شود.

روزنامه اعتماد در صفحه 2 خود در گزارشی با عنوان «یک بام و دو هوای بازگشت احمدی نژاد» زمزمه  بازگشت رئیس‌جمهور سابق کشورمان را به عرصه سیاسی کشور در انتخابات مجلس آینده مطرح می‌کند.

این گزارش مدعی شده که حامیان احمدی‌نژاد به تکاپو افتاده اند و با حضور در فضای رسانه‌ای می‌خواهند به نوعی به فضای سکوت احمدی نژاد پایان دهند.

این روزنامه به مناسبت سالگرد تنفیذ رئیس‌جمهور یازدهم در مطلبی با عنوان « ماموریت عبور از بحران» نگاهی گذرا به کارنامه دولت یکساله حسن روحانی انداخته است .

مانند همیشه پیش درآمد مطالب تمجیدی از حسن روحانی، منکوب و محکوم کردن رئیس‌جمهور سابق است.

گزارش توصیفی اعتماد اینگونه آغاز می‌شود: یک سال است که دیگر کلید حسن روحانی در قفل پاستور می چرخد. یک سال است که دیگر خبری از دعواهای سیاسی نیست. یک سال است که رییس جمهوری بر سر کار است که قانون را محترم می شمارد، اجرایش می کند و به آن احترام می گذارد. قطعنامه ها را کاغذپاره نمی خواند. از واقعیت ها فرار نمی کند. نمودارهای عجیب و غریب به مردمش نشان نمی دهد. یک سالی است که دیگر نه تنها تحریم های جدید وضع نمی شود که تحریم های چند سال اخیر هم رو به تعلیق است. دیگر رسیدن لایحه بودجه به مجلس در موعد قانونی «رویا» نیست. خبری هم از لج و لجبازی میان دولت با سایر قوا نیست. کسی سخنرانی منتخب مردم ایران را در مجامع بین المللی ترک نمی کند، می نشینند و با دقت گوش می دهند و در آخر تشویق هم می کند.

پایان بندی این گزارش نیز مانند همیشه انتقاد سخت از منتقدان غیر همسو با دولت است و عدم تحقق وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور منتخب سنگ اندازی همین مخالفان : ماموریت حسن روحانی در عین سختی پر از دست اندازهای فراوان نیز هست. مخالفانی با امکانات فراوان، تریبون ها و رسانه های بسیار که مانع تراشی برای شان کار آنچنان سختی نبوده و نیست. بخشی از نمایندگان مجلس خیال کوتاه آمدن در مقابل او را نداشتند و در فکر یک نظارت مستحکم بر امور دولت بودند. کمی آن طرف تر خبری از هماهنگی کامل همه نهادها و قوا با رییس جمهور به رسم سال های گذشته نبود. همان ها که تا چندی پیش در مقابل تخطی های متعدد از قانون سکوت کرده بودند حالابه دنبال آن بودند تا جبران سکوت کنند و دست انداز پشت دست انداز ایجاد کنند.

این روزنامه همچین در صفحه 3 خود و در مطلبی با عنوان «جدال موافقان و منتقدان دولت به هیات رئیسه مجلس کشد» مدعی اختلاف میان صدر نشینان مجلس شد و نوشت: جدال بر سر دولت در مجلس بالاگرفت، آنقدر بالاکه به هیات رییسه رسیده است. حالاموافقان و مخالفان دولت در صدر مجلس به سیاق صحن نشینان روبه روی هم صف می کشند. سخنگوی هیات رییسه طراحان سوال و استیضاح وزرا را «حامیان احمدی نژاد» معرفی می کند و دبیر هیات رییسه، مجلس وکیل الدوله را «بی خاصیت». 
*شرق

روزنامه شرق امروز در تیتر یک خود را به مصاحبه با مرتضی حاجی وزیر اسبق آموزش و پرورش دولت اصلاحات و عضو فعلی بنیاد باران اختصاص داده و این مصاحبه را با تیتر «ناگفته های ممنوع الخروجی خاتمی» کار کرده است.

حاجی در این مصاحبه با رد تلویحی ممنوع الخروجی خاتمی تصریح می کند که «اگر حکمی وجود داشته باشد، باید رسما ابلاغ شود و اگر این حکم ابلاغ شده یا وجود ندارد یا اینکه به هر دلیلی نخواسته اند کاری انجام شود.»

وی دلیل بیشتر سفر های خارجی خاتمی را نیز سرکشی به مرکز گفت و گوی تمدن ها که رئیس جمهور اسبق بانی آن بوده عنوان کرد و افزود:‌ اما این سفرها در دولت قبل به صورت رسمی یا غیر رسمی متوقف شد.

مرتضی حاجی در پایان مصاحبه اش در پاسخ به سوال خبرنگار شرق مبنی بر اینکه «تامین مالی بنیاد باران به چه شکل است و حرف هایی مطرح است که در روزهای آخر دولت آقای خاتمی یعنی سال 84 طی مصوبه ای بنیاد جزو شرکت های تحت نظر قانون استخدام کشوری قرار می دهند وبه همین دلیل هم افرادی که بنیاد باران عضو بودند یا حضور داشته اند کارمند دولت محسوب می شدند که گویا این مصوبه از سوی دولت نهم لغو شد» گفت: چنین مصوبه ای وجود داشت که که دولت بعدی این را نپسندید و باطل کرد اما بعدا فهمید که اشتباه کرده است. بنابر این مصوبه مورد اشاره ربطی به بنیاد باران ندارد بلکه مربوط به دفتر رئیس جمهور سابق بوده که در همه جای دنیا مرسوم بوده و در ایران هم باید چنین رسمی باشد.

روزنامه شرق همچنین در یادداشتی به قلم  ابوطالب فاضل با عنوان «ماجراجویی رسانه ای در آستانه هفته دولت» به مساله طرح شهرداری برای تکریم بانوان پرداخت و نامه نگاری صورت گرفته از سوی شهرداری در دفاع از این طرح را نوعی جوسازی علیه دولت عنوان کرد.

نویسنده در بخشی از این یادداشت ضمن دفاع از تذکر وزارت کار به شهرداری درباره رعایت کنوانسیون های بین المللی تصریح کرد: این جریان (جریان مدافع طرح تکریم بانوان) با وجود کارنامه به جای مانده از خود در حوزه اجرا، به هیچ زبانی قادر به درک شرایط کشور و از همه مهمتر پیام ملت نیست و گرنه همین جریان ها می دانند که در دولت سابق بی اعتنایی به قوانین بین المللی در دستور کار قرار گرفت و لطماتی به نظام و کشور وارد شد.

روزنامه شرق در گزارش دیگر خود به طرح جدید امر به معروف و نهی از منکر پرداخته با تیتر «گردشگران خارجی هم نهی از منکر می شوند» تلویحا این طرح را مورد نقد قرار داد.

این مطلب با اشاره به مطالب مطرح شده از سوی پژمان فر درباره جزئیات این طرح، این نظرات را تنها نظر کمیسیون مربوطه که اکثر اعضای آن دارای دیدگاهی یکدست هستند خواند و نوشت: این در حالی است که فضای عمومی مجلس نگاه یکدستی به این موضوع ندارند.

این روزنامه در صفحه سیاسی خود به مساله استخدام ها در دولت قبل پرداخت. این روزنامه با تیتر «افشای جزئیات تازه از 420 هزار استخدام رانتی در دولت احمدی نژاد» اقدام به انتشار جزئیات این استخدام ها بر اساس گزارش معاونت توسعه و منابع انسانی رئیس جمهوری کرد.

دادگاه مهدی هاشمی نیز سوژه دیگر صفحه سیاسی امروز شرق بود که در آن ضمن اشاره به روند برگزاری اولین جلسه دادگاه هاشمی، رسانه های اصولگرا را متهم به فشار رسانه ای برای تاثیرگذاری در روند دادگاه وی کرد و نوشت: به نظر می رسد مخالفانش (مهدی هاشمی)‌در مواضع خود تجدید نظر کرده و حالا غیر سیاسی جلوه دادن پرونده وی آغاز شده است.

 *جمهوری اسلامی

این روزنامه تیتر یک خود را به تحولات غزه اختصاص داده و با تیتر «روز وحشیانه ترین جنایات صهیونیست ها در غزه/ رژیم صهیونیستی شهر رفح را با خاک یکسان کرد» به جنایات این رژیم در روزهای اخیر پرداخت.

این روزنامه همچنین در مقاله ای با عنوان «هدف رسانه های افراطی از تخریب و القاء اختلاف میان شخصیت های معتدل» به موضوع نزدیک شدن چهره های سیاسی نظیر هاشمی و ناطق پرداخت.

نویسنده این مقاله به مساله انتشار خاطرات ناطق نوری درباره واگذاری زمین به برخی نمایندگان مجلس که ظاهرا نام هاشمی رفسنجانی نیز در آن بوده اشاره کره و این موضوع را جوسازی رسانه های تند رو نزدیک به دولت قبل خوانده است.

البته نویسنده این مطلب در ادامه هیچ دلیل مشخصی بر رد خاطرات ناطق نوری درباره واگذاری زمین ها اشاره نمی کند ولی در انتهای این مطلب می نویسد: پس از این موضوع یاد زمین های سالاریه شهرستان قم افتادم که آیت الله هاشمی رفسنجانی به تصدیق بزرگانی که هم اکنون در این زمین ها ساکن هستند اوایل انقلاب حدود 400 قطعه از این زمین ها را به طلاب کم بضاعت بخشید.

روزنامه جمهوری اسلامی نیز مانند دیگر رسانه های همسو با خود در ستون جهت اطلاع خود با انتقاد شدید از جریان های سیاسی خواهان رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی، مساله دادگاه محمود احمدی نژاد و رحیمی را پیش کشیده و مدعی سکوت جریان های خواهان رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی در برابر اتهامات دولتمردان سابق شد.

*آرمان

تیتر یک روزنامه آرمان با عنوان« روزنامه آرمان علیه صهیونیسم و استکبار جهانی» شکواییه ای در خصوص حمله برخی رسانه‌ها به این روزنامه است.

این روزنامه با درج کاریکاتورهای خود در سه هفته اخیر که به مساله غزه اختصاص داشت اعلام کرد که حمایت از جبهه مقاومت فلسطین اعتقادی است.

شنبه هفته گذشته کاریکاتوری در خصوص مقاومت ملت غزه در روزنامه آرمان چاپ شده بود با انتقاد برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها مواجه شد.

 « پرونده جنجالی به بزنگاه نهایی رسید» عنوان مطلبی است که  به بررسی دادگاه دیروز مهدی هاشمی پرداخته است و اطلاع رسانی برخی رسانه‌ها را هیاهوی تندروها خوانده است!

روزنامه آرمان متهم این پرونده را چنین توصیف می کند: متهم پرونده کسی نیست جز فرزند رئیس فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مردی که سال‌هاست هجمه‌های رسانه‌ای پرتعدادی را متوجه خود می‌بیند و اکنون آماده است پیرامون پرونده پر و پیمان و کیفرخواست 125صفحه‌ای برابر قاضی مقیسه از خود دفاع کند!

این روزنامه اطلاع رسانی و شفاف سازی برخی اتهامات مهدی هاشمی را شانتاژ خبری رسانه‌های تندرو می‌داند و مدعی می شود که دست‌های پشت پرده در پی فشار بر قوه قضایه است.

«لیست احمدی‌نژاد در جیب بانک مرکزی» مطلبی در این روزنامه است که به ماموریت بانک مرکزی برای بررسی نامه دفتر رئیس جمهور سابق می‌پردازد.

این گزارش با درج نامه دفتر رئیس جمهور سابق خطاب به ولی الله سیف و تکذیب قرار داشتن اسامی اطرافیان احمدی نژاد در لیست بدهکاران بانکی به نقل از چند نماینده مجلس نوشتن این نامه را به نوعی فرار به جلو می خواند.

«ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل شکل می‌گیرد» عنوان مصاحبه ای است که روزنامه آرمان با احمد خرم انجام داده است.

این فعال اصلاح طلب در قسمتی از مصاحبه خود عنوان می‌کند:

مملکت ما به لحاظ قطب‌های سیاسی مشابه آمریکاست. دو قطبی است. آنها یک قطب دموکرات و یک قطب جمهوری خواه دارند که دموکرات‌ها خودشان‌را واقعا دموکرات می‌دانند و با برخوردهای ملایم و غیر خشن پیش می‌روند وخط خشن دموکرات معروف هستند. در کشور ما نیز این دو قطب به صورت اصلاح طلب و اصولگرا وجود دارد. و تفاوت آن با آمریکا این است که آنها خط قرمز دارند ولی ما هیچ خط قرمزی نداریم. بدون خط قرمز جلو می‌رویم. خط قرمز آنها منافع ملی آمریکا در روی کره زمین است. دعوای ما بر سر منافع اقتصادی و سیاسی است. پرونده‌های اقتصادی که در دستگاه قضایی وجود دارد نشان می‌دهد که دنبال مسائل و قدرت اقتصادی هستند یک عده‌ای و دعوا سر منافع ملی نیست و سر قدرت سیاسی است.
 
*جوان

«کیفرخواست 125 صفحه‌ای آقازاده روی میز قاضی» عنوان مطلبی است که روزنامه جوان برای پوشش دادگاه مهدی هاشمی برگزیده است.

این روزنامه با بیان اینکه رسیدگی به اتهامات ‌مهدی هاشمی با هجمه رسانه‌ای به دستگاه قضا آغاز شد نوشت:‌دستگاه قضایی اخیراً عزم جدی خود را برای برخورد با فساد اقتصادی جزم کرده و این واقعیتی است که به خوبی در محاکمه و اعدام مه آفرید خسروی مجرم ردیف اول پرونده فساد 3 هزار میلیاردی مشخص است. بعد اقتصادی پرونده خاک گرفته مهدی هاشمی نیز جزو همان رویکرد ستودنی قوه قضائیه برای برخورد با فساد اقتصادی است؛ بعدی که گفته می‌شود بخش بزرگی از کیفرخواست علیه این فرد را به خود اختصاص داده، اما عده‌ای در تلاش برای پنهان کردن این بعد و برجسته کردن بخش سیاسی آن برای ایجاد فشار بر قوه قضائیه هستند.

«سرک کنوانسیون‌های بین‌المللی در شهرداری تهران غفلت از کشتار زنان و کودکان غزه» عنوان گزارش دیگری است که در صفحه اجتماعی روزنامه جوان به چاپ رسیده است.

این گزارش به همصدایی برخی مسئولان با جریان‌های فمنیستی اشاره کرده که از تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران ابراز نارضایتی کرده‌اند.

این مطلب با محکوم کردن اظهارات قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که طرح «‌ارتقای مقام زنان‌» را خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی کار از جمله کنوانسیون «‌عدم‌ تبعیض در اشتغال و حرفه‌» برشمرده بود به نقل از کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان تاکید کرد: مسئولان نباید در اجرای قوانین اسلام از مجامع جهانی بترسند و سالم‌سازی فضای کار برگ برنده ما برای نجات زنان اروپایی روی میز کشورهای اروپایی است.

*آفتاب یزد

روزنامه  آفتاب یزد با تیتر «100 صفحه کیفر خواست علیه مهدی هاشمی » شاید تنها رسانه اصلاح طلبی بود که تنها به روایت روند برگزاری دادگاه مهدی هاشمی اکتفا کرد و هیچ اشاره ای به اتهاماتی که روزنامه های همسو به اصولگرایان نسبت داده بود، نکرد.

این روزنامه در مطلب دیگری نامه رئیس جمهور سابق به رئیس بانک مرکزی را «تلاش رئیس‌جمهور سابق برای تیتر یک بودن!» خواند و مدعی شد سناریوی  احمدی نژاد در نامه اخیرش به سیف این است که  ذهنیت سیاه مردم نسبت به دولت های نهم و دهم و عوامل آن را پایان یابد  و زمینه حضور و ظهور مجدد این طیف فراهم شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها