امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100617
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسن فدایی در میزگردی که امروز با حضور رضا تقی‌پور عضو شورای اسلامی شهر تهران و شهرام گیل‌آبادی،رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسن فدایی در میزگردی که امروز با حضور رضا تقی‌پور عضو شورای اسلامی شهر تهران و شهرام گیل‌آبادی،رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات شهرداری تهران در خصوص تکریم بانوان برگزار شد، اظهار داشت: بنده نیز اعمال رژیم صهیونیستی که با کمک اربابان خود جنایت می‌کنند و دم از رعایت حقوق بشر می‌زنند ولی ذره‌ای پایبند به این حقوق نیستند را محکوم می‌کنم.

وی ادامه داد: این خشمی که رژیم صهیونیستی از جمهوری اسلامی ایران دارد نشان از استیصال آنها است.

فدایی خاطر نشان کرد: در بحث اخیر مبنی بر تفکیک جنسیتی که در رسانه‌های دشمن مطرح می‌شود و بعضی از رسانه‌های داخلی نیز آب در آسیاب دشمن می‌ریزند باید به جای استفاده از این واژه طرح ارتقاء و تکریم زنان را استفاده کنیم چرا که الفاظ بار حقوقی خاص خود را دارد.

مدیر کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی یادآور شد: مصوبه شورای عالی انقلاب مصوب سال 1371 است که در آن مصوبه فضا را برای رشد معنوی زنان و امنیت شغلی آنها در محیطی آرام فراهم کرده است تا به بانوان ضربه‌ای نرسد.

فدایی بیان داشت: نخستین اقدامی که برای از بین بردن تمدن سایر کشورها در کشورهای غربی مطرح می‌شود، خانواده است که محور آن مادر محسوب می‌شود و قصد دارند جایگاه و مقام آن را تنزل دهند و بعد به سراغ بانوان، معلم‌ها، اسوه‌ها و الگوهای جامعه بروند.

وی افزود: کنوانسیون‌های بین‌المللی نیز اختلاط زن و مرد را مطرح نکرده است که عدم اجرای آن مخالف با مصوبات این کنوانسیون‌ها باشد تنها در این کنوانسیون‌ها عنوان شده که تفاوت در جنسیت باعث بی‌عدالتی‌ها نشود.

فدایی بیان داشت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نه تنها ناقض کنوانسیون‌های بین‌المللی نیست بلکه کاملا مطابقت با آنها دارد.

فدایی یادآور شد: به رسانه‌های داخلی توصیه می‌کنم که با واژه‌ها و الفاظ بازی نکنند و آب در آسیاب دشمن نریزند. باید طرح ارتقاء منزلت و تکریم بانوان در تمامی دستگاه‌های جامعه اجرایی شود.

مدیر کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی یادآور شد: ما در حال حاضر شاهد هستیم که دشمن با ایجاد رژیم صهیونیستی در باتلاق و منجلابی که خود ایجاد کرده دست و پا می‌زند و به هر وسیله‌ای چنگ می‌زند تا اذهان عمومی را از آن منحرف کند.

وی گفت: اگر کنوانسیون‌ها دقیق خوانده شود مسلما مشخص می‌شود هیچ مغایرتی در کنوانسیون‌ها در خصوص تکریم بانوان وجود ندارد. تفاوت در جنسیت نباید دچار محرومیت شود و شهرداری تهران نیز در چارچوب قوانین عمل کرده است.

وی گفت: بهتر است پرسنل شهرداری تهران نیز طوماری تنظیم کنند و از این اقدام پسندیده شهرداری تهران حمایت کنند و بگویند که مشکلی با این طرح ندارند و دیگران دایه مهربانتر از مادر نشوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها