امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100625
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از آنکه سازمان ملل و آمریکا پنج‌شنبه شب گذشته (9/5/93) از توافق طرفین برای برقراری آتش‌بس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از آنکه سازمان ملل و آمریکا پنج‌شنبه شب گذشته (9/5/93) از توافق طرفین برای برقراری آتش‌بس 72 ساعته در غزه و آغاز مذاکرات دیپلماتیک خبر داده بودند، رژیم‌صهیونیستی از صبح جمعه به بهانه گم شدن یک نظامی خود، در نقض آشکار آتش‌بس انسان‌دوستانه، دست به بمباران گسترده مناطق جنوبی نوار غزه زد تا شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی در روز بیست وششم به 1700 نفر و شمار مجروحان به بیش از 9000 نفر برسد.

حال در شرایطی که هیأت مذاکره کننده فلسطینی برای اصلاح طرح مصر به قاهره سفر کرده، رسانه‌های عبری، همزمان با اعلام عدم تمایل اسرائیل به مذاکره درباره آتش بس و به نقل از مقامات اسرائیلی، از احتمال توقف یکجانبه عملیات صهیونیست‌ها در نوار غزه و عقب‌نشینی چندصد متری نیروهای این رژیم از این منطقه طی روزهای آتی خبر می‌دهند. و جالب تر آنکه تنها سه روز پس از نفوذ زیرزمینی مبارزان قسام به برج نظامی متعلق به گردان ناحل عوز(واقع در پشت خطوط نیروهای اسرائیلی در شرق منطقه شجاعیه)، شبکه‌های اسرائیلی مدعی شدند کابینه امنیتی رژیم‌صهیونیستی در نشست جمعه شب خود، تصمیم گرفته است که «در صورت پایان تخریب تونل‌های باقی مانده (تنها 3 تونل؟!) و ایجاد «بازدارندگی» به صورت یکجانبه» به عملیات در نوار غزه پایان دهد.

اعلام خبر فوق و مرور مواضع سران تروریست رژیم اشغالگر از ابتدای تجاوزات تاکنون، نشان دهنده افول آرزوها و شکست ارتش این رژیم است. رژیم صهیونیستی عملیات «صخره سخت» خود را، با شعار نابودی کامل جنبش حماس و در نازل ترین سطح «محو کارگاههای ساخت و سکوهای پرتاب موشک» و نهایتاً استقرار یک حکومت دمکرات دست نشانده (به مانند تشکیلات خودگردان) آغاز کرده و اما امروز، پایان کشتار خود را منوط به نابودی تونل‌هایی می‌داند که از ابتدای این جنگ تاکنون تنها موفق به کشف و نابودی 30 عدد از آنها شده است.

در فرض صحت ادعای صهیونسیت‌ها، می‌توان موارد ذیل را در تصمیم جدید سران اشغالگر موثر دانست:

کاهش تدریجی ارزش میانجیگران

در شرایطی که رژیم صهیونیستی به دنبال پیگیری و تقویت نقش توأمان تشکیلات خودگردان و دولت مصر جهت برقراری آتش‌بس بود، رهبران مقاومت با بی اعتنایی به طرح ذلت‌بار مصر، نشان دادند که مصر (به عنوان همسایه‌ای که حماس را شاخه تروریستی اخوان المسلمین می‌داند) و تشکیلات خودگردان(به عنوان رقیب سیاسی سازشگر حماس و گزینه جایگزین آینده دولت غزه از منظر رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی) فاقد اعتبار لازم به عنوان نمایندگان نوار در محاصره غزه برای ایجاد آتش بس هستند. قطعاً، ادامه تجاوزات و تلاش مکرر امّا بی نتیجه میانجیگران مزبور، به روند کاهش اعتبار این دو سرعت خواهد بخشید.

گسترش و تشدید احساسات ضد صهیونیستی

علیرغم نقشه اسرائیلی‌ها برای سوءاستفاده از تمرکز افکار جهانی بر جام جهانی فوتبال و جنایات داعش در عراق و سوریه، پایبندی و پایداری ساکنین نوار غزه معادلات این رژیم را مختل نمود. با افزایش شمار قربانیان تجاوزات و پخش تصاویر دلخراش اطفال، کودکان و زنان فلسطینی غرق در خون بر روی شبکه‌ها و پایگاههای خبری ماهواره‌ای و اینترنتی، موج صهیونیزم ستیزی ملت‌های آزاده کشورهای مختلف جهان و سیل همبستگی اجتماعی با ساکنان غزه جان دوباره‌ای گرفت و حتی منجر به درگیری با پلیس و اعتصاب در کشورهایی مثل فرانسه، ترکیه، آمریکا و ... گردید.

افزایش آمار خسارات صهیونیستی

کشته شدن بیش از 100 نظامی، مجروحیت صدها صهیونیست، حاکم شدن فضای خوف و هراس ناشی از اصابت موشک‌های مقاومت در شهرهای بزرگ و فرودگاههای بین‌المللی فلسطین اشغالی، هجوم ساکنان اراضی اشغالی به پناهگاهها، ربایش سربازان جوان اسرائیلی، همچنین تقلیل بازدهی سامانه پدافندی گنبدآهنین به یک چهارم ظرفیت خود و مضافاً نفوذ گاه و بیگاه هوایی(از طریق بکارگیری پهپادها) و زیرزمینی مبارزان فلسطینی به عمق اراضی اشغالی، شعله‌ور شدن هرچند آهسته اعتراضات ساکنان یهودی سرزمین‌های تحت اشغال، رکود اقتصاد رژیم عبری، تعلیق پروازهای بین المللی و ...، همگی گواه برهزینه سنگین و استراتژیک اسرائیل در پی استمرار تجاوزات و حملات به نوار غزه است.

ظهور گزینه‌های جدید مقاومت

تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بر «تسلیح ساکنان کرانه باختری» به عنوان یگانه راه‌حل مشکل فلسطینیان از یک طرف و طرح مواردی چون ایجاد بندر بین‌المللی در ساحل غزه و به رسمیت شناختن مقاومت فلسطین و عدم کنارگذاشتن سلاح مقاومت در طرح پیشنهادی آتش‌بس از سوی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی از طرف دیگر، مؤید این مطلب است که ادامه تجاوزات صهیونیستی نه تنها به تضعیف مقاومت منجر نخواهد شد بلکه افق نگاههای مبارزان فلسطینی و حامیان آنها را، رو افزایشی بی‌نهایت سوق خواهد داد.

احیای انتفاضه در کرانه غربی

ادامه کشتار اهالی غزه و تحریک احساسات هموطنان شهدای غزه در شهرهای مختلف کرانه غربی رود اردن و سرزمین‌های 1948، همبستگی فلسطینیان را تشدید کرد که این امر منجر به کشته شدن دهها فلسطینی و زخمی و بازداشت شدن صدها تن از اهالی مناطق تحت سیطره تشکیلات خودگردان و دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی طی اعتراضات و درگیری‌ها با نیروهای اشغالگر گردید. استمرار جنگ غزه، کرانه باختری را به «خاکستری همیشه آماده آتش در امتداد مقاومت غزه» برای آینده رژیم اشغالگر تبدیل نموده است.

هادی مشهدی رضا

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها