امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10064
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 205
علی محدث در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: رسانه‌ها به دلیل میزان ارتباطی که با مسائل روز جامعه دارند تأثیرپذیری زیادی از مشکلاتی را در ...

علی محدث در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: رسانه‌ها به دلیل میزان ارتباطی که با مسائل روز جامعه دارند تأثیرپذیری زیادی از مشکلاتی را در جامعه ایجاد می‌شود، دارند.

این فعال عرصه رسانه افزود: رسانه‌ها در صدد هستند که به اطلاعات دسترسی پیدا کنند و می‌خواهند با شفاف‌سازی در افکار عمومی از دست‌اندرکاران پاسخ بگیرند و طبیعتاً در همین راستا افرادی یافت می‌شوند که علاقه‌مند به شفاف‌سازی در جامعه نیستند و درصدد نیستند که اطلاعات را به صورت جامع و کامل به مردم عرضه کنند.

وی بیان داشت: بنابراین چالش دائمی و همیشگی رسانه‌ها این است که هرکسی که در مقابل پاسخگویی و اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف ایجاد ممانعت می‌کند را دور کنند.

این روزنامه‌نگار درباره عملکرد معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، ابراز داشت: لازم است که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در مواقعی اجازه دهد که خود مطبوعات مسائل خود را پیش ببرند؛ به عبارت دیگر گاهی عدم مداخله معاونت مطبوعاتی و میدان دادن به رسانه‌ها می‌توان ارزشمندتر واقع شود.

محدث بیان داشت: البته در مواقعی برخی با عنوان رسانه‌در حالی که مجوز و نمایندگی‌ ندارند اقداماتی را انجام می‌دهند که لازم است در اینگونه موارد معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد حضور مؤثر خود را اعلام کند و وارد گود شود؛ چنانچه معاونت مطبوعاتی در این عرصه حضور نیافت باید زیر سؤال رود.

وی بیان داشت: در مواردی معاونت مطبوعاتی خیلی محتاطانه و منفعل عمل کرده که پیشنهاد می‌شود این معاونت کمی جسورتر و پایبندتر نسبت با مسائل برخورد کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها