امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10065
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 208
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در هفته‌ای که گذشت، شاهد اخباری در خصوص دستگیری زن ‌و شوهر کلاهبردار و دستگیری ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در هفته‌ای که گذشت، شاهد اخباری در خصوص دستگیری زن ‌و شوهر کلاهبردار و دستگیری قاتل معتاد به شیشه که به قصد زورگیری جوانی را به قتل رسانده بود، توسط پلیس آگاهی بودیم که در این گزارش به اختصار به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ظروف 2800 ساله در دست اراذل ‌و اوباش سابقه‌دار

در 29 فروردین سال گذشته جوانی 23 ساله با مراجعه به کلانتری 131 شهرری به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و به شیوه زورگیری از مسافر، مورد سرقت قرار گرفته است.

مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از میدان معلمِ شهرری و به قصد رفتن به منطقه پاکدشت، سوار یک‌دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با سه سرنشین شدم؛ در طی مسیر، ناگهان دو سرنشین پراید با چاقو به سمت من حمله ور شده و پس از مجروح کردن من از ناحیه گردن، تمامی وجوه نقد و عابر بانکم را گرفتند و پس از اطمینان از صحیح بودن رمز عابر بانک، مرا در بیابان‌های منطقه پاکدشت از ماشین پیاده و متواری شدند.

همزمان با تشکیل پرونده با موضوع زورگیری از مسافر توسط سرنشینان خودرو پراید سفید رنگ، شاکیِ دیگر به کلانتری مراجعه کرد و مأموران اطلاع پیدا کردند که سرنشینان خودرو پراید سفید رنگ این‌بار تحت عنوان مأمور اقدام به زورگیری از یکی از کسبه‌ خیابان رجایی در شهرری کرده و پس از چندین ساعت گروگانگیری، شاکی را در حالیکه از ناحیه پای راست دچار شکستگی های متعدد شده بود در زمین‌های زراعی ورامین رها کرده‌اند.

مأموران تجسس ویژه کلانتری تحقیقات ویژه‌ای را آغاز کرده و با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی آلبوم مجرمان سابقه دار منطقه شهرری، اطلاع پیدا کردند که در یکی از مجرمان سابقه دار شهرری به نام سعید 22 ساله، به همراه تعداد دیگری از دوستانش اقدام به ارتکاب جرایم مختلف زورگیری و ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی شهرری کرده است.

شناسایی مخفیگاه و دستگیری سعید در شرایطی توسط مأموران تجسس ویژه کلانتری 131 آغاز شد که با انجام اقدامات گسترده پلیسی مأموران اطلاع پیدا کردند که سعید به همراه تعداد دیگری از افراد سابقه دار، در بنگاهی متروکه در منطقه نازی آباد مخفی شده است؛ بلافاصله هماهنگی های لازم قضایی انجام با چندین تیم عملیاتی، متهم در روز 8 اسفند سال گذشته در داخل مخفیگاهش و پس از درگیری با مأموران و استفاده از سلاح سرد، به همراه 8 متهم دیگر دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

در بازرسی از محل دستگیری، مأموران علاوه بر کشف انواع مختلف سلاح سرد از قبیل چاقو و قمه، موفق به کشف مقادیر مختلفی موادمخدر از نوع هروئین، شیشه و تریاک و همچنین تعداد ظروف مشکوک به عتیقه شدند و با ارجاع پرونده به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ظروف کشف شده در مخفیگاه متهم که احتمال عتیقه بودن آنها وجود داشت، جهت بررسی و انجام نظریه کارشناسی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت.

سازمان میراث فرهنگی، در بررسی ظروف کشف شده اعلام کرد: اقلام مکشوفه شامل اشیاء زیرخاکی و دارای ارزش فرهنگی قابل توجهی است که دوره زمانی 1500 تا 2800 سال را در بر گرفته و به نیمه اول هزاره اول قبل از میلاد تا دوره ساسانی باز می گردند که برابر ماده 562 قانون مجازات اسلامی، سازمان میراث فرهنگی اقدام به طرح شکایت از متهم سعید می‌کند.

با بررسی سوابق سعید مشخص شد وی از سال 86 تا کنون جرائم مختلفی را از جمله حمل و نگهداری موادمخدر، تبانی و اجتماع با اهداف علیه امنیت و اخلال در نظم و مشارکت در تخریب، شرکت در ایراد ضرب و جرح عمدی و اخلال در نظم عمومی و سلب آسایش، چهار مورد سابقه شرارت طی سال های 1390 الی 1391، تصادف عمدی منجر به جرح یک نفر در شهرستان کرج مرتکب شده است.

زن و شوهر کلاهبردار دستگیر شدند

در آبان ماه سال گذشته ده‌ها شاکی و مالباخته با مراجعه به دادسرای ناحیه 6 تهران اعلام کردند که توسط شرکتی خصوصی تحت عنوان کارسازان کاویان مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند،با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای ناحیه 6 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره چهاردهم مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به اداره چهاردهم و آغاز تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مالباختگان از طریق آگهی نیازمندی روزنامه‌های کثیرالانتشار و همچنین تبلیغات فضای مجازی‌، به دفتر شرکت "کارسازان کاویان" در خیابان زرتشت مراجعه و درخواست اشتغال به کار و یا دریافت وام کرده‌اند که پس از پرداخت مبالغی مختلف، جهت پیگیری درخواست خود به شرکت مراجعه و با تعطیلی دفتر مواجه شده‌اند.

یکی از مالباختگان متقاضی وام در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: برای دریافت وام خود اشتغالی و از طریق آگهی روزنامه به دفتر شرکت "کارسازان کاویان" در خیابان زرتشت مراجعه و مقرر شد تا در ازای دریافت مبلغ 50 میلیون تومان وام، مبلغ 700 هزار تومان بابت کارمزد شرکت و مبلغ 100 هزار تومان نیز بابت ضمانت وام پرداخت کنم اما پس از گذشت یک ماه و در زمان سررسید وام، در زمان مراجعه به دفتر شرکت اطلاع پیدا کردم که شرکت تعطیل شده و ده‌ها نفر شبیه من به بهانه گرفتن وام مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره چهاردهم اطلاع پیدا کردند که شرکت "کارسازان کاویان" در هیچ نهاد رسمی و دولتی ثبت نشده و متهمان پرونده، زن و شوهری به نام‌های حمیدرضا 41 ساله و سوسن 39 ساله هستند که صرفا جهت انجام کلاهبرداری اقدام به اجاره دفتر شرکت کرده و پس از چندین ماه فعالیت در پوشش شرکت اعطای وام، متواری شده‌اند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره چهاردهم موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در منطقه قیطریه - کاوه شمالی در یک مجتمع مسکونی شده و هر دو متهم را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

3 جیب‌بر اتوبوس‌های BRT دستگیر شدند

در پی وقوع سرقت‌ از نوع جیب‌بری در ایستگاه اتوبوس‌های BRT به‌ویژه در محدوده میدان انقلاب و خیابان آزادی، موضوع جهت رسیدگی تخصصی در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بررسی اظهارات شکات و مالباختگان حکایت از آن داشت که تعدادی از سارقان جیب بر ضمن تردد در ایستگاه‌های اتوبوس BRT و با استفاده از شلوغی ایستگاه و به بهانه‌سوار شدن، اقدام به هل دادن مسافران کرده و در این فاصله زمانی اقدام به سرقت به شیوه جیب‌بری کرده‌اند.

کاراگاهان اداره هفدهم در ادامه رسیدگی به پرونده‌های جیب‌بری به‌ویژه در ایستگاه‌های اتوبوس BRT، با شناسایی و دعوتِ تعدادی از مالباختگان اقدام به چهره‌نگاری تصاویر متهمان کرده و در بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار موفق به شناسایی دو مجرم سابقه‌دار در زمینه سرقت‌های جیب‌بری به نام‌های علی 40 ساله و اردشیر 40 ساله شدند که دارای سوابق متعدد دستگیری در سال‌های 84 ، 87 ، 88 ، 89 ، 90 بودند.

با شناسایی علی و اردشیر، کارآگاهان اداره هفدهم موفق به شناسایی عضو سوم گروه سارقان جیب‌بر به نام امیر 33 ساله و در ادامه موفق به شناسایی مخفیگاه هر سه متهم در مناطق شهران، شهرری و میدان امام حسین (ع) شدند.

با شناسایی اعضای گروه سارقان، اقدامات پلیسی جهت دستگیری متهمان آغاز و سرانجام هر سه متهم در حین ارتکاب سرقت و در ایستگاه اتوبوسBRT پل چوبی دستگیر و به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

زن جوان با انگیزه انتقام دست به کلاهبرداری زد

در روز یکم اسفند سال گذشته خانم جوانی بامراجعه به دادسرای ناحیه 4 تهران اعلام کرد که توسط خانمی که مدعی پیدا کردن هم اتاقی بوده، مورد کلاهبرداری قرار گرفته است  که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش و از طریق آگهی نیازمندی یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار به دنبال پیدا کردن یک خانه دانشجویی با یک هم اتاقی بودم و در میان آگهی‌های هم اتاقی دانشجویی، نظرم به یک آگهی جلب شد؛ با شماره تلفن همراه داخل آگهی تماس گرفته و خانم جوانی به نام کیمیا مدعی شد که همانند من دانشجو است و در حال حاضر در منطقه تهرانپارس ـ میدان پروین سکونت دارد.

مالباخته در ادامه اظهاراتش و در خصوص چگونگی اعتماد به کیمیا به کارآگاهان گفت: زمانیکه در خصوص شرایط کرایه خانه به توافق رسیدیم، قرار شد تا پول ودیعه منزل به مبلغ 3 میلیون تومان توسط من پرداخت و اجاره ماهیانه نیز بر عهده کیمیا باشد؛ حتی کیمیا برای جلب اعتمادم، اجاره نامه خانه را نیز نشان داشت و به این شیوه اعتماد مرا به طور کامل جلب کرد و من نیز مبلغ 3 میلیون تومان را به او پرداخت و حتی در ازای پرداخت پول، رسید نیز تحویل گرفتم.

وقتی به قصد اسباب کشی به منزل مراجعه کردم؛ در حالیکه منتظر بودم تا کیمیا در خانه را برایم باز کند، ناگهان خانم میانسالی با حضور در مقابل در خانه مدعی شد که مستأجر قبلی خانه چندین روز است که تسویه کرده و او به همراه خانواده‌اش، به تازگی به آنجا آمده‌اند؛ بلافاصله با شماره تلفن همراه کیمیا تماس گرفتم که پاسخی به تلفن‌های من نداد.

با آغاز تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری متهم، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و در اولین مرحله موفق به شناسایی هویت واقعی کیمیا به نام مریم 26 ساله شدند.

با شناسایی هویت واقعی متهم و در ادامه تحقیقات، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه مریم در خیابان 196 تهرانپارس شده و پس از اطمینان از حضور وی، در ساعت 7:00 صبح روز گذشته موفق به دستگیری وی شدند.

در بازرسی از مخفیگاه مریم، کارآگاهان موفق به پیدا کردن کپی اسناد و مدارک شناسایی متعلق به تعداد دیگری از خانم‌های جوانی شدند که با شناسایی و دعوت از این افراد، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که این افراد نیز به همین شیوه و شگرد و توسط متهم مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

متهم در اظهاراتش، با اعتراف صریح به کلاهبرداری از شکات، در خصوص انگیزه خود از کلاهبرداری گفت: سال گذشته، دقیقا به همین شیوه از من کلاهبرداری شد و مبلغ 12 میلیون تومان را از دست دادم؛ به همین علت تصمیم گرفتم تا به همین شیوه اقدام به کلاهبرداری کرده تا بتوانم پول خود را بازپس بگیرم.

سارق 60 سکه طلا را شناسایی کنید

در روز 16 اردیبهشت سال جاری مالک یک مغازه صرافی در خیابان کریم خان جنوبی، با مراجعه به کلانتری 107 فلسطین اعلام کرد که تعداد 60 سکه طلای تمام بهار آزادی، از داخل صرافی و توسط جوانی حدودا 25 ساله به سرقت رفته است که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اماکن و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 6 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: جوانی تحت عنوان نماینده خرید یک شرکت خصوصی به صرافی مراجعه و اقدام به خرید چند سکه طلا کرد؛ در پایان خرید، این جوان مدعی شد که شرکت قصد خرید تعدادی سکه طلا را داشته و به این بهانه از کارمند صرافی درخواست کرد تا تعداد 60 سکه تمام بهار آزادی را در چهار بسته 15 عددی آماده کند تا او در چند روز آینده برای خرید سکه های طلا، مجددا به صرافی مراجعه کند؛ حتی مبلغی را نیز به عنوان پیش پرداخت به کارمند صرافی پرداخت کرد.

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز بعد همین جوان مجدداً به مغازه مراجعه و درخواست تعداد 60 سکه طلا را کرد؛ همانگونه که چند روز پیش این جوان درخواست کرده بود، سکه‌ها در بسته‌های 15 عددی آماده تحویل بودند و کارمند صرافی نیز به واسطه اعتمادی که به واسطه خرید چند روز قبل به این شخص پیدا کرده بود، شروع به تحویل سکه‌ها کرد؛ در حالیکه کارمند صرافی منتظر گرفتن پول بود، ناگهان این جوان به سرعت از مغازه خارج و سوار موتورسیکلتی شد که موتور آن روشن بود و به سرعت از فرار کرد.

کلاهبرداری از طریق فروش آهن‌آلات ساختمانی

در روز 21 اسفند سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 164 قائم اعلام کرد توسط فردی به نام محسن عسگری و تحت عنوان فروش میلگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته است که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش و به قصد خرید آهن آلات، به آگهی نیازمندی روزنامه مراجعه و با شماره تماس فردی به نام محسن عسگری تماس گرفتم.

زمانیکه درخواست خود برای خرید میلگرد را عنوان کردم، آقای عسگری نشانی دفتر محل کارش واقع در بلوار ارتش را به من داد؛ من هم جهت انجام معامله به دفتر کار وی مراجعه کردم و زمانیکه در خصوص انجام معامله مشغول صحبت بودیم، آقای عسگری مدعی شد که مسئول تهیه آهن آلات پروژه‌های مختلف ساختمانی ارگان‌های مختلف نظامی و دولتی است.

نهایتاً پس از تنظیم قرارداد خرید میلگرد، تعداد دو فقره چک به مبلغ 30 میلیون تومان به آقای عسگری تحویل دادم و مقرر شد تا محموله میلگرد نیز همزمان با تاریخ وصول چک تحویل داده شود.

زمانیکه خبری از بار میلگرد نشد مجدداً با تلفن همراه عسگری تماس گرفتم که این‌بار خاموش بود؛ به شعبه بانک افسریه مراجعه و اطلاع پیدا کردم که هر دو فقره چک، در همان ساعت‌های اولیه صبح وصول شده؛ بلافاصله جهت جویا شدن علت تأخیر ارسال محموله میلگرد به دفتر کار آقای عسگری در بلوار ارتش رفتم که متوجه شدم دفتر کار را تخلیه کرده است.

با آغاز تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری متهم، کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات خود اطلاع پیدا کردند که هویت محسن عسگری یک هویت مجعول است و کارآگاهان موفق به شناسایی هویت وی به نام اسماعیل متولد 1364 شدند که بلافاصله تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه وی آغاز و سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد اسماعیل در قهوه خانه‌ای در منطقه سیدخندان شدند که با حضور کارآگاهان در قهوه خانه، این محل تحت مراقبت‌‌های پلیسی قرار گرفت و سرانجام متهم در روز 28 اردیبهشت سال جاری دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل شد.

متهم پس از دستگیری و شناسایی توسط مالباخته، صراحتاً به کلاهبرداری اعتراف و عنوان داشت که واحد تجاری که به عنوان دفتر کار معرفی کرده بود را به صورت ساعتی اجاره کرده است؛ بلافاصله مالک واحد تجاری به پایگاه یکم آگاهی دعوت و او نیز ضمن تأیید اظهارات متهم عنوان داشت که اجاره ساعتی و یا روزانه واحد‌های تجاری امری رایج است.

مرد شیشه‌ای جان جوانی را گرفت

در روز 8 فروردین سال جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در بلوار کشاورز ـ خیابان کبکانیان ـ کوچه قزوینی به کلانتری 148 انقلاب اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی رسولی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با توجه به اظهارات خانواده مقتول و احتمال وقوع سرقت منجر به قتل، بلافاصله دستور توقیف خودرو پراید مقتول در سیستم سراسری پلیس ثبت و همزمان، بررسی تراکنش مالی حسابر عابر بانک مقتول از سوی کارآگاهان اداره دهم آغاز شد.

بررسی‌های به‌عمل آمده مشخص کرد تنها یک روز پس از کشف جسد، برداشت وجه نقد از حساب مقتول در شعبه نبرد شمالی انجام شده؛ کارآگاهان با مراجعه به شعبه بانک خیابان نبرد شمالی و بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی تصویر جوانی حدودا 30 ساله شدند که با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ به بانک مراجعه و اقدام به برداشت پول از حسابِ مقتول کرده است.

با انجام اقدامات پلیسی و شناسایی هویت برداشت کننده حساب به نام مسعود 29 ساله، کارآگاهان در روز 4 اردیبهشت سال جاری اقدام به دستگیری وی در محل سکونتش کردند؛ همزمان با دستگیری مسعود، کاراگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو مقتول نیز توسط عوامل کلانتری، در خیابان نبرد شمالی کشف شده است.

با دستگیری مهدی و با وجود مواجهه حضوری وی با برادرش، مهدی منکر هرگونه اطلاع از وجود عابر بانک شد و عنوان داشت که از موضوع عابر بانک اطلاع ندارد؛ لذا کارآگاهان که متوجه اعتیاد مهدی به مصرف موادمخدر شیشه شده بودند، همزمان با بررسی سوابق احتمالی وی و با انجام هماهنگی‌های قضایی، به بازرسی محل سکونت مهدی در خیابان نبرد اقدام و در بازرسی از اتاق خواب مهدی موفق به کشف سوئیچ خودرو، مدارک شناسایی خودرو و گوشی تلفن همراه متعلق به مقتول شدند.

همچنین بررسی سوابق مهدی نشان داد که او علاوه بر اعتیاد به مصرف شیشه، دارای چندین فقره سابقه دستگیری و زندان به اتهام جرایم مختلف سرقت خودرو و فروش موادمخدر نیز است.

مهدی که با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده چاره‌ای جز اعتراف نداشت، سرانجام در روز گذشته لب به اعتراف گشود و به زورگیری منجر به جنایت اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: شب حادثه، بعد از مصرف مقدار زیادی شیشه و در ساعات پایانی شب، برای خرید مواد از خانه خارج و مسیر طولانی را به صورت پیاده طی کردم؛ در بین راه، برای ماشینی که در حال حرکت در خیابان بود دست تکان دادم و راننده‌اش که همان مقتول بود، چند قدم جلوتر توقف کرد و من به عنوان مسافر سوار ماشین شدم؛ بعد از سوار شدن به ماشین از مقتول بابت سوار کردنم تشکر کردم.

بعد از چند دقیقه، مقتول در خصوص علت بیرون آمدنم در این ساعت از شب سؤال کرد و من نیز عنوان داشتم که قصد خرید شیشه دارم؛ همزمان با گفتن مطلب اعتیاد به شیشه، با چاقوی همراه خود که آنرا در آستین سمت راستم پنهان کرده بودم، چند ضربه به مقتول زده و وقتی می‌خواستم ضربات بعدی را بزنم، مقتول ترمز شدیدی کرد و در حالیکه دست مرا گرفته بود تا مانع از چاقو خوردنش بشود، چاقو به سینه اش فرو رفت.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها