امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100661
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۵
تعداد بازدید: 115
هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به صحبت‌‌هایی دایی که گفته بود مدرک تحصیلی‌ات را ...

هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به صحبت‌‌هایی دایی که گفته بود مدرک تحصیلی‌ات را منتشر کن، اظهار داشت: دانش مقررات دایی کافی نیست، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال آیین‌نامه انضباطی را که با استانداردهای بین‌المللی برابر است به تصویب رسانده و در ماده 68 آن همانند لیگ‌های اروپایی اعتراض به قضاوت داوران به شکلی که صلابت آنان را زیر سؤال ببرد، ممنوع دانسته است.

وی افزود: این مورد از یک ماه پیش به تمام تیم‌ها ابلاغ شده است اما متأسفانه مربی پرسپولیس که یک بازیکن بین‌المللی بوده در مقابل این مقررات که آنها را نمی‌داند قیام می‌کند و آن را مطالب دیکتاتوری قلمداد می‌کند.

وی تصریح کرد: جناب آقای دایی! مهارت کلامی من از شما بیشتر است و دایره کلماتم گسترده‌تر و می‌توانم محکم جواب شما را بدهم اما من مانند شما از دایره ادب خارج نمی‌شوم و در رابطه با شخصیت شما از الفاظ بد نیز استفاده نمی‌کنم ولی بهتر است به اطلاعات خود اضافه کنید. آیین‌نامه انضباطی، مقررات و اخلاق را در هیچ دانشکده حقوقی در جهان تدریس نمی‌کنند. افرادی می‌توانند آنها را تدوین کنند که مهارت خود را از کلاس‌های رسمی فیفا گرفته باشند که اینجانب به عنوان تنها ایرانی که بیشترین شرکت در این کلاس‌ها را داشته و 13 سال است آنها را تدریس می‌کند، مسئولیت قانون‌گذاری در فوتبال را دارم و به جایگاهی که دارم به آن توجه می‌کنم پس بهتر است شما به جای قیام کردن در مقابل مقررات به آن احترام بگذارید.

نصیرزاده با اشاره به حضور وینگو بگوویچ در ایران گفت: او زمانی که سرمربی فولاد شد در اولین مصاحبه‌اش گفت به هیچ عنوان علیه داوری مصاحبه نمی‌کنم اما همین مربی که به دلیل تربیت اروپایی چنین صحبتی کرده بود در آخرین حضورش بر روی نیمکت مربیگری پاس همدان به سعید مظفری‌زاده حمله کرد تا با او درگیر شود زیرا می‌دانست مقررات در ایران از داوران حمایت نمی‌کند.

رئیس کمیته نظارت بازرسی و ارزشیابی سازمان لیگ ادامه داد:‌ ما این مقررات حمایتی را مصوب کردیم که ماده 68 آن می‌گوید مصاحبه در قبل، هنگام و بعد از بازی علیه داور ممنوع است اما بیان نظرات آزاد است. مثلاً آقای دایی می‌تواند اظهارنظر کند که داور می‌توانست یک پنالتی برای ما بگیرد یا مثل ادبیات کی‌روش در جام جهانی بگوید داور می‌توانست به بازیکن ما کارت قرمز نشان ندهد. اینگونه اظهارنظرها اشکالی ندارد اما اینکه دایی مقررات را دیکتاتورمآبانه قلمداد کند درست نیست و نتیجه‌اش آن می‌شود که یکی از بازیکنان آنها داوری را افتضاح می‌داند که این ادبیات مساوی با زیر سؤال بردن داوری در فوتبال کشور است.

انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها