امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100669
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، درباره آغاز رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی گفت:از حدود 10 سال پیش در برخی کشورهای اروپایی در خصوص ...

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، درباره آغاز رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی گفت:از حدود 10 سال پیش در برخی کشورهای اروپایی در خصوص پرونده رشوه نفتی استات اویل دادگاه هایی تشکیل شد که اسم آقای مهدی هاشمی نیز این پرونده مطرح گردید و حالا مردم در ایران منتظر هستند ببینند که این پرونده تکلیفش چه می‌شود.
وی افزود:دستگاه قضایی در یک امتحان بزرگ قرار گرفته است که امید داریم ان‌شاالله دستگاه قضا همانند گذشته که بسیار خوب عمل کرده از این پرونده هم سربلند و پیروز بیرون بیاید.

ابوترابی با اشاره به لزوم حمایت از دستگاه قضایی کشور بیان داشت: مجلس شورای اسلامی به خصوص کمیسیون قضایی و حقوقی از دستگاه قضایی مقتدر و مستقل در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی حمایت می‌کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: انتظارمان این است که قوه قضاییه با توجه به بیانات مقام معظم رهبری درباره رییس قوه قضاییه و پشتوانه‌ حمایتی مردم و مجلس با قدرت ایستادگی کند و این پرونده را به سرانجام عادلانه‌ای برساند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر سیاسی جلوه دادن این اتهامات توسط برخی افراد گفت: اینکه دیگران تلاش دارند تا این پرونده و اتهامات آن را سیاسی جلوه دهند حاشیه‌سازی است و دنبال اهداف سیاسی خودشان هستند.

وی در خصوص بین المللی بودن این پرونده گفت: بر اساس آنچه شنیده ام مسائلی که در این پرونده به آن رسیدگی می شود، در دادگاه های برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز مطرح شده است.

ابوترابی در خاتمه اظهار کرد: ما با تاخیر 10 ساله شروع به محاکمه کرده‌ایم ولی اگر این پرونده به سرانجام برسد بازهم ما راضی هستیم.

/انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها