امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10067
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در هفته‌ای که گذشت در جاده‌های کشور شاهد حوادث رانندگی مرگباری بودیم که با کمی ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در هفته‌ای که گذشت در جاده‌های کشور شاهد حوادث رانندگی مرگباری بودیم که با کمی دقت و توجه در رانندگی از وقوع چنین حوادثی می‌توان جلوگیری کرد که در این گزارش به تعدادی از این حوادث و علت به وجود آمدن آن اشاره‌ای می‌کنیم.

6 کشته در حادثه برخورد کامیون و پژو

سرهنگ رضا سلبی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اعلام کرد: بر اثر برخورد یک‌‌ دستگاه سواری پژو 405 با یک دستگاه کامیون بادسان در کیلومتر 15محور فرعی خاوران در استان فارس 6 نفر جان خود را از دست دادند و یک نفر مجروح شد.

5 کشته و یک زخمی بر اثر برخورد پراید و جیپ

سرهنگ محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راه راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد: در محور فرعی شاهین دژ در استان آذربایجان غربی بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پراید با یک دستگاه خودروی جیپ، 5 نفر جان خود را از دست دادند و یک نفر مجروح شد وی درباره علت این حادثه گفت: راننده جوان پراید به علت خستگی و خواب آلودگی به سمت چپ جاده منحرف و با خودروی جیپ برخورد کرد.

14 کشته و 2 زخمی در حادثه برخورد پژو و پراید

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا همچنین اعلام کرد: بر اثر تصادف یک‌دستگاه سواری پژو 405 با یک دستگاه سواری پراید در کیلومتر 15 محور سراوان - خاش در استان سیستان و بلوچستان 14 نفر جان خود را از دست دادند و 2 نفر مجروح شدند که 9 نفر از کشته شدگان از اتباع کشور افغانستان بوده‌اند که علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه انحراف به چپ از جانب راننده سواری پژو 405 اعلام شده است.

2 کشته در برخورد 2 موتور سیکلت

وی در ادامه گفت: بر اثر برخورد 2 دستگاه موتورسیکلت در کیلومتر 65 محور بندرعباس در استان فارس 2 نفر جان خود را از دست دادند و 1 نفر مجروح شد که علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه انحراف به چپ یکی از 2 دستگاه موتور سیکلت بوده است.

2 کشته و 3 مجروح بر اثر واژگونی پژو

سرهنگ سلبی در خصوص حادثه دیگری در هفته گذشته گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه سواری پژو 405 در کیلومتر 10 محور شاهرود به دامغان، 2 نفر جان خود را از دست دادند و 3 نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی از سوی راننده سواری پژو 405 اعلام کردند.

3 کشته در تصادف جاده مریوان

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اعلام کرد: بر اثر تصادف یک‌دستگاه سواری پراید و یک‌دستگاه کمپرسی بنز در کیلومتر 12 محور مریوان - سنندج در استان کردستان 3 نفر جان خود را از دست دادند که علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه انحراف به چپ از جانب راننده کمپرسی بنز اعلام شده است.

واژگونی پراید جان 4 نفر را گرفت

سرهنگ سلبی در ادامه گفت: بر اثر واژگونی یک‌دستگاه سواری پراید در کیلومتر 27 محور دامغان – سمنان، 4 نفر جان خود را از دست دادند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی از سوی راننده سواری پراید علام کردند.

5 کشته در حادثه برخورد 2 تریلی

وی در ادامه گفت: بر اثر برخورد یک‌دستگاه تریلی ولوو و یک‌دستگاه تریلی بی ام اس در کیلومتر 35 محور شیراز در استان کرمان 5 نفر جان خود را از دست دادند که علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه انحراف به چپ از جانب راننده تریلی ولوو اعلام شده است.

2 کشته در حادثه برخورد کامیون و نیسان

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در خصوص حادثه دیگری گفت: در محور زابل به نهبندان در استان سیستان و بلوچستان براساس برخورد یک دستگاه کامیون بنز با یک دستگاه وانت نیسان 2 نفر جان خود را از دست دادند که کارشناسان پلیس‌راه علت این حادثه را نیز انحراف به چپ راننده کامیون بنز در جاده دو طرفه اعلام کردند.

وی تاکید کرد: انحراف به چپ یکی از علت‌های اصلی تصادفات در جاده‌های کشور است که جا دارد رانندگان توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و در بررسی تصادفات فوتی و جرحی جاده‌های کشور در هفته گذشته مهمترین علل حوادث تخطی از سرعت مطمئنه، عدم توجه به جلو، انحراف به چپ، عدم رعایت حق تقدم و خستگی و خواب آلودگی بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها