امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100679
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
آیت‌الله مرتضی مقتدایی در حاشیه سفر خود به گیلان و عیادت از آیت‌الله محمدعلی امینیان امام جمعه آستانه‌اشرفیه و نماینده مردم این استان در خبرگان رهبری ...

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در حاشیه سفر خود به گیلان و عیادت از آیت‌الله محمدعلی امینیان امام جمعه آستانه‌اشرفیه و نماینده مردم این استان در خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه اشرفیه به نقش حوزه‌های علمیه کشور در تحولات غزه اشاره کرد.

وی اظهار کرد: تردیدی نیست که حوزه علمیه قم و حوزه‌های علمیه سراسر کشور وظیفه دارند با توجه به حوادثی که در غزه روی می‌دهد ضمن آگاه کردن مردم، آنها را به حمایت از مردم غزه دعوت کنند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه کشور جنایت رژیم صهیونیستی را در غزه یک جنایت ضدبشری نام برد و افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب یک عده افراد کودک‌کش با حمله به خانه‌های بی‌پناه مردم، مدرسه‌ها، بیمارستان‌ها و کشتار زن‌ها و کودکان موجب تنفر مردم جهان نسبت به اعمال ضد بشری خود شده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم غزه بدانند که تمام ملت مسلمان ایران طرفدار و حامی آنها هستند، تصریح کرد: ملت ایران آنها را قلباً دوست دارند و حمایت می‌کنند و در مبارزه با دشمنان مانند مردم مظلوم غزه پایدار ایستاده‌اند.

مقتدایی نقش حوزه‌ها را در آگاه‌سازی مردم جهان و ایران پر رنگ توصیف کرد و ادامه داد: نمونه حضور مردم در راهپیمایی روز قدس است که مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و بقیه مسئولان و مراجع بزرگوار تقلید در قم و اساتید مردم را به این راهپیمایی دعوت کردند و آن راهپیمایی عظیم شکل گرفت.

وی با تصریح بر اینکه بیداری مردم منطقه و جهان برگرفته از نظام جمهوری اسلامی است، یادآور شد: نه تنها مسلمانان جهان بلکه غیر مسلمان‌ها نیز با راهپیمایی‌های پرجمعیت علیه صهیونیست‌ها و حامیان جنایتکار آنها آمریکا، انگلیس و برخی از کشورهای عربی تنفر خود را ابراز می‌دارند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور متذکر شد: امیدواریم آگاه‌سازی مردم جهان و تنفر عمومی که ایجاد شده است موجب سقوط هرچه سریع‌تر نظام جعلی صهیونیست‌ها شود و مردم غزه از این ظلم و ستمی که به طور مستمر به آنها می‌شود نجات یابند.

به گزارش فارس، آیت‌الله مقتدایی از تلاش‌های آیت‌الله امینیان در راه‌اندازی حوزه علمیه خواهران و برادران در آستانه‌اشرفیه قدردانی کرد و در جریان روند اجرایی و وضعیت درس حوزه قرار گرفت.

وی هدف از سفر خود به گیلان را عرض تسلیت به آیت‌الله قربانی به مناسبت درگذشت برادر بزرگ وی و عیادت از آیت‌الله امینیان ذکر کرد.

آیت‌الله مقتدایی امروز گیلان را به مقصد تهران ترک کرد.

انتهای پیام/2300/صا40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها