امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100695
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله ابوالقاسم وافی، پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای به مناسبت سالروز تاسیس شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله ابوالقاسم وافی، پیش از ظهر امروز در جلسه‌ای به مناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به تسلط بیگانگان در کشورهای اسلامی اظهار داشت: بیگانگان به دنبال حاکم کردن فرهنگ و خواسته‌های خود در کشورهای اسلامی هستند.

وی عنوان کرد: غفلت مسلمانان راه را برای تحقق این خواسته بیگانگان هموار کرده در حالی که مسلمانان باید بیدار باشند و مانع تسلط فرهنگ بیگانه بر کشور خود شوند.

آیت‌الله وافی تصریح کرد: مسلمانان باید نسبت به یکدیگر احساس تکلیف کرده و بی‌تفاوت از کنار مشکلات یکدیگر عبور نکنند زیرا اگر چنین باشد، هر روز شاهد چیره‌ شدن دشمن خواهیم بود.

نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در حوادث و جنایات غزه وجدان انسان‌های بیدار به درد آمد در حالی که قلوب مسخ شده در این جنایات بی‌تفاوت بودند و برخی از سران کشورهای اسلامی نیز در میان این انسان‌های مسخ شده هستند.

آیت‌الله وافی با بیان اینکه مسلمین باید در راه خدا قیام کنند، تاکید کرد: فرهنگ قیام در راه خدا باید میان مسلمین جهان احیا شود.

وی همچنین بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و افزود: احیای این دو فریضه، روحیه تبعیت از قرآن را در مردم زنده می‌کند و مردم هوشیار باشند که ضرر بزرگ برای ما این است که به آنچه می‌گوییم عمل نکنیم.

نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و تفسیر آن اظهار داشت: قرآن در یکی از آیات قرآن به ظاهر می‌گوید که نباید دست ناپاک به قرآن بزنیم در حالی که در یک مجموعه پیچیده و مخفی در این آیه می‌فرماید: مفسران اصلی قرآن ائمه اطهار هستند.

آیت‌الله وافی همچنین با تاکید بر به روز رسانی قرآن کریم اظهار داشت: تفسیرهایی که توسط علما و متخصصان امر انجام می‌شود باید به روز باشد چنانکه از ابتدا تاکنون تفاسیر بسیاری بر قرآن کریم نوشته شده و این قابلیت قرآن کریم به عنوان کتاب زندگی مسلمانان است.

وی با بیان اینکه فقه شیعه، پویاست و در همه جوامع و در همه دوران‌ها کاربرد دارد، تصریح کرد: در مسائل جدید دستور داریم که به علما مراجعه کنیم که از طرف ائمه حجیت دارند و با استنباط، مسائل اسلام را در اختیار ما می‌گذارند و اگر این گونه نبود، اسلام متوقف می‌شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به 12 مردادماه،‌ سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سال 59 اظهار داشت:شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز از جمله نهادهایی است که به فرمان امام خمینی (ره) راه‌اندازی شد و تاکنون آثار و ثمرات خوبی برای انقلاب اسلامی داشته است.

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی با تشریح وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: یکی از وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بزرگداشت ایام الله و مراسم ملی و مذهبی است که مشارکت مردم در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.

وی با اشاره به همراهی و همکاری مردم و مسئولان نهادها و دستگاه‌های مختلف برای برگزاری مراسم‌ها به ویژه راهپیمایی‌ها، تاکید کرد: یکی از ارکان اصلی کار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مشارکت مردم و دستگاه‌هاست.
انتهای پیام/2464/صا30/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها