امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100712
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا تقی‌پور در میزگرد بررسی "طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران" که با حضور گیل‌آبادی معاون ارتباطات و روابط عمومی ...

 به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، رضا تقی‌پور در میزگرد بررسی "طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران" که با حضور گیل‌آبادی معاون ارتباطات و روابط عمومی شهرداری تهران و حسن فدایی مدیر کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهارداشت: متأسفانه شاهد هستیم در این سکوت خبری مردان، زنان و کودکان بی گناه غزه به خاک و خون کشیده می‌شوند و هیچ صدای از بلندگوی کسانی که ادعا دارند که حامیان بشر هستند، شنیده نمی‌شود.

وی با اشاره به اقدام اخیر شهرداری تهران و اجرای مصوبه شورای انقلاب فرهنگی درخصوص تکریم و منزلت بانوان در محیط کار، اظهارداشت: اقدام شهرداری قابل دفاع است چرا که شهردار تهران مصوبه‌ای را اجرا کرده است که سالها بر روی زمین مانده و شهردار تهران توانست علی رغم حواشی که درست کردند، این مصوبه را اجرا کند.

تقی‌پور خاطرنشان کرد: تشکیل انقلاب فرهنگی یکی از برکات انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که تصمیمات کلان و مباحث فرهنگی در این شورا گرفته می‌شود که حضرت امام فرموده‌اند تمام مقصد ما مکتب ماست.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه قطعاً فرهنگ نخستین اولویت برای نظام اسلامی محسوب می‌شود، گفت: نظام ما بر مبنای فرهنگ شکل گرفته است و هدف انقلاب اسلامی ارتقای انسان و انسان‌سازی از طریق مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

تقی‌پور اضافه کرد: در چند هفته گذشته هجمه شدیدی بر علیه شهردار تهران درخصوص اجرای مصوبه شورای انقلاب فرهنگی بوجود آمده که این موضوع به دلیل بی اطلاعی مسئولان برخی از دستگاه‌ها از قانون بوده است و متأسفانه همین امر باعث شده است که رسانه‌های بیگانه حواشی زیادی را برای کشور درست کنند.

وی گفت: بنده از همان ابتدا و از همان روزهایی که برخی از دوستان دولتی و رسانه‌های داخلی و خارجی به اقدام شهرداری تهران انتقاد کردند،عنوان کردم که صدای آمریکا و بی‌بی‌سی به دنبال سناریو سازی هستند و باید مراقب بود.

سخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد:در سال‌های اخیر شبکه‌های زیادی به صورت منسجم بر فرهنگ ما تاخته‌اند چرا که آنها می‌دانند که قدرت جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگی است و هدف دشمن این است که در این حوزه ورود پیدا کند.

تقی‌پور تصریح کرد: در هر صورت اقدام اخیر مدیریت شهری و شهرداری تهران در راستای اجرای مصوبه شورای انقلاب فرهنگی است و این در حالی است که وزارت کشور نیز در سال‌های گذشته اجرای این مصوبه را به دستگاه‌ها ابلاغ کرده و حال باید پرسید که چرا دستگاه‌ها این مصوبه را اجرا نکردند.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: همه کشورها، قوانین و مقررات خود را دارند و ما نیز بعنوان یک کشور اسلامی و مسلمان، قوانین و مقررات خود را داریم و بر اساس آن عمل می‌کینم.

 

وی اضافه کرد: موضوع عفاف و حجاب در روایات و احادیث ما بسیار تأکید شده است و ما نیز بعنوان مسلمان موظف به انجام و رعایت موازین شرعی و عرفی هستیم.

تقی‌پور بیان داشت: قطعاً اتفاقی که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برخی مدیران این مجموعه و انتقادهایی که آنها به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی داشته‌اند از چشم نمایندگان مجلس دور نخواهد ماند و به طور قطع آنها این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

سخنگوی شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد سایر دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی نیز مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در خصوص تکریم و منزلت بانوان در محیط کار را اجرا کنند و در واقع اقدام اخیر شهرداری را الگوی کاری خود قرار بدهند.

وی تصریح کرد: بحث ترویج بی‌عفتی، برهنگی، بی‌حیایی، بی‌غیرتی و مباحثی از این دست همیشه مد نظر شبکه‌های ماهواره‌ای بوده است و مدیران در طرح مسائل باید مراقب باشند.

تقی‌پور اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران نقاط قوّت زیادی دارد و با قدرت از بنیان خانواده محافظت خواهد کرد به طوریکه یکی از بیچارگی‌های غرب در حال حاضر این است که نهاد خانواده را متلاشی می‌بیند.

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه این میزگرد گفت: اقدامی که از سوی شهرداری تهران صورت گرفته نه تنها مغایرتی با شرع و قانون اساسی ندارد بلکه در جهت حفظ فضایی امن توأم با آرامش برای بانوان است چرا که بانوان بتوانند در کنار وظایف خانوادگی خود، شرایط مناسبی را در محیط کار داشته باشند.

وی ادامه داد: بنده توصیه‌ای را به دوستان داخل کشور دارم که در واقع بهانه به دست دشمن ندهند و با تعابیر و تفاسیر غلط حواشی را برای کشور درست نکنند.

تقی‌پور گفت: اگر بخواهیم ظلمی را که غرب به خانواده‌ها کرده است بازگو کنیم باید ساعت‌ها در این خصوص صحبت کنیم و بنده به عنوان یک عضو کوچک در جمهوری اسلامی از همه دوستان می‌خواهم که در بیان صحبت‌هایشان دقت نظر داشته باشند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار