امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100713
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه سلمان، مریم ورزدار در همایش گرامیداشت روز ملی بسیج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه سلمان، مریم ورزدار در همایش گرامیداشت روز ملی بسیج جامعه زنان کشور در مجتمع شهید عالی زاهدان ضمن گرامیداشت روز ملی بسیج جامعه زنان و هفت هزار شهید زن کشور گفت: امروز یادآور رشادت و ایستادگی کلیه مادران و زنان ایران اسلامی است که با صبوری نقش بی‌بدیلی در پیروزی انقلاب ایفا کردند.

وی با اشاره به ارتقای جایگاه زنان توسط امام خمینی (ره) افزود: امام خمینی (ره) الگوی سوم زن نه شرقی و نه غربی را در جامعه ایران مطرح کرد و این ابتکار امام خمینی (ره) جایگاه زنان را در ایران ارتقا داد.

جانشین سازمان بسیج جامعه زنان کشور با اعلام این‌که در غرب از زن به عنوان ابزار استفاده می‌شود، تصریح کرد: بسیاری از زنان غربی به این موضوع اعتراف کردند و اگر این تفکر در جامعه جاری شود حرکت برای پویایی زنان در جامعه راه به جایی نمی‌برد.

وی با اشاره به جایگاه اجتماعی زن تصریح کرد: نخستین وظیفه زن طهارت باطنی، تهذیب نفس و رشد خویش است تا بتواند خانه و خانواده‎ای سالم تربیت کند.

ورزدار زنان را چشم بیدار جامعه برشمرد و ادامه داد: عفاف زنان ولایت اجتماعی آنان را در حوزه تربیت رقم می‎زند.

 

وی تصریح کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، زنان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تعریفی از خود و هویت‌شان ارائه کردند؛ برخلاف این‌که تصور می‌شود، انقلاب و دفاع مقدس کاری مردانه است.

جانشین بسیج جامعه زنان کشور گفت: مهم‎ترین آسیب فرهنگی که خانواده را تهدید می‎کند تضعیف همبستگی اجتماعی بین مادران و فرزندان و یا همسران است که باید هوشیارانه این هجمه‌های فرهنگ غربی رصد و با آن مقابله شود.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های رسیدن به کمال برای زنان حضور در نهاد خانواده است، یک زن تربیت نیافته نمی‌تواند عامل رشد و تعالی خانواده شود مگر این‌که ابتدا خود را ساخته باشد و سپس کانون این تربیت شود.

ورزدار به تبیین آسیب‎های مخرب ماهواره پرداخت و عنوان کرد: یکی از تهاجم‌های فرهنگی که امروزه گریبان‌گیر خانواده‎ها شده ماهواره‎هاست که مایه ننگ و خرابی در خانواده است و مثل خوره به جان جوانان ما افتاده است و ما باید به آن دست رد بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: ماهواره و شبکه‎های فارسی زبان به تدریج ما را به خواب غفلت فرو می‎برد و ایمان و وحدت مردم را در تیررس خود قرار می‎دهد.

ورزدار یادآور شد: شبکه‎های ماهواره‌ای دغدغه دینی ندارند و ما باید نگران هجمه‎های دشمن به زنان و فرزندان و همسران خود نیز باشیم و هوشیارانه عمل کنیم.

انتهای پیام/75004/م/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها