امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100720
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه خبری پلیس، کاظم مجتبایی اظهار کرد: مرحله دوم کنترل سفرهای تابستانی پلیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه خبری پلیس، کاظم مجتبایی اظهار کرد: مرحله دوم کنترل سفرهای تابستانی پلیس راه از هشتم مرداد تا پنجم مهر سال جاری در کل کشور در حال انجام است و خوشبختانه در استان قم از شروع طرح، آمار تصادفات سیر نزولی داشته و در مجموع 27 درصد کاهش تصادفات داشته‌ایم.

وی با تاکید بر رعایت حسن خلق و رفتار مناسب ماموران پلیس راه استان با مسافران افزود: با تخلفات حادثه‌ساز مانند سبقت غیرمجاز، ‌سرعت غیرمجاز، صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی به شدت برخورد کرده و به هیچ وجه اغماض نخواهد شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه در چهار روز گذشته بیش از یک میلیون و 200 هزار تردد در سطح جاده‌های استان قم به ثبت رسیده است اظهار کرد: طبق آمار پلیس راهور ناجا، استان قم، چهارمین استانی بوده که بیشترین تردد در آن صورت گرفته است.

وی حجم بالای تردد را نشان از احساس نیاز به تلاش و جدیت بیشتر در محورهای مواصلاتی استان ذکر و عنوان کرد: فرماندهی انتظامی استان تصمیم گرفت علاوه بر کارکنان پلیس راه، بنابر اقتضا و به تناسب، از عوامل انتظامی و عملیاتی نیز در کنترل و پایش محورهای مواصلاتی استان بهره گیرد.

مجتبایی با تاکید بر همکاری سایر دستگاه‌ها مانند راه و شهرسازی و دستگاه‌های امدادی با پلیس گفت: آنچه که مسلم است هنوز جاده‌های استان از نظر کمی و کیفی برای این سطح و حجم از ترافیک، بهینه‌سازی نشده است هر چند که در ماهای اخیر تلاش‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: پلیس بر میزان سهم تخلفات دستگاه‌ها در وقوع تصادفات که جزو وظایف اوست، تمرکز دارد به همین خاطر تاکید می‌کنم که تمام دستگاه‌های دخیل آماده باشند تا بتوانیم به وظایف خود به نحو احسن عمل کنیم.

مجتبایی با اشاره به اینکه استان قم یکی از محورهای پرتردد کشور و چهار راه مواصلاتی 17 استان است خاطرنشان کرد: با ایجاد یک هم‌‌پوشانی بین نیروهای پلیس راه، راهنمایی و رانندگی و بخش‌های انتظامی و عملیاتی سعی کردیم در راستای روان‌سازی ترافیک در این طرح از بخش‌های دیگر پلیس قم بهره‌گیری کنیم.

وی تاکید کرد: طبیعی است که میزان تردد در سطح جاده‌ها به خصوص آزادراه‌ها و بزرگرا‌ه‌ها در این ایام نسبت به ایام عادی سال بیشتر است لذا باید تلاش گسترده و منسجمی توسط پلیس انجام گیرد که البته این اتفاق در قم حاصل شده و تلاش‌های همکاران بر این است که هم تخلفات را کنترل کرده و هم سطح حوادث را به حداقل برسانیم.

مجتبایی با اشاره به رقم بالای تردد وسایل نقلیه عمومی در سطح جاده‌های استان عنوان کرد: پلیس در کنار اقدامات و فعالیت‌هایی که در حال انجام است، یکسری فعالیت‌های پوششی و نامحسوس را نیز انجام می‌دهد که بخشی از آن استفاده از خودروها و نفراتی است که به طور نامحسوس در بزرگراه‌ها مشغول گشت‌زنی بوده و بخشی نیز در داخل اتوبوس‌ها به صورت نامحسوس مستقر هستند و بدون اینکه مسافران و یا راننده بداند ماموران پلیس راه بصورت نامحسوس داخل ناوگان عمومی را کنترل می‌کنند.

انتهای پیام/2258/خ/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار