امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100723
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فرهادی در دیدار با جرج نانگاله، رئیس جمعیت صلیب سرخ تانزانیا گفت: در موسسه آموزشی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فرهادی در دیدار با جرج نانگاله، رئیس جمعیت صلیب سرخ تانزانیا گفت: در موسسه آموزشی هلال‌ایران آموزش‌های مدون آکادمیک ارائه می‌شود، لذا امکان همکاری مناسب هلال‌احمر ایران با صلیب‌سرخ تانزانیا در زمینه آموزش نیروهای این کشور وجود دارد.

وی با اشاره به توانایی‌های دارویی و امدادی هلال‌احمر ایران توضیح داد: به علاوه هلال‌احمر ایران می‌تواند برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی و امدادی مورد نیاز صلیب‌سرخ تانزانیا هم همکاری لازم را داشته باشد.

به گفته فرهادی به منظور تامین سرپناه هم هلال‌احمر ایران می‌تواند در زمینه تامین چادر برای آسیب‌دیدگان تانزانیا وارد عمل شود.

حضور 100 هزار پناهنده در تانزانیا

جرج نانگاله، رئیس جمعیت صلیب‌سرخ تانزانیا هم در این دیدار با اشاره به شرایط جغرافیایی کشورش، توضیح داد: تانزانیا در منطقه‌ای واقع شده است که شاهد جنگ‌های همسایگان خود یعنی کنگو، روآندا و بروندی به مدت 20 سال بوده و در نتیجه آن یک میلیون آواره به تانزانیا هجوم آورده‌اند.

وی با بیان این که در حال حاضر 100 هزار پناهنده در تانزانیا حضور دارند، گفت: در کنار این موارد باید به حوادثی که در این مدت به علت تغییرات آب و هوایی در کشورمان شاهد بودیم از جمله سیل، رانش زمین و  … هم اشاره کرد که حاصل آن آسیب‌دیده‌های بسیاری بود.

جرج نانگاله با تاکید بر این که بیشتر افراد متاثر از این حوادث نیازمند سرپناه بودند، اظهار کرد:  صلیب‌سرخ تانزانیا تا کنون به یک‌هزار نفر در این سوانح خدمات‌رسانی کرده است؛ اما هنوز نیاز شدیدی به چادر و دارو برای آسیب‌دیدگان احساس می‌شود.

درخواست کمک برای ارائه خدمات درمانی در مناطق دوردست تانزانیا

رئیس جمعیت صلیب‌سرخ تانزانیا با اظهار امیدواری نسبت به همکاری ایران در زمینه تامین چادر و دارو برای آسیب‌دیدگان حوادث در تانزانیا، افزود: به علاوه ما 12 هزار داوطلب داریم که به آنها کمک‌های اولیه را آموزش می‌دهیم و به منظور افزایش سطح آموزش‌ها نیازمند کمک هلال‌احمر ایران هستیم.

وی به فعالیت 40 مرکز درمانی در تانزانیا اشاره و تاکید کرد: در این میان هلال‌احمر ایران منظم‌ترین و تمیزترین مرکز درمانی در تانزانیا را داشته، لذا تقاضا داریم تا هلال‌احمر ایران به منظور ارایه خدمت در خانه‌های بهداشت به ویژه در نقاط دوردستی که گاه هزار کیلومتر با مرکز تازانیا فاصله دارد ما را یاری کند.

مذاکره برای ارائه آموزش‌های تخصصی سرگروه‌ها و مسئولان شعب استانی تانزانیا

نانگاله با بیان این که سرگروه‌ه و مسئولان 30 شعبه استانی صلیب‌سرخ تانزانیا نیازمند آموزش‌های تخصصی هستند، عنوان کرد: بر این اساس نیازمند همکاری ایران در این زمینه هستیم.

همچنین رئیس جمعیت صلیب‌سرخ تانزانیا پس از دیدار با فرهادی از معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی و همچنین سازمان جوانان جمعیت هلال‌‌احمر ایران بازدید کرده و از نزدیک با فعالیت‌های تخصصی نهادهای زیرمجموعه هلال‌احمر کشورمان آشنا شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها