امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100724
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فاطمه نادعلی در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون گفت: تهران 12 میلیون نفر جمعیت دارد و ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فاطمه نادعلی در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون گفت: تهران 12 میلیون نفر جمعیت دارد و به 148 بیمارستان در شهر تهران خدمت‌رسانی باید انجام گیرد به همین دلیل با حجم بالایی از درخواست برای دریافت خون مواجه هستیم.

وی ادامه داد: به صورت روزانه 6 هزار درخواست واحد خون ثبت می‌شود و این در حالی است که از 4 هزار و 500 نیرو در سراسر کشور فقط 450 نفر در سازمان انتقال خون تهران مشغول هستند و با این تعداد، 20 درصد اهدای خون در این سازمان انجام می‌شود.

نادعلی گفت: دو برابر فعالیت انتقال خون سایر استان‌ها در تهران انجام می‌شود و طبق برآوردها به 900 نفر نیرو نیاز داریم و کمبود نیروی انسانی بسیار مشهود است.

رئیس سازمان انتقال خون تهران افزود: با این حجم کار در استان تهران و انجام جراحی‌های پیشرفته بیماری‌های صعب‌العلاج، شیمی‌درمانی و ... توجه ویژه‌ای از نظر اعتبارات ونیروی انسانی می‌طلبد.

وی همچنین گفت: به دلیل اینکه خودروهای خون‌رسان در سطح تهران با ترافیک روبرو بودند و زمان طلایی از دست می‌رفت با پیگیری پلیس راهنمایی و رانندگی قرار شد در طرحی به عنوان خودروهای امدادی بتوانند به سرعت امر خون‌رسانی را انجام دهند.

همچنین صدیقه امینی، معاون تنظیم کیفیت سازمان انتقال خون ایران گفت: سازمان توجه ویژه‌ای بر روی خون سالم دارد و اهداکنندگان خون در کشور ما سالم‌ترین گروه‌های جامعه هستند اما مسئله فرهنگسازی باید از کودکی آغاز شود.

وی ادامه داد: سازمان انتقال خون از بهترین روش‌های موجود برای سلامت خون استفاده  می‌کند که حذف فرد اهداکننده توسط اهداکننده، خودحذفی محرمانه، آزمایش غربالگری و انتخاب توسط پزشکان ماهر از این روش‌ها به شمار می‌رود.

امینی گفت: تحریم از سال‌های گذشته بوده و ادامه دارد و در ورود کالاها دچار مشکل بودیم اما سازمان انتقال خون تمام تلاش خود را در انتخاب کیت برای غربالگری انجام داده است و طبق گزارش مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت گزارشی مبنی بر انتقال عفونت‌هایی مانند ایدز از راه خون وجود نداشته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها