امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100728
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بابک یکتاپرست در نشست خبری به مناسبت چهلمین سال تاسیس سازمان انتقال خون ایران گفت: برنامه آهنیاری برای کمک به ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بابک یکتاپرست در نشست خبری به مناسبت چهلمین سال تاسیس سازمان انتقال خون ایران گفت: برنامه آهنیاری برای کمک به زنان را در قالب برنامه‌ای در نظر گرفته‌ایم که با سرمایه‌گذاری انجام شده و رفع مشکلات مالی امکان تشخیص سریع کم‌خونی در زنان فراهم شده است.

وی ادامه داد: اما اعتقاد ما این است که برنامه آهن یاری و کمک به رفع کم خونی در زنان باید به عنوان یک برنامه ملی اجرا شود.

یکتاپرست گفت: 20 درصد زنان ایرانی دچار کم‌خونی هستند یعنی از هر 5 نفر یک نفر کم‌خونی دارد این در حالی است که 49 درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند و با احتساب جمعیت 18 میلیونی زنان فعال در جامعه پیش‌بینی برای مشارکت آنها در اهدای خون باید بیش از اینها باشد.

وی ادامه داد: متأسفانه با وجود اینکه زنان در عرصه‌های مختلف در جامعه حضور فعالی دارند اما سهم اهدای خون در آنها از میان دو میلیون نفر برای اهدای خون فقط 50 هزار نفر است و باید باورهای غلط در این زمینه اصلاح شود.

وی همچنین گفت: طرح دیگری برای اصلاح این باورهای غلط در زنان داریم که برای تشویق آنها در زمینه اهدای خون زنان داوطلب را در دبیرستان‌‌ها و دانشگاه‌ها برای تشویق اعزام خواهیم کرد.

همچنین صیقلی مدیر امور بین‌الملل سازمان انتقال خون افزود: در 23 کشور موجود در منطقه امرو اولین کشوری هستیم که به اهدای 100 درصد داوطلبانه بدون چشمداشت رسیده‌ایم.

وی افزود: از میان 197 کشور فقط 62 کشور توانسته‌اند به شاخص اهدای داوطلبانه دست یابند که عمدتا کشورهای توسعه یافته بودند.

وی از اجرای دو برنامه بین‌المللی در شهریورماه به میزبانی سازمان انتقال خون ایران خبر داد و گفت: سمپوزیوم بین‌المللی در زمینه‌ خون‌های نادر و کارگاه بین‌المللی در زمینه غربالگری آنتی بادی قبل از تزریق خون از جمله برنامه‌هایی است که اجرا خواهد شد.

صیقلی گفت: سازمان انتقال خون ایران به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در امر آموزش انتخاب شده است و به همین منظور به مدت 4 سال قرار است فعالیت‌های آموزشی را در این زمینه برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها