امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100729
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
شهرام گیل‌آبادی در میزگرد بررسی "طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران" که با حضور رضا تقی‌پور عضو شورای شهر، حسن فدایی مدیر کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید ...

شهرام گیل‌آبادی در میزگرد بررسی "طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران" که با حضور رضا تقی‌پور عضو شورای شهر، حسن فدایی مدیر کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: بی بی جی شورای دیپلماسی عمومی آمریکا است که یکی از 7 استراتژی آن در مقابل کشورهای اسلامی اختلاط زن و مرد است که از این طریق آسیب‌پذیر‌ترین و جدی‌ترین مسائل را در کشورهای اسلامی به وجود بیاورند تا اهداف خود را به پیش ببرند.

وی ادامه داد: سکولاره کردن جوامع یکی از راهبردهای جدی آن اختلاط زن و مرد است و برای اینکه بتواند به اهداف خود در این زمینه برسد 146 شبکه فارسی‌زبان ماهواره‌ای برای ایران راه‌اندازی کرده‌اند.

گیل‌آبادی بیان داشت: در تحلیل و محتوا که توسط پژوهشگران صورت گرفته است یکی از جدی‌ترین مواردی که با آن مواجه می‌شویم پخش سریال‌های کره‌ای و کشورهایی که از نظر فرهنگی به ما نزدیکتر هستند است تا مدل‌سازی برای اختلاط بین زن و مرد را نمایش دهند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات شهرداری تهران گفت: ما تمامی تحرکات رسانه‌های داخلی و خارجی را زیر نظر داریم و در این خصوص تحلیل می‌کنیم. تاکنون 11 برنامه توسط شبکه‌های خارجی در خصوص موضوع اخیر طرح ارتقاء منزلت و تکریم بانوان پخش شده است. به عنوان مثال برنامه ماهواره‌ای پرگار روز جمعه همراه با نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرداری تهران برنامه‌سازی کرده است.

وی ادامه داد: در این برنامه‌سازی‌ها نکته قابل تعامل آن که در بعضی از روزنامه‌های داخلی نیز به آن دامن زده‌اند و تداوم حرکت "بی‌بی‌سی و من و تو" را دنبال کردند این است که این اقدام شهرداری را به سمت تفکیک جنسیتی سوق دهند و در نهایت رسیدن به یک اسلام آمریکایی سکولار است که تمام تحلیل و محتوایی که از این اقدامات برداشت شده است این موضوع را ثابت می‌کند.

گیل‌آبادی خاطرنشان کرد: در سال 86 شهرداری تهران کار کارشناسی مفصلی برای طرح تکریم بانوان و ارتقاء منزلت آنها انجام داد و بر اساس خواست و نیاز همکاران برای سالم‌سازی و آرامش روانی محیط کار در شهرداری تهران این اقدامات صورت گرفت و در همان سال نیز مقام معظم رهبری اشاراتی به تکریم خانواده داشتند و در ادامه آن شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز این موضوع را مورد بررسی قرار داد و نهایتا در سال 1392 بخشنامه‌ای از سوی وزارت کشور در خصوص تکریم بانوان به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات شهرداری تهران، بیان داشت: تکریم بانوان به عنوان یک دغدغه در شهرداری تهران وجود داشت و با توجه به اینکه کار در شهرداری تهران سخت و سرد است بعضی از خانم‌ها و آقایان درخواستی به شهرداری داده‌اند و شهردار نیز به این درخواست‌ها رسیدگی و در شورای معاونین بر اساس درخواست خانم‌ها اقدام و فضای شغلی آنها تغییر کند.

گیل‌آبادی یادآور شد: بر اساس اینکه موضوع تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران مطرح شد ما نیز دوباره به تحلیل محتوایی شبکه VOA پرداختیم که در مدت یک هفته 92 برنامه در خصوص مسائل مربوط به آقایان و خانم‌ها پرداخته است.

وی افزود: به عنوان مثال کمپانی زایس آمریکا به تازگی به این نتیجه رسیده است که محیط کار زن و مرد باید جدا شود تا بهره‌وری بالا رود و امنیت شغلی بیشتر شود.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات شهرداری تهران بیان داشت: مطالبات حقی که از طرف کارکنان شهرداری مطرح شده و باید شهرداری نیز به سوی محقق کردن آن پیش برود تبدیل به تفکیک جنسیتی می‌شود و بحثی که مبنای دینی دارد و آیات و روایات خاص خود را دارد را به عنوان تفکیک جنسیتی مطرح می‌کند و این کار نیز تحت هیچ شرایطی با هیچ غوغاسالاری و کار رسانه‌ای سویی جلوی آن سد نمی‌شود و شهرداری تهران به کار خود ادامه می‌دهد.

وی بیان داشت: خیلی از کنوانسیون‌ها نیز باید با قرآن کریم هماهنگ شود و نباید ما خود را با کنوانسیون‌ها هماهنگ کنیم.

گیل‌آبادی یادآور شد: در بعضی از کنوانسیون‌ها که توسط علما مورد بررسی قرار گرفته است 90 ایراد اساسی وجود دارد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شهرداری تهران چند سالی از تلاش بر تکریم بانوان در محل کاری شهرداری دارد و چرا به یکباره این موضوع مطرح شده است، گفت: این غوغا‌سالاری‌ها مطمئنا در مسیر و حرکت شهرداری تهران خللی ایجاد نمی‌کند و شهرداری به کار خود بدون هیچ لطمه‌ای ادامه می‌دهد.

وی درباره انتشار نامه محرمانه شهرداری در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، اظهار داشت: اساسا مصوبات شورای معاونین شهرداری تهران دسته‌بندی محرمانه‌ای دارد و یک موضوع عادی مطرح نمی‌شود.

گیل‌آبادی خاطرنشان کرد: شورای معاونین 5 بند در نامه دارد که یکی از آن اشاره به بحث سال 86 است و بر اساس مطالبات خانم‌ها و پرسنل شهرداری شهردار تهران از دستگاه‌های زیر مجموعه درخواست گزارش می‌کند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات شهرداری تهران، بیان داشت: حدود 15 سال است به عنوان یک فرد مطبوعاتی بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله بی‌بی‌سی، تحلیل محتوا می‌کنیم. یکی از این تحلیل‌ها در شبکه‌های ماهواره‌ای نشان می‌دهد که آنها قصد تفکیک جنسیتی و اختلاط جنسیتی را در برنامه‌های خود دارند و خیلی علاقمندند که ما مستمسکی به وجود بیاوریم تا دوباره این بحث زنده شود.

گیل‌آبادی با اشاره به اینکه بیش از 20 درصد مدیران شهرداری تهران بانوان هستند، گفت: باید بستر امن، ‌آرام و فضای روانی متناسب با بانوان ایجاد شود تا راحت‌تر اقدام کنند.

وی افزود: در شبکه‌های ماهواره‌ای مانند من و تو و بی‌بی‌سی اقدام به عادی‌سازی روابط زن و مرد می‌کنند و عنوان می‌کنند رابطه را عشق مشخص می‌کند نه ازدواج.

گیل‌آبادی یادآور شد: تاکنون با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت‌وگوهایی داشته‌ایم و آنها نیز به اشتباه خود اذعان کرده‌اند و قبول کرده‌اند که یک اشتباه راهبردی داشته‌اند.

گیل‌آبادی خاطرنشان کرد: هنگامی که اولین نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سایت‌ها منتشر شد و قصد داشتند با نامه دوم اشتباه خود را جبران کنند ولی باز تشدید اشتباه اول بود و در توضیحات وزیر که امروز منتشر شده است با دو نامه دیگر تفاوت است.

گیل‌آبادی بیان داشت: شهرداری تهران تحت هر شرایطی خدمت‌رسانی خود را تحت مدیریت جهادی روز به روز توسعه می‌دهد و اگر رسانه‌ها نیز مستمسکی دارند تا خدمت‌رسانی را سلب کنند این یک ذهنیت واهی است.

وی ادامه داد: در روزهای آینده نیز چند پروژه عظیم در تهران افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار