امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100730
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از وب‌دا، مصطفی مهرابی‌بهار با اشاره به اینکه با حمایت ویژه وزارت بهداشت درمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از وب‌دا، مصطفی مهرابی‌بهار با اشاره به اینکه با حمایت ویژه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار است 14 پایگاه امداد هوایی در سطح کشور 14 مرداد افتتاح شود که یکی از این پایگاه‌ها در مشهد ایجاد می‌شود، اظهار داشت: ایجاد این پایگاه‌ها در راستای اجرای آیین‌نامه برنامه تحول نظام سلامت و سرعت در ارائه خدمات به مصدومان حوادث ترافیکی جاده‌ای، مناطق صعب‌العبور روستایی و بیماران نیازمند به خدمات سریع درمانی با همکاری هوانیروز اجرا می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود 54 هزار حادثه ترافیکی در مناطق شهری و برون‌شهری استان خراسان‌رضوی رخ داد که بر اساس آمار پزشکی قانونی این حوادث منجر به فوت 580 نفر از هموطنانمان شد، اظهار داشت: علاوه بر گسترش فرهنگ رانندگی در سطح کشور و ایمنی جاده‌ها، راه‌اندازی پایگاه امداد هوایی نیز می‌تواند از بروز مرگ‌هایی که نیاز به خدمات سریع درمانی دارد بکاهد.

مهرابی با اشاره به اینکه مقدمات راه‌اندازی پایگاه امداد هوایی، انعقاد قرارداد و مذاکره هماهنگی با هوا نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است، تصریح کرد: بالگردهای طرف قرارداد با اورژانس 115 مشهد تا 100 کیلومتر هوایی امکان ارائه خدمات در زمان نیاز را دارا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد:‌ این بالگردها در حوادث ترافیکی و مناطقی که امکان ارائه خدمات اورژانس به صورت زمینی وجود ندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد و راه‌اندازی آن گام موثری در ارائه خدمات به موقع به شمار می‌رود.
انتهای پیام/70005/الف/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار