امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 100743
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه العرب، دولت قطر در منطقه مغرب و با رایزنیهای خود با برخی از کشورها پیرامون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه العرب، دولت قطر در منطقه مغرب و با رایزنیهای خود با برخی از کشورها پیرامون تحولات اوضاع لیبی به ایفای نقش تازه‌ای می‌پردازد.

به گزارش منابع لیبیایی، هدف از انجام این رایزنیها، پوشش حمایت همه جانبه از شبه نظامیان مسلح و گروه اخوان المسلمین است.

بنا بر این گزارش، به خوبی هویداست که دولت قطر از رهگذر تامین مالی افراد مسلح تندرو و کشاندن لیبی به هرج و مرج، مایل است جریانهای تندرو زمام  امور را در این کشور به دست گیرد.

در همین راستا، «خالد بن محمد العطیه» وزیر امور خارجه قطر با «فدریکا موگرینی» همتای ایتالیایی خود درباره اوضاع لیبی به بحث و تبادل نظر پرداخته‌اند.

در واقع ایتالیا تنها کشوری است که بیشترین سود را از ذخایر نفتی لیبی به دست می‌آورد.

العرب همچنین نوشت که از سوی دیگر ناظران تاکید کردند که همه برگه‌های قطر رو شده است و دیگر تکذیب توطئه های این کشور در امنیت ملی لیبی هیچ سودی ندارد. این در حالی است که سران قطر پیشتر نیز، شبه نظامیان مسلح را تجهیز تسلیحاتی می کردند و تامین مالی آن را بر عهده داشتند.

مقامات قطری طی چند ابلاغیه رسمی و اظهارات علنی در رسانه هایی که تامین مالی آنها را بر عهده دارند، مدعی شده اند که هدفشان نجات لیبی از هرج و مرج و نا امنی است.

دخالت قطر تا جایی پیش رفته است که قصد دارد با همه طرفها گفتو کند تا به زعم خویش راه حل اصلی و کلیدی را برای بحران نا امنی لیبی پیدا کنند.
از سوی دیگر «صالح مازق» وزیر کشور لیبی نیز چندی پیش دولت قطر را متهم کرده بود که امنیت این کشور را به مخاطره انداخته و پا را از حد خود فراتر نهاده است و باید این کشور را سر جایش نشاند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها